V sesja Rady Gminy

W dniu 12 lutego 2015 r. o godz. 14.00 w Domu Strażaka w Dopiewie przy ul. Szkolnej 21. odbędzie się V sesja Rady Gminy Dopiewo. Z obszernego programu http://www.dopiewo.pl/frontend.php?m=3980,1,14,141,0&t=V,sesja,Rady,Gminy,Dopiewo,12,luty,2015,r,godz,14,00 zainteresował mnie pkt. 22 Projekt uchwały w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Dopiewo. Może inni  zainteresowani problemem (niestety mam jutro zajęcia do g. 18) zajrzą na posiedzenie komisji (10 lutego 2015 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy  wspólne posiedzenie komisji Rady Gminy), bo już na sesji to pewnie będzie jak dotychczas, czyli cyt. “radni dyskusji nie podjęli”;-)

Tagi:  

73 komentarze do V sesja Rady Gminy

 • fox  mówi:

  Nie podjęli, dietkę wzięli i o co chodziło w głosowaniu nie wiedzieli.
  Ja jednak znów o tym samym czyli o jawności. Wbrew wyborczym deklaracjom zwłaszcza to co dotyczy działania Rady Gminy jest tajne/pofne. Czy można inaczej?
  Dzisiaj nagrania z sesji to standard. Czy trzeba czekac z publikacją protokołów
  kilka miesięcy i mogą byc publikowane dopiero po zatwierdzeniu?
  http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/rada/protokoly.html
  Czy można publikowac protokoły z komisji?
  http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/rada/protokoly/protokoly-z-posiedzen-komisji/kadencja-2014-20181.html
  Czy Radny może na sesji zadac pytanie nie narażając się na gniew i dezaprobatę
  Przewodniczącego?
  http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/rada/odpowiedzi-pisemne-na-zapytania-i-wnioski-radnych-zadane-podczas-sesji-rady-miejskiej-w-mosinie/kadencja-2014-20181.html
  http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/rada/wnioski-zapytania-i-interpelacje-radnych/kadencja-2014-2016.html
  Może lepiej haratnąc w gałę?

 • Łysy z Więckowic  mówi:

  …a mnie pkt. 8. Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Więckowice, terenu wzdłuż drogi wojewódzkiej 307 Poznań – Buk. DRUK Nr 48
  Czyżby obudzono kreta?

 • fox  mówi:

  …a mój wpis poszedł w kosmos. Zwalę to na Łysego. :)

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Nie,nie,widzę,że wstrzymywana jest automatycznie publikacja postów, w których jest sporo linków. Już “puszczony”:-)

 • fox  mówi:

  O przepraszam już jest. Chata Morgana.

 • fox  mówi:

  “jeżeli Państwo
  życzycie sobie do domu także projekty uchwał to bardzo proszę, nie mamy nic do ukrycia”
  Kto to powiedział? Przewodniczący Rady Gminy. Już na początku kadencji dostrzegłem “otwartośc” Przewodniczącego, kiedy zwołał Komisję Wspólną przed powołaniem komisji.
  Jeżeli Ewa Kuczyńska i Łysy nie są Państwem o które chodziło Przewodniczącemu,
  to nie pozostaje nic innego jak złożyc wniosek o projekty uchwał do :
  http://www.krs-online.com.pl/piekarnia-cukiernia-krzysztof-i-leszek-krs-88553.html
  Tam gdzie dociera elektryfikacja projekty uchwał są dostępne.
  Cytat z wieszcza:
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=15746&bar_id=7804

 • Łysy z Więckowic  mówi:

  Przewodniczący Rady otworzył dyskusję.
  Radni dyskusji nie podjęli.
  Mantra taka.

 • fox  mówi:

  Po 4 latach będzie podsumowanie: na 21 radnych 0 wniosków i interpelacji.
  Mam taki pomysł marketingowy: do zakupu 10 pączków 1 projekt uchwały gratis.

