Co w Konarzewie piszczy

Mija czwarty miesiąc funkcjonowania nowej Rady Gminy. Na razie obrady przebiegają pod wiodącym hasłem : “radni dyskusji nie podjęli”. Konarzewo  pojawia się tylko w kontekście zabagnionych spraw CRK. Zaczynam mieć wrażenie, że nie ma ani pomysłu, ani niezbędnej determinacji na uporządkowanie tych kwestii.

Zapytano mnie ostatnio półoficjalnie, co nowego w Konarzewie od czasu wyborów. Zamyśliłam się, szukałam, szukałam i nie znalazłam. Podobno- szukajcie a znajdziecie, więc proszę o podpowiedź.

Startowałam bez powodzenia do Rady Gminy, więc wypadało mi poczekać z oceną działań naszych radnych na tyle długo, żeby nie być podejrzewaną o tendencyjność. Być może te działania są bardzo szeroko prowadzone i tylko my, mieszkańcy o nich niczego nie wiemy, a efektów nie widzimy. Obowiązujący Regulamin Rady Gminy Dopiewo zakłada w paragrafie 5 ust. 8, że “radni winni pełnić dyżury w swoich okręgach wyborczych w terminie i miejscu podanym uprzednio do wiadomości wyborców, nie rzadziej niż raz na kwartał”. Gdyby radni przestrzegali zapisów Regulaminu wiedzielibyśmy wszystko o ich działaniach, a być może  sukcesach, bo ich sukcesy to nasze sukcesy.

Pan radny H.Kapciński udzielił wywiadu “Czasowi Dopiewa” http://www.dopiewo.pl/frontend.php?m=4036,7,109,0,0&t=Zapraszamy,do,lektury,nowego,Czasu,Dopiewa,luty,_,marzec,2015, Trafny komentarz do tego wywiadu znajdziemy u Obserwatorki http://blogdopiewo.blogspot.com/2015/03/czas-dopiewa-marzec-2015-2-gasnacy.html#more.Cytuję:

“Wywiady z radnymi: Dąbrówki Justinem Nnorom i Konarzewa Henrykiem Kapcińskim zostały umieszczone na końcu numeru, przed rozkładami jazdy autobusów. Moim zdaniem słusznie, ponieważ w/w Panowie najwyraźniej pomylili się z powołaniem. Zamiast startować na funkcję radnego, powinni zawodowo zająć się piłką nożną. Justin Nnorom powinien zostać selekcjonerem kadry, natomiast Henryk Kapciński pozyskiwaniem sponsorów dla Orkanu Konarzewo. Z lektury wywiadów można odnieść wrażenie, że jedynym problemem mieszkańców Gminy jest zapewnienie odpowiednich warunków do upowszechniania jedynego efektywnego zajęcia, czyli kopania futbolówki. Tylko, że w takiej sytuacji, każda piłka powinna być wypełniona banknotami, najlepiej dolarami, które po spotkaniu byłyby rozdawane uczestnikom.

Radny Henryk Kapciński ubolewa, że drużyny seniorskie są traktowane po macoszemu. Raczej nikt w Gminie nie jest przeciwnikiem uprawiania sportu przez seniorów. Jednak zainteresowania te powinni realizować na własny koszt – myślę, że zakup piłki czy koszulek nie przekracza możliwości finansowych przeciętnego zawodnika. A jeżeli oczekiwania są większe niż możliwości Gminy, należy poszukać sobie sponsorów – np. firma Metlabor może być inicjatorem akcji. Tym bardziej, że jej baner wisi na ogrodzeniu boiska Orkanu Konarzewo. W ub.r. dochody Radnego były nieco większe niż w 2013 r., dlatego wydaje mi się, że część zysków mógłby przeznaczyć na wyposażenie zawodników – zgrzewkę wody mineralnej można kupić za kilka złotych”.

Dla ostrzeżenia?, przypomnienia? wybitne wykonanie https://www.youtube.com/watch?v=Vn75vvyaFHM …podobno wielu z nas w 3’22” podśpiewuje do Tarnowa Podgórnego lub Komornik…

DSC01573Fot. Klaudia Ziomko

Tagi:  ,

75 komentarze do Co w Konarzewie piszczy

 • jehowy  mówi:

  ha ha ha jestem uśmiany ponownie z tej strony-MOJE KONARZEWO-przypominam iż pan KAPCIŃSKI i pan NNOROM którego osobiście nie znam zdobyli zdecydowaną większość głosów i dostali się do rady-niestety niektórym zdecydowanie tego zabrakło i widać tego efekty-tak bywa-a reklamę może sobie powiesić na płocie osoba każda -ja czy ktoś inny i np gdy bym dawał prywatnie korepetycji lub czy miał firme w Konarzewie to bym to zrobił-albo nie-mój wybór-POZDRAWIAM ADMINISTRATORKE-I ZAPRASZAM PONOWNIE NA TRENING-NIE TRZEBA BIEGAĆ ZA PIŁKĄ MOŻNA POROZMAWIAĆ W SZATNI-Jak to bywa w sporcie z PORAŻKĄ TRZEBA SIĘ POGODZIĆ-raz się wygrywa raz się przegrywa-życzą wygranej w wyborach KONARZEWSKICH-CHYBA SIĘ NA NIE UDAM-POZDRAWIAM

