Raport Pani Wójt

Koniec roku to zawsze czas podsumowań, a koniec kadencji to czas pochwał, krytyki, autopromocji, podziękowań itd, itp. Pani Wójt także podsumowuje, ocenia 4 lata swojej pracy. http://www.dopiewo.pl/ftp/0/pliki/web_content_file/201009300858572344EchoDopiewa/2014041805302343072014/0201411040549236278.pdf Oceny ostatecznej dokonamy my, wyborcy już za 8 dni. Czytam raport Pani Wójt uważnie- niektóre sprawy zasługują na pochwałę, z innymi się nie zgadzam. Zatrzymam się na moment przy kilku kwestiach, o których tu, na portalu niejednokrotnie rozmawialiśmy.

I. Sądzę, że potraktowanie rekultywacji stawu w Palędziu za zadanie wykonane to lekkie nadużycie.

Oto staw dzisiaj, 7.11.2014r.

staw

staw1

II. Wśród zrealizowanych zadań dla Konarzewa czytamy m.in.

“6.Budowa Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalnego i Warsztatów Terapii Zajęciowej (tj. kapitalny remont Vitalii)
7. Oddanie do użytku i uruchomienie świetlicy wiejskiej”.
Gwoli informacji: zgodnie z treścią art. 10a. 1. Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych “warsztat oznacza wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówkę stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia”. Gmina Dopiewo żadnych warsztatów nie budowała tylko umożliwiła dwóm stowarzyszeniom na prowadzenie tychże warsztatów w gminnym obiekcie nazwanym Centrum Rehabilitacyjno- Kulturalnym. Jeśli dodamy do tego pkt. 7 to naprawdę wygląda to na lekko podrasowane mnożenie zadań;-)
Wśród zadań wykonanych (sic!) w Konarzewie znajduję ze zdziwieniem zapis

“Wykonanie projektu chodnika na ulicy Szkolnej i budowa.
[Z braku zgody Rady Gminy na zwiększenie środków 3 razy unieważniane były przetargi]”.
Jak w zrealizowanym konarzewskim zadaniu “Zagospodarowanie i rekultywacja  stawu” rozumieć słowo “zagospodarowanie”?- Tereniu, help!
W przyszłą niedzielę wybieramy wójta i nową radę. Może warto podyskutować o osiągnięciach naszych władz w minionej kadencji?
Tagi:  ,

18 komentarze do Raport Pani Wójt

 • Grześ  mówi:

  a.d. pkt.2
  “6.Budowa Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalnego i Warsztatów Terapii Zajęciowej (tj. kapitalny remont Vitalii)
  W tym tygodniu przez ok 2-3 remont nadal trwał.. -Naprawiano przeciekający dach :-((

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Niedawno w “Promyku” wymieniano część posadzki… Poza tym są tam w części rehabilitacyjnej źle zrobione drzwi i człowiek na wózku nie wjedzie… ale kto powiedział,że niepełnosprawny na rehabilitację ma zajeżdżać na wózku?

   • Iwona Przewoźna  mówi:

    Gwoli wyjaśnienia:
    1) Nieszczelność pokrycia wystąpiła na części dachu, która nie była objęta robotami prowadzonymi w roku 2013. Ten fragment dachu był remontowany wcześniej (2010 ?). Nota bene wcześniej prowadzone były także inne roboty, np.: wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej. W momencie wykonywania projektu przebudowy obiektu (2011-2012), a potem w czasie prowadzenia robót (2013) – ta część pokrycia dachu nie wykazywała nieszczelności. Ponadto pomimo występowania w maju 2014 ulewnych deszczy nie odnotowano wtedy przecieków na tej części dachu. Cóż! Teraz się pojawiły – tak nieraz bywa :-( Trzeba było naprawić.
    2) Faktycznie – w „Promyku” wymieniono fragment posadzki w jednym z pomieszczeń i nastąpiło to w ramach gwarancji. Banalna usterka.
    3) Zaniepokoiła mnie natomiast informacja, że „są tam w części rehabilitacyjnej źle zrobione drzwi i człowiek na wózku nie wjedzie”.
    Dotychczas nie otrzymałam informacji od użytkownika o „źle zrobionych drzwiach”. Jednakże podejrzewam o co chodzi w tej sprawie.
    W części obiektu użytkowanej przez „Promyk” znajdują się dwie sale gimnastyczne (tzw. część rehabilitacyjna) i do każdej z nich prowadzi odrębne wejście. Dodatkowo pomiędzy salami znajdują się wspólne drzwi. Ze względu na przyjęty przez Gminę po zakończeniu robót sposób organizacji użytkowania obiektu, główne drzwi do dużej sali gimnastycznej są zamknięte. „Promyk” korzysta więc z drzwi prowadzących do sąsiedniej małej sali i uzyskuje dostęp do dużej sali poprzez wspólne drzwi pomiędzy salami. Według założeń projektowych drzwi do małej sali nie miały stanowić podstawowej drogi komunikacji z korytarza do dużej sali. Z tego względu kierunek ich otwierania może powodować uciążliwość w użytkowaniu. I prawdopodobnie ten fakt jest poczytywany jako „źle zrobione drzwi”. Zlikwidowanie tej niedogodności jest oczywiście możliwe, np.: przez wymianę drzwi prawych na lewe i przesunięcie umywalki. W dniu 12.11.2014r nawiążę kontakt w tej sprawie z użytkownikiem („Promykiem”) i w przypadku potwierdzenia powyższego oraz wyrażenia woli przez użytkownika – nadam bieg sprawie.
    Pozdrawiam.

