Moje, kandydatki plany

Zbliżają się ważne wybory, wybory samorządowe. Jako kandydatka na radną rozmawiam z mieszkańcami, czytam Państwa posty na portalu, odbieram ciekawą i… ostrą korespondencję. Chcę rozmawiać: czekam na telefony, maile-nie obwieszę Joanki, Konarzewa, Lisówek, Trzcielina setkami plakatów. Nie będę na Państwa spoglądała z każdego płotu. Powieszę kilkanaście materiałów dla mieszkańców “nieinternetowych”. Wybór stylu, projektów, zamiarów należy do Państwa:-)

Mam 53 lata. Jestem nauczycielką akademicką. Mam dwoje dzieci- syn Tomasz jest informatykiem, córka Małgosia-kosmetologiem. Ponad 20 lat usprawniam dzieci niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo. Mam tytuł zawodowy w zawodzie rolnik. Prowadzę portal www.mojekonarzewo.pl. Współorganizuję cykliczne imprezy „Wieczory w Świetlicy”. Prowadzę bezpłatnie zajęcia logopedyczne dla dzieci i zajęcia z języka rosyjskiego dla dorosłych. Moja pasja to pomoc dzieciom, zwierzętom, jazz, czytanie książek i… analiza aktów prawnych. Całe życie sprawdzam, czy powiedzenie: „Całego świata nie ogrzejesz” jest prawdziwe:-).

Deklaruję pełną jawność działania w Radzie-chcę doprowadzić do nagrywania wszystkich sesji i upubliczniania nagrań w internecie.

Deklaruję częste i otwarte kontakty z mieszkańcami- portal, zebrania, dyżury, telefon.

Nie walczę z nikim- walczę o sprawy!
Jeżeli zaufacie mi Państwo i z Waszej woli zostanę radną swój czas i energię przez 4 lata chciałabym spożytkować na pracę wokół poniższych zadań (lista powstała jako wynik licznych rozmów z mieszkańcami):
• Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Konarzewie, która przed południem byłaby wykorzystywana przez uczniów ze SP, a po południu- przez zainteresowanych zajęciami sportowymi mieszkańców Konarzewa i okolic
• Powstanie siłowni „pod chmurką” w Trzcielinie i Konarzewie, czyli rozbudowa placów zabaw o stacjonarny sprzęt do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych.
• Budowa kanalizacji sanitarnej w Trzcielinie i Lisówkach
• Budowa chodnika na ul. Szkolnej (do Dopiewca) i ul. Bukowskiej w Konarzewie
• Budowa ciągu pieszo-rowerowego między Konarzewem a Trzcielinem

• Remont ul. Dopiewskiej (po budowie węzła na S5)

• Stworzenie Klubu Seniora w Konarzewie lub Trzcielinie, lub Lisówkach, gdyż w naszych okolicach brakuje w tej chwili miejsca do codziennych spotkań ludzi starszych, a pójście na emeryturę nie powinno wiązać się z wyłączeniem z aktywności.

• Doprowadzenie do sytuacji, w której Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne w Konarzewie w szerokim zakresie będzie służyło mieszkańcom Gminy. Popołudniami powinna tam odbywać się rehabilitacja i terapia zajęciowa dla osób, które nie uczestniczą w działaniach WTZ, a sala widowiskowa nie powinna pozostawać w użyczeniu jednemu ze stowarzyszeń. CRK potrzebuje sprawnego zarządzania przez osobę niezwiązaną z żadnym z działających tam stowarzyszeń.
• Dofinansowanie świetlicy wiejskiej w Konarzewie, aby mogły tam działać różnorodne sekcje prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Opiekun świetlicy byłby koordynatorem całej działalności.
• Doprowadzenie do zmiany regulaminu świetlicy w Konarzewie tak, aby mogła być odpłatnie wynajmowana na prywatne imprezy mieszkańców
• Przeprowadzenie społecznej akcji „Węzeł Konarzewo”- chciałabym, żebyśmy my, mieszkańcy wspólnie przeforsowali tę nazwę na węzeł, który w 2015r. zacznie powstawać na trasie S5 w pobliżu Konarzewa (taka nazwa figurowała pierwotnie w dokumentacji budowlanej trasy, a potem zmieniono jej nazwę na Dopiewo). Powrót do nazwy pierwotnej jest formalnie możliwy. Uważam, że Konarzewu bardzo potrzebna jest promocja- także, jak w tym wypadku, przez popularyzowanie nazwy sołectwa.
• Uporządkowanie, utwardzenie placu przed Kościołem w Konarzewie (mimo jego dość skomplikowanego statusu prawnego)

O moim programie dla okręgu nadal chciałabym rozmawiać z Państwem-proszę o maile, posty, telefony, spotkania

Zapraszam również na mój portal: www.mojekonarzewo.pl
Moje konto na Facebooku: // Ewa Kuczyńska kandydatka na Radną Gminy Dopiewo

Ewa Kuczyńska

 

 

Jestem też do Państwa dyspozycji

pod numerem telefonu: 728 743 869
oraz mailowo: kuczynska@mymieszkancy.pl

Tagi:  ,

2 komentarze do Moje, kandydatki plany

Odpowiedz

Możesz użyć tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>