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Proszę mi nie odbierać prawa do krytyki tylko z tego powodu,że startowałam w wyborach:-)

 • jehowy  mówi:

  NO I JESZCZE JEDNO-Z TEGO CO WIEM TO BANER REKLAMOWY PANA PREZESA KTÓRY UDZIELA SIĘ CHARYTATYWNIE W MOIM KLUBIE NIE WISI JUŻ OD PONAD ROKU-A TAK A PROPO GDYBY NIE ORKAN W KONARZEWIE TO PRAWIE NIC BY SIĘ NIE DZIAŁO-PONAD 100 GAMONI BIEGAJĄCYCH ZA PIŁKĄ -200 OSÓB NA ZABAWIE-TYLKO ZAZDROŚCIĆ

 • lama  mówi:

  Jehowy masz rację tylko główną rozrywka jest pilka. Gdyby nie działacze i chętni którzy się o te rozrywke staraja to by nic nie było. A przepraszam jeszcze w kosciele mozna sie spotykać i od niedawna w centrum handlowym.

 • lama  mówi:

  I jeszcze jedno jeżeli P. Kuczynska twierdzi, że niepotrzebne dofinansowanie Z gminy na piłkę bo zawodnicy mogą sami kupić sobie stroje itd, to ja mam pytanie po co dofinansowywac konarzewskie koty które mogą sobie myszkę złapać jak im instykt nakazuje, a rachunki w WZPN same się nie zapłacą.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Hmmm,ja widzę różnice między zawodnikami seniorami a bezdomnymi zwierzętami. Trudno rozmawiać, jeżeli Pani/Pan tej różnicy nie dostrzega

  • Ania  mówi:

   Obowiązkiem gminy jest pomoc bezdomnym zwierzętom (ustawa o ochronie zwierząt). O ustawie nakazującej gminie zakup piłek czy koszulek nie słyszałam.

 • franek  mówi:

  cytuje
  “radni winni pełnić dyżury w swoich okręgach wyborczych w terminie i miejscu podanym uprzednio do wiadomości wyborców, nie rzadziej niż raz na kwartał”

  A tu się Pani myli bo sa radni w Gminie Dopiewo, którzy co miesiac czekaja na swoich wyborców- Skórzewo- Pan Kopystecki, Pan Strażyński, Pan Kurpiewski, Moskalik – i reszta- wiem bo mam znajomych walczacych o budowe pewnej ulicy w Skórzewie- i oni sa zadowoleni! A to że Pani narzeka na radnego z Konarzewa- warto może jemu wprost powiedziec- pewnie spotka się z mieszkańcami raz w miesiacu! Wystarczy zapytac!
  A nie zgodze się również z Panią w kwestii piłki nożnej- uważam że przyciaga wielu ludzi, staje się pasją dla młodych, odskocznią, a i czasami sport bywa ratunkiem od uzaleznien. Tak jak Pan jehowy wspomniał- liczba osob na balu mówi sama za siebie- nie krytykujmy, wspierajmy i sport i jeże i psy i koty- kazdy ma swoje zdanie.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Pisałam o braku dyżurów radnych z Konarzewa.
   Tak, każdy ma swoje zdanie:-)

   • kryśka  mówi:

    Pisać o braku dyżurów radnych, a skończyć na tym, że pan Kapciński ma większe dochody …
    Czy na tej stornie przy prawie każdym poście muszą pojawiać się informacje i komentarze dotyczące Orkanu? Fajne ma pani hobby…może by tak chociaż raz napisać coś pozytywnego na temat klubu i jego działaczy ?

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     Szanowna Pani, proszę mi nie imputować rzeczy, o których nie mówiłam- nie pisałam o dochodach P.Kapcińskiego. Rzadko widocznie Pani czyta nasze rozmowy, tu na portalu- o Orkanie piszemy nieczęsto,ale dziwi mnie, że gdy tylko pojawia się wątek finansów klubu, pozyskiwanych ze środków publicznych zaczyna się niewybredny atak. Od czasu tekstu “Co w Konarzewie piszczy” pojawiło się sporo innych informacji-czy u Pani się nie wyświetliły? Pozdrawiam i życzę więcej spokoju na wiosnę:-)
     P.S. Na stronę Orkanu nie trzeba wchodzić przez link, który na naszym portalu jest na stronie głównej;-)

 • fox  mówi:

  Wspierajmy jeże,psy i koty oraz radnych niezależnie od nazwiska pod warunkiem,że uzależniają od siebie osób i miejscowości i że nie są przypisywane im działania wyimaginowane. Sam fakt łączenia stanowisk prezesów klubów ze stanowiskiem radnego jest korupcjogenny. Przypomnę,że jeszcze w ubiegłym roku dominował przekaz, że Kapciński sponsoruje Orkan. Przy wykazanych dochodach ( z tego co pamiętam) ok.3 tysiące rocznie z podstawowej działalności, ciężko to wcisnąc nawet głupiemu. Doceniam jednak stworzenie sieci związanych z Orkanem sieci agentów terenowych, którzy takie wieści rozpowszechniają. Rozumiem Franek, że radny który jako jedyny w Radzie i z wielką zaciętością uwiarygadniał TJP i zawsze krył jego geszefty, to był sobowtór radnego, podstawiony przez jego wrogów.