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     Bardzo dziękujemy za wyjaśnienie. Gdyby każda wątpliwość/niewiedza była dość szybko rozstrzygana żyłoby się nam lepiej. Raz jeszcze dziękuję-jest Pani jednym z tych urzędników, których bardzo cenię za rzetelność i odwagę. Pozdrawiam

     • fox  mówi:

      Ja myślę, że problem jest ten sam co wcześniej-komunikacja pomiędzy stowarzyszeniami. Gdyby faktyczny zarządca obiektu przypomniał sobie jak rozwiązywał takie problemy wcześniej, kiedy już zawiadywał pewnym domem kultury, nie byłoby takiego problemu. Zniknęłyby drzwi, okna i inne bariery. Kiedy się aspiruje do powiatowej polityki, nie można sobie pozwolic na taką brawurę.
      Należy sobie zada pytanie czy uwikłanie CRK w politykę te problemy rozwiąże czy
      zagmatwa? Obstawiam niestety to drugie. Kiedy w Radzie Powiatu zasiądą: artysta
      i odznaczona przez niego muza, dopiero będzie się działo.
      Zaczynam trochę ten powiat postrzegac jako czyściec. Jeśli wójt przekaże swojemu znajomkowi kwotę 45 tys. na imprezę z której wydatkowane jest na cel
      faktyczny do 15 tys. a reszta to wspomnienia z wakacji, to oboje w ramach pokuty trafiają do powiatu. Niestety komunikacja pomiędzy gagatkami nie była też
      wzorowa i Wójt twierdzi, że to nie była dotacja, a stowarzyszenie wykazuje to
      właśnie jako dotację.
      Gdyby skręcili większą kwotę, groziłby im sejm.
      Dziękujemy ci Dziubo.
      Chciałbym zasygnalizowac też,że w dniu 5 listopada p.Wójt (22 wieku) podpisała
      list intencyjny z firmą Moba. Kosze na śmieci będą miały chipy. Proponuję to
      rozciągnąc na zarządzających obiektem w Konarzewie. Łatwiej będzie ich zlokalizowac.

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     Tak, to o tę “drzwiową” kwestię chodzi. Zgłaszali mi tę sprawę rodzice podopiecznych Promyka, gdy wędrowałam po domach z ulotkami. W imieniu Promykowiczów już dziękuję:-)

     • Grześ  mówi:

      Ja również dziękuję za szybkie i konkretne wyjaśnienia. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

     • Popis  mówi:

      http://www.youtube.com/watch?v=k02nwKw3_C8

     • Ewa Kuczyńska  mówi:

      Oj,jak przyjemnie znowu wrócić w klimaty Kabareciku- kiedyś nagrywałam każdą część,a piosenki znałam na pamięć:-)

 • Impartial  mówi:

  Jak się kładka w most zamieniła

  Rozumiem, że Pani wójt musi się reklamować, jeśli chce być znowu wybrana, ale są granice… śmieszności. Ostatnie propagandowe gazetki wydawane nie przez Jej komitet, ale za pieniądze podatników nadmuchują balon do granic wytrzymałości.

  Pani Wójt, oby 16.11.14 nie było wielkiego buuum 😉

  Porównajcie np.

