Cyrk

Wczoraj przy sklepie w Konarzewie pewien pan wieszał plakat, informujący o występie cyrku. Zobaczywszy plakat zapytałam o zwierzęta i oto co usłyszałam: “wie pani, teraz jest nagonka na te cyrki ze zwierzętami,więc u nas zwierząt nie ma. Pokazujemy występy ludzi, występy na bardzo wysokim poziomie”.

Tego, z czym mamy do czynienia w związku z “popisami” zwierząt w cyrkach nie nazwałabym nagonką, tylko coraz skuteczniejszą akcją informacyjną, której towarzyszy rosnąca świadomość ludzi. Świadomość, że cyrk to nie miejsce dla szczęśliwych zwierząt!

Niezależnie od intencji, choć chciałbym wierzyć, że są uczciwe-brawo, Cyrk Krasnal:-)

20160502_113242

 

Tagi:  , ,

2 komentarze do Cyrk

 • Marek  mówi:

  Witam.

  Niestety, omawiany cyrk był wielką porażką.
  Ekipa występująca zupełnie nie miała pomysłu na przedstawienie (głównie krzyki..). Próby wciągnięcia w zabawę publiczności typu rzucani w publikę butami lub wiadrami były bardziej niebezpieczne niż śmieszne. W namiocie (który czasy świetności ma już dawno za sobą) zainstalowano okropne nagłośnienie które bardzo hałasowało (oczywiście w czasie występu kręcono głośnikami – raz jedna Pani sobie ja ustawiła, po chwili druga obróciła je w drugą stronę). Poziom nagłośnienie był niestety na takim poziomie, iż część pociech musiała mieć zasłaniane uszy, a i dorośli czuli się przez ten hałas zwyczajnie zmęczeni. Dla obsługi już samo włączanie odpowiedniej muzyki stanowiło nie lada wyzwanie.
  Przy wejściu można było za dopłatą wykupić miejsca w loży (cena biletów na taki występ okropnie przesadzona) – otóż loża to nic innego jak plastykowe krzesełka ustawione bliżej sceny.
  Oczywiście przy takim występnie nie może zabraknąć sklepiku. Cena malutkiej paczki kukurydzy to 5zł (smak taki sam jak wrażenie z całości ;/) ceny zabawek typu festyn, również mocno zawyżone… no ale powiedzmy, że to ich zarobek i nikt nie musi przecież dodatkowo kupić.
  Występu zwierząt nie było – z komunikatu wygłoszonego przed występem – z powodu braku zgody przez lokalne władze – i uważam że to błąd władzy – powinni oni także wydać zakaz na wytęp całego cyrku.

 • fox  mówi:

  Przepraszam,że tylko częściowo w temacie cyrku, ale uczestniczę w innym przedstawieniu cyrkowym. Na wniosek pp.Pawłowskich prokuratura wszczęła postępowanie z art.212 kk w którym byłem przesłuchiwany.Internet przy pomocy zastraszania i działań prokuratury jest czyszczony z krytycznych komentarzy dotyczących działań obecnego radnego powiatowego. By wspiąc się szczebel wyżej karierze politycznej, trzeba zastraszyc wszystkich. Na rynku są dostępne różne wybielacze, ale dla polityków nadal najskuteczniejszy jest art.212 kk i działania prokuratury.
  Wolałbym życ w kraju w którym prokuratorzy, jeśli już muszą pływac, to niech pływają środkiem. U nas kryli szwindelki polityków PO, teraz starają się dla innych panów. Wyjaśniam, że stalinowski art.212 działa w ten sposób, że prokuratura ustala dane i podaje je na tacy wnoszącemu skargę.
  To czy wynajmie chłopaków z miasta czy odda sprawę do sądu, prokuratura pozostawia do jego decyzji(mam nadzieję, że nie zginą mi okna). Ja w tej sprawie
  podawałem tylko prawdziwe fakty. Inna sprawa, że były też krytyczne komentarze,ale na podstawie faktów- miałem do nich prawo.Jeśli prokuratura chce się bardziej zasłużyc, to proponuję wydanie p. Pawłowskiemu certyfikatu poświadczającego autentycznośc złotej płyty lub przyznanie odznaczenia za akcję
  Dymaczewski-Pawłowski w Fundacji Samorodek. Nie radzę komentowac mojego wpisu, bo za godzinę znajdzie się to na biurku prokuratora. Pan Pawłowski oprócz tego, że jest wielkim światowym artystą, jest też zdolnym drukarzem, który zanosi wszelkie krytyczne komentarze na swój temat do odpowiednich organów. Pomyślec, że kiedyś w jednym z komentarzy przyznałem mu platynową płytę, by nie musieli tego robic jego koledzy… Nie ma wdzięczności w narodzie artystycznym.
  Chciałbym też przyznac złotą pyrę dla prokuratury rejonowej za wygenerowanie niepotrzebnego ruchu na s-11 w celu składania zeznań.
  To równie nieekologiczne jak tresura zwierząt w cyrku. Tak na marginesie -sypnął
  mnie śpiewający kapusta. Chwali się to, że to nikt z Konarzewa. Jest parę skłoconych ze sobą osób, które wnoszą przeciwko sobie sprawy. Koncertują w TP częściej niż Tomasz Pawłowski na scenach światowych.Widzę pilną potrzebę budowy
  komisariatu w gminie Dopiewo.Nara.
  fox-dane znane organom
  Ps. Powyższy wpis popełniłem pod wpływem informacji, że w kibitkach na Sybir nie ma dostępu do internetu.

Odpowiedz

Możesz użyć tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>