 • fox  mówi:

  Pod warunkiem, że nie uzależniają, oczywiście.
  Czas zacząc rozróżniac propagandę od faktów. Te są takie,że w Dopiewie, niezależnie kto rządzi, dominuje ekonomia księżycowa. Dobrowolska i Kapciński twierdzili, że wszystko na stadionie odbywa się bezkosztowo. Rzeczywiście niektóre rzeczy robił ZUK. To oraz odśnieżanie przy braku śniegu, dziwne taryfy, kampanie wyborcze i pisma typu Magazyn szansa dla gminy ktoś musi opłacic. To idzie z pieniędzy Lamy, Franka i Jehowy i dobrze, bo są miłośnikami futbolu. Dlatego babcia Kaczmarkowa zapłaci za kanalizację 2 razy więcej niż gdzie indziej i jeszcze zapłaci za wzrost wartości nieruchomości niezłą kasę.
  Bawicie się nie za swoje pieniądze. Sponsorowanie piłki nożnej tak, ale tylko
  dla dzieci.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Ufff,dobrze,że zostałam zrozumiana: sport dzieci za publiczne, dorosłych- za własne pieniądze. Pozdrawiam,fox:-)

 • hmsr  mówi:

  Sprawdziłam – moi dorośli/dojrzali znajomi, trenujący amatorsko różne dyscypliny z piłką w roli głównej, przychodzą w swoich strojach, mają własne piłki i płacą za wynajem sali/boiska.(Tarnowo, Suchy Las, Poznań) Pozdrawiam.

 • fox  mówi:

  Mam takie spostrzeżenie, że kiedykolwiek nie zgadzałem się z oficjalnym przekazem
  z ośrodka władzy jakim jest w Konarzewie galwanizernia, nigdy jeszcze nie spotkałem się ze spontanicznymi odpowiedziami. Zawsze jest wycofanie zagończyków
  i uzgodnienie stanowisk. Teraz pewnie pobiegli po radę kogoś mądrzejszego czyli
  p.Stanisława. Czy Wy tam chociaż oddychacie spontanicznie czy też na gwizdek?

 • mario  mówi:

  Ja również sprawdziłem,w klubie Orkan Konarzewo-za stroje najmłodszych zawodników (koszulki z nazwą klubu,herbem gminy oraz logo sponsora,spodenki,getry) zapłacili rodzice.Do tego płacą 40zł miesięcznie za treningi-niezależnie od obecności dziecka.

 • Obserwatorka I (Pierwsza)  mówi:

  Robi się coraz ciekawiej. Za zajęcia dla dzieci i młodzieży płacą rodzice a seniorzy mają być finansowani przez Gminę. Jakie jeszcze tajemnice kryje KS Orkan oraz jego prezes Henryk Kapciński?

  • kryśka  mówi:

   przecież gmina daje również pieniądze na drużyny juniorskie.

 • Obserwatorka I (Pierwsza)  mówi:

  Jeżeli koszty zakupu koszulek dla dzieci z logo sponsora ponoszą rodzice, to zaczynam zastanawiać się, kto kogo finansuje i kto tak naprawdę jest sponsorem Klubu?

 • fox  mówi:

  To już mnie całkowicie zaskoczyło. To na co misie biorą kasę z gminy? Wydaje się,że na koszulki powinno wystarczyc.
  Trochę mi to przypomina sytuację w Praksedzie, gdzie przez lata rodzice byli
  trzymani w przekonaniu, że z pieniędzy Pawłowskiego jest utrzymywane stowarzyszenie. Kierunki przepływów pieniężnych są zwykle odwrotne od deklarowanych. Niektórzy nawet mylą czerpanie zysków z byciem sponsorem.

 • lama  mówi:

  P. Kuczyńska jak pani zaczyna pisać pod podpisem E. Kuczyńska to niech tak zostanie, bo sama pani zaczęła O IP.

 • lama  mówi:

  Ludzie co wy piszecie jak nie macie pojęcia, z jakiego źródła macie te informacje. Jak P. VOX napisał wielbicielka skorzanego pecherza, i tu się myli, nie lubię piłki, ale mam przyjaciół którzy to bardzo lubią. I nigdy za rodziców pieniądze nie było żadnego sponsorowania seniorów jak to pani kuczynskacpodejrzewa. Dlaczego nie przyjdziecie na spotkanie jak was zapraszał Jehowy. Dam dwa przykłady wyjazd na turniej do Redboxa wpisowe 600zl turniej w dopiewie wpisowe 700zl. A to są tylko turnieje.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   W którym miejscu sugerowałam sponsorowanie seniorów za pieniądze rodziców?

