Jutro sesja Rady Gminy- SPROSTOWANIE

Prosimy o relację z jutrzejszej sesji tego, kto znajdzie czas na pójście. Warto byłoby mieć relację z pierwszej ręki, bo Pan Paweł Rosół “Pawełek”, piszący na www.mojedopiewo.pl pewnie nie będzie miał teraz czasu na pisanie, gdyż został informatykiem w Urzędzie Gminy w Dopiewie, a należy sądzić,  nawet, gdy znajdzie czas to ma już inną perspektywę. “Pawełkowi”, oczywiście,  gratulujemy!

Wiemy już, że “wypada” budowa/rozbudowa szkoły w Dąbrowie i okazało się, że jak zwykle prowizorka, czyli kontenery pozostaną na dłużej. Kontenery, które, jestem przekonana, generują koszty znacznie wyższe niż tradycyjny budynek.

SPROSTOWANIE

Dzisiaj otrzymałam następującą korespondencję, którą wraz z odpowiedzią publikuję:

—–Original Message—–
From: pawel.rosol [mailto:]
Sent: Tuesday, January 13, 2015 8:42 AM
To: konarzewo@mojekonarzewo.pl
Subject: Sprostowanie :)

Pani Ewo mam gorącą prośbę aby nie pisać nieprawdy na mój temat. Otóż nie jestem informatykiem w UG Dopiewo i publiczne pisanie czegoś, co jest niezgodne z rzeczywistością, powinno spotkać się ze zdecydowaną reakcją.

Jednak rozumiem, że ma Pani jakieś niesolidne źródła i stąd taka sytuacja a nie inna. Nie podejmuję innych kroków poza tym, że liczę na niezwłoczne sprostowanie.

Życzę miłego dnia.

Pozdrawiam,

Paweł Rosół

Dobry wieczór, Panie Pawle, zawiadomiono mnie nawet, gdzie Pan siaduje-obok Pani Ewy Mańczak w sekretariacie. Pan Wójt poinformował oficjalnie, że w UG pracuje nowy informatyk, więc dla bywających w UG, a znających realia, tj. Pana zaangażowanie w sprawę wyboru Pana A.Napierały na Wójta sprawa była dość oczywista. Rozumiem, że Pana mail stanowi podstawę do napisania, że jako informatyk nie ma Pan żadnego związku z UG w Dopiewie? Zaraz piszę! Prostuję!
Zaniepokoiło mnie sformułowanie “nie podejmuję innych kroków”, ale nie chcę się domyślać co mogłoby za tym stać, bo pewnie wyolbrzymiam.
Pozdrawiam z dużą dawką sympatii-Ewa Kuczyńska
P.S. Zastanawiałam się, czy powinnam przerosić, ale mam nadzieję, że “podejrzenie” o pracę w UG chyba Pana nie uraziło? To chyba nic złego pracować w UG- ja popracowałabym chętnie; piszę to bez ironii. EK
P.S. Miło, że zajrzał Pan na nasz portalik. EK

 

 

Tagi:  

9 komentarze do Jutro sesja Rady Gminy- SPROSTOWANIE

 • ciekawy  mówi:

  Pawełek informatykiem w UG? Poproszę o źródło :)

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Sprostowanie zamieszczone:-) Zwrócimy się do UG z prośbą o info kim jest ów tajemniczy informatyk lub zewnętrzna firma, której być może zlecono obsługę informatyczną. Już wiemy, że ani palca, ani klawisza nie przykłada do tego Pawełek. Fakt zatrudnienia w UG lub pracy dla UG nie jest powodem do wstydu, więc chyba nikt nie będzie z tego faktu robił tajemnicy. Pozdrawiam:-)
   P.S. Ciekawość świata dobra rzecz-popieram!