 • fox  mówi:

  Nie na stałe.
  Jak się Nowaczyk śpieszy, to się diabeł cieszy.
  Oto jeden z efektów:
  http://www.bip.poznan.rio.gov.pl/?p=document&action=show&id=33516&bar_id=18486

  Pozostałe uchwały przechodzą tylko dlatego, że nadzór Wojewody myśli, że 10
  lutego 2015 jest przed 1 stycznia 2015( np.uchwała 17/14). Zastanawiam się czy to standardowa niekompetencja czy oferta speckalna dla Wójtów z PO.
  Mówienie o sesjach Rady Gminy jest obecnie nadużyciem. Nie ma rozpatrywania projektów uchwał, są pokazy posłuszeństwa.
  Regulamin Rady Gminy nie jest realizowany:nie ma np. sprawozdań z działalności
  Wójta. Wszystko to przy maksymalnie ograniczonym dostępie społeczeństwa do informacji.

 • Ewa Kuczyńska  mówi:

  Niewiedza czy niechlujstwo legislacyjne?

 • fox  mówi:

  Raczej świadome działanie zgodne z regułą TKM.

 • Łysy z Więckowic  mówi:

  Pośpiech jest złym doradcą. Jeśli Rada Gminy nadal będzie pracować w trybie „podnoszenia ręki”, a Wójtowi będzie się spieszyć (np. po 17 mln. pożyczkę), to niestety musimy się liczyć z częstszymi przypadkami niedoróbek. Dziwi mnie szkolny błąd skarbnika, któremu trudno odmówić doświadczenia. Tymczasem „szansa dla gminy” wydaje się być ulepiona z lichego materiału.

 • fox  mówi:

  Mała korekta. Różnica w komunikacie o sesji V w stosunku do wcześniejszych jest
  taka, że przywrócono sprawozdanie wójta.Cieszy, że w piekarni czytają.
  Proponuję jednak wszystkim Radnym by odświeżyli sobie znajomośc Regulaminu Rady
  Gminy a zwłaszcza zrozumieli, że rozpatrywanie uchwał odbywa się na sesji.
  Sesja jest sesją nie dlatego,że tak spotkanie radnych w celu podnoszenia rąk(pajacyki) nazwie Przewodniczący Nowaczyk, tylko musi miec cechy opisane min.
  Regulaminem.

 • franek  mówi:

  Poprzednia rada gminy miała to do siebie, ze zamiast uchwalać, decydować – wszczynała awantury, ataki, krzyki, nieludzkie długie dyskusje o niczym- czy taka rada była lepsza? Czy zawsze Polakowi nie bedzie dobrze? Szukacie dziury w całym, solą w oku że nie wybrano Pana Przestackiego, naród Gminy Dopiewo powiedział DOSC i był to komunikat jak dla mnie bardzo dobry. Nie znoszę klotliwych ludzi. Wierze i mam nadzieje, że radni wtedy kiedy sie nie zgadzaja zagłosuja na nie.

 • Tomasz Jerzy  mówi:

  @franek taki mamy klimat że osoby pokroju łysego czy foksa wolą się użalać w internecie i tracić w ten sposób swój czas zamiast aktywnie zmieniać gminę. Można kandydować na radnych, na sołtysów, można zakładać stowarzyszenia, ubiegać się o dofinansowanie, można pomagać biednym, schorowanym, wykluczonym, zwierzętom itd. itp. Generalnie możliwości nie brakuje, no ale znacznie wygodniej stać za rogiem i stękać jak to źle, niedobrze, i że nas oszukali, okradli i w ogóle zaprzaństwo i kryminał :)

  Wyjątkowo to małostkowe i prymitywne ale w końcu można i tak – jak w życiu – zawsze znajdą się tacy, którzy zamienili poduszkę w oknie i “obserwację sąsiedztwa” na klawiaturę :)

  • Łysy z Więckowic  mówi:

   Panowie @franek i @Tomasz Jerzy
   Po pierwsze fakt, ze wymieniono władze gminy na nową nie oznacza, że na lepszą – to się okaże – ale z góry tego nie wiadomo. Po drugie w obu przypadkach rada popada w skrajności, albo kłótnie albo milczenie – nie wiem co gorsze. Po trzecie te możliwości, o których mówił pan @Tomasz Jerzy to mają być zamiast czy raczej można robić jedno i drugie i trzecie, tj. patrzeć na ręce włodarzom gminy? Jak Panowie to widzicie zza swoich rogów lub znad poduszek?
   Rozumiem, że można przejść spokojnie nad zwiększaniem deficytu gminy, brakiem rzeczowej dyskusji w organie uchwałodawczym, legislacyjnymi bublami, brakiem jawności ale to jest Was osobisty wybór, nie zmuszajcie do tego innych, Zamiast mówić o osobach porozmawiajmy o problemach.