 • jehowy  mówi:

  nie no jestem posikany-hsmr co ty piszesz za bzdury- SUCHARY SUCHY LAS zespół z okręgówki-Tarnowia Tarnowo Podgórne 3 liga i drógi zespół seniorski w klasie A-I NIKT NAPEWNO Z TYCH ZAWODNIKÓW NIE PRZYNOSI SWOJEJ PIŁKI I NIE PŁACI ZA HALE-zapewniam że mam racje-i jeszcze jedno-jak czytam te niektóre powyższe wypociny to nie wiem czy portal MOJE KONARZEWO nie powinien zmienić nazwy na np MOJA NIENAWIŚC DO PIŁKARZY I PREZESA-POZDRAWIAM -i do zobaczenia na wyborach Rady Sołeckiej

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Dyskusja o przejrzystości finansowania klubu to nienawiść? Proszę zauważyć,że zmienia się rzeczywistość wokół nas-ludzie mają prawo wiedzieć,a żeby wiedzieć to czasem należy zapytać. Hmsr zapytała/zapytał grzecznie o sprawozdania-dlaczego to niewinne pytanie wywołało taką agresywną reakcję? Od kiedy zaczęła się tu rozmowa na temat Orkanu dostaję sporo maili z licznymi informacjami, pytaniami- pokazują one,że także rodzicom dzieci grających w piłkę wiele spraw w klubie się nie podoba. Dla przypomnienia -rada sołecka to tylko ciało doradcze sołtysa, organami są sołtys (o.wykonawczy) i zebranie wiejskie (o.uchwałodawczy), które w zbliżającej się kadencji powinno w Konarzewie odzyskać swą rolę, wynikającą z zapisów prawa.
   P.S. Proszę nie obrażać nikogo,nazywając jego wypowiedzi “wypocinami”. Pani/Pana problemy z pęcherzem to także Pani/Pana problem- proszę oszczędzić nam szczegółów

 • hmsr  mówi:

  Można oficjalnie zapytać jak jest? Chyba są jakieś rozliczenia-sprawozdania? Na stronie Klubu nie znalazłam, ale może nie umiem szukać. Lubię jak ktoś ma pasję i potrafi o nią walczyć, więc dla uspokojenia emocji jakiś link/wyjaśnienie? Przecież “wchodzą” ci co wiedzą.

 • lama  mówi:

  Hmrs jak piszesz To twoi znajomi to amatorzy A nie zawodnicy klubu to wiadomo że muszą mieć własny sprzęt i sami płacić za wynajem sali nasze dzieci z organu jak jadą na salę do wieckowic czy do Dopiewo to też muszą płacić za godzina wieckowic 60 zl a to przecież gminna sala

 • lama  mówi:

  I prosty wniosek jest dofinansowanie z gminy, ale niestety pieniądze z powrotem tam wracają między innymi za takie opłaty

 • hmsr  mówi:

  A i proszę czytać ze zrozumieniem – pisałam o grupie moich znajomych, a nie o klubach i o różnych “piłkach”, bo na nożnej świat się nie kończy – jeśli Orkan nie udostępnia w ten sposób boiska, to się dziwię. I proszę spojrzeć na stronę Tarnovii – mają na głównej: “Nasze działania wspiera gmina Tarnowo Podgórne” i nie ma dyskusji – 0 komentarzy. Może warto przejrzyście i oficjalnie. Pozdrawiam wszystkich bez sensu zacietrzewionych.

 • fox  mówi:

  Taki ze mnie Vox jak z Pawłowskiego, Wodecki. Ja nie miałem informacji o odpłatności dzieciaków. Trzeba to po prostu na spokojnie wyjaśnic. Już sam pomysł płacenia za koszulki z logo sponsora, to kosmos. Może odezwą się rodzice dzieci grających w Orkanie i innych klubach pozyskujących środki z gminy i napiszą, jak jest naprawdę. Niech się wiec Lama nie denerwuje. Mało wiem o piłce i spytam z ciekawości: ile kosztuje w niższych klasach rozgrywkowych, by drużyna przeciwmika nie zawracała zbyt często głowy bramkarzowi i mecz mógł przebiegac w atmosferze ogólnego zrozumienia oraz tak sprawnie i pod dyktando ,jak nie przymierzając wybory na sołtysa Konarzewa 4 lata temu?

 • jehowy  mówi:

  Zapraszam na trening i chętnie wytłumaczę na jakiej zasadzie funkcjonuje KLUB SPORTOWY -bo co nie którzy powyżej tu piszący nie mają najmniejszego pojęcia-Pozdrawiam

 • hmsr  mówi:

  A i życzę Orkanowi samych zwycięstw. Żeby mnie ktoś nie posądził o brak lokalnego patriotyzmu :)

 • fox  mówi:

  @Jehowy
  Nie możesz po prostu napisac czy jest odpłatnośc dla dzieciaków i za co muszą płacic? Jeśli muszą płacic za salę w Więckowicach to też jest to skandal .
  Pieniędzy nie starcza dla dzieci a gmina opłaca klubom licencje itp? Tu naprawdę
  nie chodzi tylko o Orkan. Jeśli tak jest to znaczy,że system dotacji jest chory
  i gmina ,podobnie jak i w innych obszarach, nie kontroluje dotacji.

 • Ramos  mówi:

  Ktoś tu się nie może pogodzić z porażką :)

  Zawodnik Orkanu Konarzewo.

