Dzisiaj w świetlicy

Dzisiaj kuratorzy wystawy mają co robić:-) Odwiedzających nie brakuje. Niektórzy mieszkańcy pierwszy raz są w świetlicy- mam nadzieję, że nie ostatni. Okazuje się, że w zbiorach konarzewian jest jeszcze mnóstwo ciekawych zdjęć i dawnych przedmiotów codziennego użytku. Pewnie udostępnią je na kolejną wystawę, za 2-3 lata. Liczę, że wtedy też uda się zrobić jedną tablicę ze zdjęciami, obrazującymi działalność klubu “ORKAN” w jego początkowym okresie.

Dzisiaj, w niedzielę do godziny 16 można poszukać siebie, swoich bliskich na dawnych fotografiach. Wzruszający był okrzyk jednej ze zwiedzających, oglądającej wyświetlaną prezentację starych zdjęć:  “ojej, to był mój dom, ja się w nim urodziłam”…

w13

w5

w14

w6

w7

w8

w9

w10

Za 2-3 lata powtórka, ale na większą skalę:-)w11

w12

wystawa

wystawa2

 

wystawa3

wystawa4

Tagi:  

5 komentarze do Dzisiaj w świetlicy

 • Gerard.  mówi:

  Powiem tak. WoW takiego zainteresowania nie spodziewał się nikt z nas :)
  Na prawdę kawał dobrej roboty odwaliliśmy wszyscy, każdy z organizatorów równo przyczynił się do tej wystawy. Przyszło mnóstwo ludzi, gratulowali nam, młodym mieszkańcom. Chwalili nas za to, że pasjonujemy się historią. Dowiedzieliśmy się ciekawych legend na temat wsi, Dla nas to też była dodatkowa lekcja historii. To co dzisiaj usłyszałem od mieszkańców nie wyczytałem w żadnych kronikach ani archiwach. Dziękuje z tego miejsca. Pani Ewie, Pani Bartkowiak, Pawłowi, Michałowi, Piotrowi, za ogromną pracę. Jesteśmy podekscytowani. Wielkie dzięki za przyjście :)

 • Gerard  mówi:

  Z osobna chciałbym podziękować Pani Lidce. Włożyła dużo serca w wystawę. Bardzo nam pomogła w ustawianiu przedmiotów, zwożeniu ich na wystawę. Zasiliła naszą wystawę swoimi pamiątkami. Bardzo dzękuje :)

  • Lidka  mówi:

   Gerardzie, współpraca z Wami to wielka przyjemność. Nie przypuszczałam, ze w domu , w którym mieszkam kryje się tyle ciekawych rzeczy. Cieszę się, ze mogłam Wam pomóc. A tak w ogóle uważam, ze mieszkańcy Konarzewa zawsze byli dumni ze swojej miejscowości. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na kolejną wystawę.

 • fox  mówi:

  Miło patrzec jak młodzi ludzie zostają kuratorami, a nie dostają kuratora. :)
  Bizona i Vistuli co prawda nie widzę, ale jak się rozkręcą…
  Mieszkańcom przywraca to dumę z miejscowości.

 • Ela  mówi:

  Brawo:-)miło było zobaczyć na zdjeciach jak wyglądalo dawniej nasze Konarzewo, gratulacje dla organizatorów…

Odpowiedz

Możesz użyć tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>