  Kładka dla pieszych została wybudowana w sąsiedztwie istniejącego mostu ceglano–kamiennego w ciągu drogi powiatowej nr 2457 (ul. Środkowa) nad Kanałem Trzcielińskim”.
  http://www.dopiewo.pl/frontend.php?m=3706,28,0,0,0&t=Zbudowalismy,kladke,dla,pieszych,w,Trzcielinie

  z informacją z ostatniej propagandówki, gdzie już w Trzcielinie jest most
  http://www.dopiewo.pl/ftp/0/pliki/web_content_file/201009300858572344EchoDopiewa/2014041805302343072014/0201411070512526569.pdf

 • Teresa Porankiewicz-Bartkowiak  mówi:

  Myślę, że w przypadku zadania dotyczącego stawów zaszła pomyłka w opisie, gdyż patrząc na dokumentację przetargową w BIP czytamy, że zadanie było określone jako rekultywacja stawu retencyjnego. Nie ma ani słowa o zagospodarowaniu. http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=7242
  Być może słowo zagospodarowanie brzmi lepiej niż sama rekultywacja, jednakże nie należy się obawiać samej rekultywacji, ponieważ utrzymywanie w sprawności elementów systemu melioracji jest bardzo ważnym zadaniem.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   A czym byłoby zagospodarowanie?

   • Teresa Porankiewicz-Bartkowiak  mówi:

    Rekultywacja środowiska zdegradowanego przywracanie zdewastowanym działalnością człowieka elementom środowiska, gł. glebom i zbiornikom wodnym, ich funkcji biologicznej. (re- + p.ł c.cultivare, -atum ‘uprawiać’) – przywracanie obszarom zdegradowanym, zwłaszcza leśnym lub rolniczym, ich dawnego charakteru w wyniku działalności naukowej, technicznej i organizacyjnej.

    Natomiast zagospodarowanie w mojej opinii będzie wprowadzeniem nowych elementów wyposażenia (zagospodarowania terenu). Jeśli otworzycie dokument “Projekt rekultywacji stawu w Palędziu”, zobaczycie, że wielokrotnie przewija się tam zamiennie sformułowanie rekultywacja z remontem i konserwacją stawu. A w końcowej części projektu jest wisienka na torcie, ponieważ miało tam być miejsce wypoczynkowe z ławkami (czyli element zagospodarowania terenu). Z kosztorysu wykreślono te punkty i pozostała sama rekultywacja, czyli przywrócenie zbiornikowi jego funkcji technicznej.

    Czyli umieszczenie sformułowania “zagospodarowanie” jest w moim domyśle pomyłką, ponieważ z zakresu zrealizowano rekultywację.

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     …tak też myślałam-pomyłki w sprawozdaniu z działalności:rekultywacja i zagospodarowanie zamiast rekultywacji,most zamiast kładki w Trzcielinie; zbudowany chodnik na Szkolnej w Konarzewie, gdzie dopiero zaczął działać sprzęt budowlany;-)

 • fox  mówi:

  Nie przypadł mi do gustu ten raport. Nic nie ma np.o likwidacji takiego podatku:
  http://www.dopiewo.pl/frontend.php?m=1310,5,0,0,0&t=Roczna,oplata,za,umieszczenie,urzadzenia,infrastruktury,technicznej
  Zlikwidowałem im to badziewie, zanim zdążyli wprowadzic. Oszczędzili na zatrudnieniu pracownika do naliczania głupot. W raporcie ani słowa o sukcesie.
  Pani Wójt przy pomocy internautów udało się zlikwidowac bezprawne darowizny. :)
  Jakoś się nie pochwaliła. Postuluję o wydanie drugie, poprawione, najlepiej jeszcze przed 16 listopada.
  Wszedłem ostatnio na Ekoportal i oprócz decyzji na na eksploatację instalacji związanej z odzyskiem lub unieszkodliwianiem odpadów rzuciła mi się duża ilośc
  pozwoleń na wycinkę. Jest tego dużo więcej niż w innych samorządach.
  Obawiam się, że UG tak się rozpędził,że wytnie nawet te sztuki, które Wójt
  sadzi corocznie pod bacznym okiem kamer w Święto drzewa.

 • PrzemekW  mówi:

  Odnośnie “raportu:
  Chodnik przy ulicy Dopiewskiej też jest w sukcesach, tylko szkoda, że jest w takim stanie jakim jest… a z tego co pamiętam ze Spotkanie Wiejskiego w Konarzewie miał być przeprowadzony przegląd (po)gwarancyjny.

  P.S. Chodnikiem w Gołuskach też bym się nie chwalił…

 • PrzemekW  mówi:

  nie mogę edytować, to dopisuje jeszcze:
  po przeglądzie miała chyba być decyzja odnośnie napraw tego chodnika.

Odpowiedz

Możesz użyć tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>