 • fox  mówi:

  Orkan przegrał? To niedobrze, widocznie ktoś zawalił przedmeczowe rozmowy.
  Konarzewo przegrało na wyborze sołtys-pracownik UG. Taką miejscowośc każdy Wójt
  może lekceważyc i na pewno jej znaczenia to nie podnosi. Konarzewo przegrało na
  śnie o stadionie za 9 mln. To opóźni budowę sali gimnastycznej. Równie dobrze Dobrowolska mogła obiecac Kapcińskiemu stadion za 100 mln. Teraz p.Zofii już nie ma i pora się obudzic. Rodzina Dobrowolskiej zarabia na konikach, Pawłowska dostała podwyżkę a w sądach bywa różnie.Natomiast radny z Konarzewa został z ręką w nocniku i planami czerpania benefitów ze strefy przemysłowej, wspólnie z Pawłowskim. Idzie wiosna i misie się budzą.

 • jehowy  mówi:

  Nie nie będę pisał na forum-bo to jest igła w stogu siana-mogę to wytłumaczyć osobiście – zdecydowanie za dużo pisania-a w tym nie czuję sie najlepiej-wolę słownie-a jeśli ktoś mnie może podejrzewa o jakieś niejasności to można rozmowę nagrać-CHĘTNIE WYTŁUMACZĘ JAK DZIAŁAJĄ WSZYSTKIE KLUBY SPORTOWE W NASZYM KRAJU-W TYM RÓWNIERZ KLUB SPORTOWY ORKAN KONARZEWO KTÓRY DZIAŁA NA TAKICH ZASADACH JAK WSZYSTKIE INNE-POZDRAWIAM-AHA NO I O AKURAT W TEN WEEKEND ZARÓWNO SENIORZY JAK I JUNIORZY WYGRALI SWOJE MECZE SPARINGOWE Z CZEGO BARDZO SIĘ CIESZĘ-A PRZEDMECZOWE ROZMOWY NAZYWAJĄ SIĘ ODPRAWA PRZEDMECZOWA

 • fox  mówi:

  Jestem co prawda laikiem, ale o odprawach przedmeczowych trochę słyszałem. Znam ogólne zasady. Wygrywający dostają premie, a przegrywający odprawy przedmeczowe.
  Gdyby nie dostali, nie było by wiadomo kto ma wygrac i na boisku byłby chaos.
  Miał łeb ten Fryzjer.

 • jehowy  mówi:

  fox jesteś większym laikiem niż myślisz-premie za wygrany mecz są od poziomu 3 ligi-a więcej nie wypada ci tłumaczyć bo nie ogarniasz tematu

 • fox  mówi:

  Może powołamy Piotra Reissa na eksperta.Jak nie ma kasy na odprawy przedmeczowe,
  to zespół spada do niższej klasy rozgrywkowej.
  Czy prawdą jest, że kluby tworzą jak najwięcej grup młodzieżowych (złożonych nawet
  z szachistów) by wyciągnąc jak najwięcej kasy? To trafia do wspólnego wora i idzie
  przede wszystkim na seniorów?

 • Stasiu  mówi:

  Z tego co wiem jak ktoś o czymś nie ma pojęcia to nie powinien na ten temat się wypowiadać.Widzi pani wbrew temu co pani myśli piłka nożna rozwija ludzi i fizycznie i psychicznie to nie jest takie tam kopanie gumowej piłki dla niektórych to całe życie TAK szansa dla młodych ludzi na lepsze życie zamiast siedzieć pod blokiem z piwem i papierosem idą pograć w piłkę to jest piękne.W drużynach seniorskich mogą grać zawodnicy po ukończeniu 16 roku życia i myśli pani że taka osoba ucząca się mogła by sobie kupić strój piłkę i buty do grania ? Wydaję mi się że nie. Sport to zdrowie a siedzenie w domu i krytykowanie ludzi przez internet na pewno zdrowe nie jest.Jeśli chce pani wyrażać swoje zdanie na tematy sportu niech pani najpierw zapozna się z tematem.Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć na temat funkcjonowania klubów sportowych niech uda się na trening na pewno ktoś rozjaśni temat.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Chyba nie doczytał Pan o czym mowa-na pewno nie o tym,że sport nie jest OK. Proszę przeczytać cały wątek.Skąd u Pan pomysł racjonowania swobody wypowiedzi? To jest mój portal,a Pan mi odmawia prawa do pisania- niedorzeczne,prawda? Pozdrawiam, mimo to i zapraszam do spokojnej rozmowy

  • lama  mówi:

   Brawo P. Stasiu, ale nic nie poradzimy. Jak ktoś nie lubi piłki lub zarzadu. To zawsze tak bedzie, na tym forum.

 • mloda  mówi:

  Pani potrafi tylko innych krytykowac,moze czas najwyzszy powiedziec o sobie kim naprwde pani jest i dlaczego tak pani zatruwa zycie innym mieszkancom.

 • hmsr  mówi:

  Dlaczego tak jest, że jakiekolwiek pytania o finanse wiejskie,, gminne, klubowe wzbudzają na tym portalu emocje, często pozbawione dobrego tonu i przyzwoitości, a inne, patrz: post o figurze, świetlicy, szkole, śmieciach i in. pozostają właściwie bez echa? Daje to do myślenia nad rzeczywistą obywatelską aktywnością. Szkoda, bo zamiast się obrażać, wiele można zrobić razem. Te społeczności wiejskie, osiedlowe, które to zrozumiały – już wygrały i żyje im się lepiej. Pozdrawiam.

