Odbyło się spotkanie Rady programowej świetlicy

Już niedługo zacznie działać świetlica. Szykuje się sekcja plastyczna/muzyczna/ruchowa dla dzieci od 6 do 9 lat. Dzieci/młodzież od 9 do 14/15 roku życia też mogą liczyć na spotkania- tym razem w ramach dyskusyjnego klubu filmowego. Młodzież, która już  stworzyła grupę inicjatywną będzie mogła tworzyć teatr. Rusza koło gospodyń wiejskich. Zainteresowani będą mogli wędrować w ramach sekcji turystycznej. Poza tym w świetlicy będzie można spotykać się na sympatycznych rozmowach przy kawce, jeśli rada sołecka tę kawkę i filiżanki sfinansuje;-)  Przyjdźcie jutro na zebranie o g. 18 do Vitalii- także o świetlicy będziemy rozmawiać :-)

12 komentarze do Odbyło się spotkanie Rady programowej świetlicy

 • Eule  mówi:

  Super! Cieszę się, że w końcu się coś rusza.
  Prosimy nam podać terminy spotkań.

 • Przemek  mówi:

  co do dyskusyjnego klubu filmowego, dowiedziałem się, że aby móc oglądać filmy w ramach takiego mini-klubu, należy mieć licencję (niezależnie czy to z DVD, VHS itp). Postaram się skontaktować z odpowiednią instytucją która udziela takie licencje jaki to byłby +/- koszt. Jak czegoś się dowiem dam znać

 • Grześ  mówi:

  A może sekcja muzyczna dla starszej młodzieży? Podrzucam swoją propozycję ożywienia naszej “podziemnej świetlicy” dla tych,którzy wyrośli już z dyskotek;-) i maja ochotę spotkać się w miłej atmosferze w sobotni wieczór przy kawie i ciasteczku w taneczno/dansingowym klimacie,chętnie pomogę zorganizowaniu takiej “imprezy”.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Super- tylko nie wiem,c zy widziałeś pomieszczenie świetlicy… Na razie stoi tam kilka szafek, stołów i krzeseł, a na środku słup konstrukcyjny. Organizując coś będziemy na razie skazani na własny sprzęt grający (w sali jest projektor multimedialny i ekran), naczynia (jeśli zakupi je rada sołecka 😉 i własną kawkę, ale damy radę, prawda?

   • kms  mówi:

    Oczywiście wiem jakie tam są warunki lokalowe, ponieważ mieszkam tu od dziecka. Dodam,że nowa świetlica jest o niebo lepsza od “starej” świetlicy przy kościele – w której organizowaliśmy imprezy “Andrzejkowe”
    Na pytanie Czy damy radę? Odpowiem -kiedy zaczynamy?
    Zorganizuj kawę i coś słodkiego,ja zadbam o dobrą muzykę oraz nastrój (dysponuję odpowiednim sprzętem na takie okazje)

    • admin  mówi:

     OK,skontaktuję się z p.radna w kwestii dostępu do świetlicy-na razie nie ma regulaminu i troszkę to nieuporządkowane;-)-i próbujemy ustalać termin:-)

 • Grześ  mówi:

  W nawiązaniu do wcześniejszego postu-autorem jest Grześ 😉 kontakt:kmspolska@wp.pl

 • Eule  mówi:

  Super pomysł z tym spotkaniem przy muzyce! Mam nadzieję, że wypali i będziemy mieli okazję się poznać, porozmawiać, wymienić nasze uwagi i posłuchać super muzyki. Już o tym wspominałam – byłoby fajnie, gdyby np. udało się to podzielić jakoś tematycznie. Każdy z nas wychował się na jakiejś muzyce, ma swoich idoli.

 • Grześ  mówi:

  Dokładnie o to chodzi! Właśnie takich ludzi,rozumiejących temat-w dzisiejszych czasach brakuje.. Tym samym jest mi bardzo miło,że są już pierwsi sympatycy takiego przedsięwzięcia.
  Wszelkie sugestie i propozycje dot.takiej imprezy mile widziane.

Odpowiedz