 • Łysy z Więckowic  mówi:

  Pan Paweł się oburzył bo nie jest jakimś tam informatykiem, pełni funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji, a to Pani Ewo, chyba jest różnica, co?
  Dla mnie to też nowość, ale faktem jest, że obsługą teleinformatyczną zajmuje się Urzędzie Gminy firma INTESYS z… Szamotuł. Zajmuje się dwa razy w tygodniu od 8.00 – 12.00. Wracając jednak do urażonego ABI, nie wiem jak z czasem, nim może Pan Paweł nie dysponować, ale informacji ma za to w bród. Ciekawe jakie z wyciągnie „wnioski z wioski”?

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   ABI…i nie można było normalnie, po ludzku napisać? Po co takie “nie podejmuję innych kroków”?-to naprawdę nie buduje miłej atmosfery. Nadal jeszcze- o, sancta simplicitas- wierzę w to, że będę jako mieszkanka poważnie traktowana. To dobrze,że informacje będą czuły się bezpieczne,ale ja chcę się czuć traktowana podmiotowo.
   Ostatnie wnioski są sprzed samiutkich wyborów,a potem już… nie wnioskowano;-)

   • Ewa Kuczyńska  mówi:

    “Fakt powołania danej osoby na stanowisko ABI, każdy administrator ochrony danych zobowiązany będzie zgłosić do GIODO. Zgłoszenie powołanego Administratora Bezpieczeństwa Informacji nastąpić musi w terminie 30 dni od dnia jego powołania. Od 1 stycznia 2015 roku ustanowiony zostanie również jawny rejestr Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, gdzie będą oni zgłaszani przez administratorów danych. Rejestr ten prowadzony będzie przez GIODO, który sprawować ma kontrolę nad osobami pełniącymi funkcję administratorów danych. GIODO z urzędu wydawał będzie decyzję o wykreśleniu konkretnego ABI z rejestru, jeśli nie będzie on spełniał ustawowych wymogów lub nie będzie realizował zadań zakresu ochrony danych”.
    Tym bardziej nie rozumiem reakcji Pana Pawła…

    Więcej przeczytasz na stronie: http://mamstartup.pl/poradnik/6095/nie-bedziesz-musial-zatrudniac-administratora-bezpieczenstwa-informacji

 • fox  mówi:

  To teraz o bezpieczeństwo danych jestem spokojny i nie będzie już ich mierniczy
  podkradał. :)
  Nie ma już zresztą czasu, bo pewnie mierzy już gminę wzdłuż i wszerz i
  wcześniejsze wiernopoddańcze oświadczenia z polecenia Strażyńskiego, zostały docenione. Coś czuję,że to nie koniec transferów do FC Melchior, bo nigdzie nie
  uświadczysz już sprawozdań z meczów a nagrań na stronie UG (jak w innych gminach) nie ma jeszcze bardziej niż za Dobrowolskiej.
  No i po co to to blokowanie niektórych atykułów na stronie Ug?
  http://www.dopiewo.pl/index.php/frontend.php?m=3256,1,147,207,0&t=Opinia,w,przedmiocie,wybranych,aspektow,dzialalnosci,Gminy,Dopiewo,Urzedu,Gminy,Dopiewo,oraz,innych,jednostek,organizacyjnych,Gminy,Dopiewo,w,latach,1990_2010
  Endrju się nie podobało?

 • fox  mówi:

  Transfery, transfery a w zakresie dostępu do informacji publicznej nadal wiocha-sprawdziłem. Sekretarz jak nie wiedział,że termin na udzielenie informacji wynosi
  14 dni, tak nadal nie wie. Może jednak niekompetencja jest przydatna w urzędzie,
  skoro konkurs na Sekretarza nie został rozstrzygnięty, więc pewnie Zwoliński zostaje.

  • Łysy z Więckowic  mówi:

   Dziwne, ja dostaję pisma na czas, nie wszystkie zawierają odpowiedzi na moje pytania ale są w terminie. Jak widać wyciągamy różne „wnioski z wioski”, ale to pewnie dlatego, że różne wnioski składamy 😉

 • fox  mówi:

  No tak Łysy, bo Ty pytasz nowego wójta dlaczego taki ładny- więc od razu dostajesz
  odpowiedź. Ja czekam ponad 2 lata i też doczekam się odpowiedzi. :)

Odpowiedz

Możesz użyć tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>