  • Tomasz Jerzy  mówi:

   Bardzo celna uwaga. Nadal internetowe trolle wolą tracić czas na udowadnianie swojej jedynej racji zamiast budować dobro wspólne. Na szczęście to tylko jednostki choć ich szpilki potrafią mocno zakłuć zwłaszcza gdy ktoś latami pracuje bezinteresownie na rzecz społeczności.

 • franek  mówi:

  Pan Panie Tomaszu Jerzy jesli dalej ma pan nazwisko na P- lepiej niech Pan zamilknie. Bo takie “bezinteresowane ” to w pana słowniku jest synonimem- żarabiania na bidnych i niepełnosprawnych.

 • jehowy  mówi:

  hmrs już ci odpowiadam-wzbudzają emocje ponieważ klub sportowy ORKAN KONARZEWO jest tu cały czas atakowany-atakowany niesłusznie.I ja sie wcale nie obrażam-cały czas zapraszam na spotkanie zarządu klubu-na zabawę klubową-na festyn organizowany przez nasz klub latem.Zapraszam ponownie na trening-bo jak co niektórzy powyżej nie lubią haratać w gałe-to proponuję im nauczenia się np.przewrotu w przód i tył czy stania na głowie i nawet zrobienie salta-bo w szkołach teraz tego nie uczą.Mam prośbę aby tylko na te zajęcia nie przychodził pan fox-podejrzewam że przy próbie zrobienia salta do przodu mogło by się to żle skończyć-pozdrawiam

  • fox  mówi:

   Dziękuję za wyróżnienie. Faktycznie takich salt jak Kapciński nigdy w życiu nie wykonywałem. Pojawiają się w sieci nowe wyniki kontroli dotyczące Praksedy.
   Radny z Konarzewa może puchnąc z dumy, że tyle osób udało mu się wykiwac, kiedy twierdził,że żadna kontrola nic tam nie wykazała. Ostatnia wykazała 4 pracowników,3 niepełnosprawnych i brak Pawłowskich. Jeżeli finanse klubu są tak przejrzyste jak Praksedy i Radny zawsze jest tak prawdomówny, to winszowac. Skutecznie przez swoich ludzi udaje mu się rozniecac waśnie na linii starzy i nowi mieszkańcy.
   Dla klaki mam jeszcze raz cytat typowy dla idola:
   “Po jednej strony mamy artystów, a po drugiej stronie mamy ślusarza, który ma tam własne dziecko.”
   Artystów w wyłudzaniu środków publicznych jest w gminie Dopiewo całkiem sporo.
   Słynny ogródek, którego nie było w sprawozdawczości stowarzyszenia wyglądał tak:
   “W okresie wiosennym został założony ogródek.
   Podopieczni samodzielnie przekopali wyznaczony teren,przygotowując go pod
   sadzenie kwiatów i warzyw.Obserwacja uprawianych przez siebie roślin wymagała
   od nich dużego zaangażowania i dostarczała im wiele satysfakcji.Uczestnicy dbali
   także o teren wokół ośrodka ,wykonując prace porządkowe i pielęgnacyjne”.
   Czy kluby sportowe w podobnie kreatywny sposób rozliczają się ze środków pozyskanych z budżetu? Chyba nawet nie muszą, bo nikt tego nie kontroluje.

 • ViNe  mówi:

  Parafrazując: “Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Kapciński Henryk, naszego klubu Orkan.”
  Ludzie, czy ten Wasz prezes oczekuje od Was raportów: kto i gdzie wchodzi w tyłek? Żal na to patrzeć.
  Może warto poświęcić chociaż część wolnego czasu na jakąś dobrą książkę? Jak tu widzę tych kopaczy, to aż “oczy bolą patrzeć”:
  @jehowy – RÓWNIERZ drógi NAPEWNO
  Dramat kolego!! Żebyś tylko kiedyś błędu w imieniu prezesa nie zrobił… Bo wszystko w tym kierunku idzie.
  @Stasiu – 16-letnie osoby nie mają pieniędzy na strój i buty – musi do tego dokładać gmina? Nie wydaje mi się. A gdyby nie grały i siedziały pod blokiem, to pieniądze na piwko i papierosy skąd – analogicznie podchodząc – nie mają i na to pieniędzy?
  Podsumowując: środki finansowe, np. na sport – tak, ale dla najmłodszych, a nie dorosłych chłopów.

  • kryśka  mówi:

   Stasiu ma racje. 16 letni chłopak nie ma pieniędzy na zakup nowych korków czy nowego stroju. A takie rzeczy szybko się niszczą jeśli ktoś daję z siebie wszystko na boisku :)
   16 letnie osoby nie zarabiają, utrzymują ich rodzice, a przecież nie każda rodzina może sobie pozwolić na zakup tak drogiego “sprzętu” .

 • jehowy  mówi:

  Vine-nie jesteś nową osobą w tej dyskusji – znowu podpisujesz się innym podpisem-ja zawsze piszę w moim imieniu- a dróga osoba z mojego komputera to moja żona-można sprawdzić i prześledzić wszystkie wypowiedzi-nie chowam się jak szczur pod różnymi podpisami-PARAFRAZUJĄC-POLECAM TĄ KSIĄŻKĘ NIŻ DOPIERDALANIE SIĘ DO KOGOŚ-cały czas zapraszam na trening KS ORKAN KONARZEWO-ale nie przyjdziesz-szkoda-chłopcy i ci starzy pokazali by ci jaka może być fajna atmosfera w zespole i klubie

 • Stasiu  mówi:

  ViNe Tylko zauważ, że koszt piwa to około 2.50 a najtańsze fajki kosztują ok 11/12 zł.Teraz dla porównania powiedzmy że rzeczywiście dana osoba musi kupić sobie strój,piłkę i buty gdzie najtańszy komplet stroju kosztuje ok 90 zł, piłka to wydatek ok 60/90 zł a z kupieniem butów poniżej 100 zł będzie problem.Wydaję mi się że jest różnica między 15zł a 250zł.Dla młodego chłopaka 250 zł to dużo i nie każdy ma jak je zarobić a podkreślę to jest cena minimalna za te rzeczy.

 • Tomasz Jerzy  mówi:

  Po ilości tekstu na tej jednej stronie wynika że pewnie wystarczyłoby energi na wniosek o dofinansowanie dla Konarzewa. I wszystko znowu w kanał. Paplanie dla paplania bo trzeba Kapcińskiemu dowalić za to że aktywizuje od lat Konarzewo. Idźcie chociaż pobiegać pozbierać śmieci albo wyrywać zielsko – będzie większy pożytek.

 • franek  mówi:

  http://www.mojedopiewo.pl/forum/konarzewo/co-dalej-z-vitalia#comment-34287
  Pan Polak sam sobie za zajecia na grunci gminnym płaci? cudownie!

 • fox  mówi:

  Patataj. To zdaje się są zajęcia o teatrze. Tomasz i Marta “Matka jest tylko jedna” świadczą pracę równie wzorowo jak kierownik CRK.
  Niegdyś przepasany szarfą starosta Jaś chyba dojrzewa do decyzji, bo kontrolę są
  częste a olewactwo zaleceń pokontrolnych od lat takie samo.
  Nic nie słychac o stosunku drugiej instytucji dotującej PFRON do dziwnych zdarzeń
  w Praksedzie. Myślę jednak, że to zostało wyeliminowane przez TJP poprzez osadzenie byłego kontrolera PFRON na funkcji Skarbnika.

 • fox  mówi:

  No i jeszcze takie spostrzeżenie:Czy Pani od usług księgowych nie nazywa się tak]
  jak Zofia Dobrowolska z domu? Może byc to tzw.zbieżnośc przypadkowa, ale te występują w dopiewskiej przyrodzie nader rzadko.

  • Tomasz Jerzy  mówi:

   Hmm panie śledczy foxie to czy pan Eligiusz regionalista to znaczy także rodzina? Niestamowite :)

 • fox  mówi:

  Nie wiem, sam spytaj. Już trochę poznałem zatęchłą dopiewską rzeczywistośc i konie też na pewno z kimś są spokrewnione. :)

 • jehowy  mówi:

  fox-rozczarowujesz mnie-myślałem że pod tym postem o kocie napiszesz że to wina Orkanu i Prezesa-a tu cisza-jestem rozczarowany

 • fox  mówi:

  W kwestii niechęci do klubu, służby propagandowe galwanizerni się mylą.
  Jest lekka, ale w stosunku do tego, którego kibice mają zawitac do Palędzia.
  Mieszkańcy Palędzia zgodnie z tradycją powitają ich chlebem i solą. :)

 • franek  mówi:

  Za chwilę sie dowiemy, że zajecia z rysunku w Praksedzie prowadzi Zofia Doborowlska, rytmikę córka, ziec doglada koni, a i moze siostra mogłaby tez jakis etacik pociągnac- zawsze to pewna robota, umowe tak zawarła nasza była wójt aby teraz natrudził sie nasz nowy wójt aby to rozwikłac i jakos wybrnac z niekorzystnej umowy

 • fox  mówi:

  Pani Zofia w czasie wyborów chciała wciągnąc konie na listy wyborcze, ale odwróciły się zadami. :)

 • jehowy  mówi:

  fox-służby propagandowe galwanizerni nigdy mnie nie interesują co mówią -bo ja mam ponad 40 lat i swoje zdanie- a ty jako np były pracownik urzędu gminy -też masz takie prawo-będę to szanował-zapraszam na trening-jak nie lubisz kopanej to nauczę cię SALTA

 • fox  mówi:

  To tylko życzyc powodzenia w kontynuacji pasji. Jest prawdopodobne, że doczekacie się wychowanka-trenera kadry narodowej. Dorna ma dobre notowania u Bońka.
  Mieliście przed wojną dziedzica,który dzielił i rządził. Niestety z moich obserwacji wynika, że sami na podstawie propagandy tworzycie sobie nowego. Ten przed wojną miał realne podstawy ekonomiczne. Ten obecny opanował klub w którym niezaprzeczalnie parę pozytywnych rzeczy dokonał. Całkowite podporządkowanie wsi, to jednak trochę za dużo i można się zadławic.
  Niezależnie od nazwisk i klubów, łączenie funkcji uważam za szkodliwe, choc prawnie dopuszczalne. Teraz prawie każdy ma internet i jeśli chce zachowac pewną niezależnośc myślenia, może oddzielic ziarno od propagandowych plew. Łatwo można sprawdzic, który radny poprzedniej kadencji lansował tezę, że na salę gimnastyczną w Konarzewie nie ma pieniędzy.Jednocześnie uczestniczył w gierkach Pawłowskiego i Dobrowolskiej. Te uważam, za wyjątkowo obrzydliwe,bo odbywały się pod przykrywką działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Tu już pewne granice zostały przekroczone. Rzut na taśmę na koniec kadencji mówi wiele. Jedynymi beneficjentami zostały rodziny Pawłowskich i krewni Dobrowolskiej….

 • jehowy  mówi:

  i takiej mniej więcej odpowiedzi się spodziewałem

 • Stanislaw  mówi:

  Mówił Stasiu, czas na Stanisława. Fox twoja przesada na poziomie literackim dodaje barwności i powiem, że mi się podoba, ale boję się, że jesteś często grubo poza rzeczywistością i ciągle wyznajesz zasadę, że tym gorzej dla rzeczywistości. Chodzi mi konkretnie o to „podporządkowanie wsi”. Zobacz wybory sołeckie; Dopiewo 3 tyś mieszkańców 40 osób na zebraniu, Skórzewo 6 tyś mieszkańców 100 osób na zebraniu. Jakie podporządkowanie wsi, sołectwa… Problem w tym, że w ogromnej większości nikogo nic nie obchodzi, co dzieje się w około, oprócz własnego nosa. Może, zatem warto skierować swoje pasje pisarskie i wolne moce przerobowe do uaktywnienia tych kilkunastu tysięcy, zamiast gnębić wciąż te kilkanaście osób, które chcą cokolwiek zrobić – zgoda, może nie zawsze robią to idealnie. Przez samo ciągłe krytykowanie tego co jest nie przybędzie, tego czego nie ma. Odpowiadam też pani/panu HMSR, cytuję: „daje to do myślenia nad rzeczywistą obywatelską aktywnością” – nie ma co myśleć, liczby mówią za siebie, a matematyka ma to do siebie, że nigdy nie kłamie.

  • Tomasz Jerzy  mówi:

   warto skierować swoje pasje pisarskie i wolne moce przerobowe do uaktywnienia tych kilkunastu tysięcy, zamiast gnębić wciąż te kilkanaście osób, które chcą cokolwiek zrobić – zgoda, może nie zawsze robią to idealnie. Przez samo ciągłe krytykowanie tego co jest nie przybędzie, tego czego nie ma

   Dobrze Waćpan prawisz. Na szczęście tych krytykantów mamy w gminie constans a ludzi dobrej woli nie patrzących na złorzeczącą masę krytyczną mamy coraz więcej. Może nie widać tego w internecie ale widać w realu. Niestety foxy i obserwatorki opierają się jedynie na tym co wypluje im ekran komputera stąd ich osądy takie jak widać. Czas wyjść na dwór :)

   • fox  mówi:

    Ty Tomek Jurek jesteś mocno oderwany od rzeczywistości. Ostatnio kazałeś wyrywac
    chwasty-jeszcze nie rosną.Od idealizowania i bezkrytycznego stosunku do rzeczywistości są :Magazyn Szansa dla Gminy i niezwykle elastyczny red.Mendrala
    z Czasu Dopiewa. Dziękuję, postoję-wolę wyrywac chwasty. :)

 • fox  mówi:

  To prawda o tym braku zainteresowania. Ludzie często nie wiedzą o co kaman i wtedy
  łatwo im coś wmówic. Musiałem trochę przycisnąc, żebyś się waśc pojawił. :)
  Nad aktywizacją powinni pracowac przede wszystkim radni(wszyscy). Moim zdaniem
  wykonują sporą pracę, ale w drugim kierunku. Są na kursie i ścieżce pt.”wybraliście nas to niezawracajcie nam głowy”. Dopiewo, prawdopodobnie jako jedyna gmina w Polsce wybrała model sesji, na której są tylko głosowania.
  Piłkarze oddajcie Stanisławowi trochę kasy na kulturę, to może z czasem uda mu się nawet mnie ukulturalnic. :)

 • Stanislaw  mówi:

  No i to już coś, pozytywne myślenie, alleluja i do przodu!!

 • fox  mówi:

  Zawsze piętnując wałki i patologie, myślę pozytywnie. Kiedy w Dopiewie zniknie system klanowo-kastowy, będą mniejsze. Piłkarze potrzebują kasy na korki i stroje-uważam, że Pan też powinieneś dostac jakiś strój.
  Nie do wiary napisałem nie zawracajcie razem. To chyba wpływ Rady Gminy, która nie
  posługuje się ani słowem mówionym, ani pisanym.Złapałem infekcję.

  • Popis  mówi:

   Lubię foxa i …no właśnie…LUBIE!!!

 • fox  mówi:

  @Łysy z Więckowic
  Ty strzelasz sobie z łuku a Florek uwalił Ci plan:
  http://edziennik.poznan.uw.gov.pl/WDU_P/2015/1644/akt.pdf
  Powód: brak określonego normatywu miejsc parkingowych.

Odpowiedz

Możesz użyć tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>