   • franek  mówi:

    Panie Łysy
    jawnosc aktualnie jest duzo wieksza niz za poprzedniej władzy, szybkosc załawtiania spraw w ug lepsza- sprawdziłem na własnej skórze, ujawnienie przestepstw- jak dla mnie plus, wójt dla ludzi nie obiecujacy gruszek na wierzbie plus, budżet poprawiony i oczyszczony z mrzonek poprzedniej władzy- plus – wiec ja na dziś na mojej poduszce siedzac w oknie widze plus zmiany władz, moze zmienie władze, wtedy na pewno poinformuje cie, a na ta chwile zdania nie zmienie- chocby 90 foxów i łysych mówiło inaczej. Kazdy ma swój rozum, kazdy rozliczy władzę – ja patrze na swoja miejscowosc gdzie mój radny z okregu podaje po kazdej radzie co i jak na niej było, moge zadac pytanie, uzyskam odpowiedz – nie oceniajcie wszystkich jedna miarą

 • Tomasz Jerzy  mówi:

  Panie Łysy termin “patrzeć na ręce” niektórzy, jak widzę, rozumują wyjątkowo dowolnie. Gdybym to ja się domagał np. jawności bądź “rzeczowej dyskusji” to złożyłbym wniosek do mojego radnego, dalej napisałbym pismo do wójta, nagłośniłbym ewentualną odpowiedź lub jej brak, umówiłbym się na spotkanie itd. – jednym słowem robiłbym to w sposób aktywny, czytelny i przede wszystkim mający odnieść realny skutek. Wychodząc z tego założenia nie sądzę aby trudno było zrozumieć dlaczego nisko oceniam skomlenie w sieci i łypanie zza rogu komu tu przywalić.

 • fox  mówi:

  Panowie,
  Przeczytajcie Regulamin Rady Gminy i potem podyskutujemy. Ulepszac można zgodnie
  z prawem lub nie. Tak na marginesie wydaje mi się, że więcej decybeli wydawał
  z siebie podczas poprzedniej kadencji nie Przestacki, ale Kurpiewski. Są nagrania możecie sprawdzic. Czasami było to nawet pożyteczne, czasami mniej.
  Teraz jakiś cichutki się zrobił.
  Naprawdę będzie Wam tak przeszkadzało w ulepszaniu gminy jeśli będą publikowane projekty uchwał czy protokołów sesji. To zawsze przeszkadza tylko tym którzy chcą coś ukryc.
  Jak wynika z cytatu z Przewodniczącego Nowaczyka, on do nich nie należy.Więc nie powinno byc sprawy.

 • fox  mówi:

  Jeszcze jedno. Proponujecie ulepszanie bez oglądania się na prawo?
  To już było. W 2001 roku ulepszaczami byli promotor obecnego wójta- Strażyński
  i jako Przewodniczący RG-Nowaczyk. Wydawało im się, że mają władzę i mogą wszystko. Zaliczali min.prywatne działki do dróg gminnych. Pod uchwałą widnieje
  podpis Nowaczyka. Wówczas nikt ich nie krytykował, co utwierdzało ich w przekonaniu, że są wszechmogący. Tylko w roku 2015 będzie z tego tytułu 2 mln
  złotych odzskodowań. Tak więc brak krytyki teraz, objawi się skutkami za jakieś
  10 lat. Zrzuccie się po milionie i zapłacie za nich, a ja już nie będę podnosił tego argumentu.

 • Tomasz Jerzy  mówi:

  @fox o co kaman, czy ktoś ci płaci żeby w kółko pisać to samo? Zwracasz się w liczbie mnogiej “Proponujecie ulepszanie bez oglądania się na prawo?” ale do kogo jest ten przekaz? Weź się chłopie ogarnij i sprecyzuj o co chodzi bo nie wiem czy to jakiś konkurs na ilość w pisanie w kółko tego samego? Co chcesz przez to osiągnąć? “Zrzuccie się po milionie”? Człowieku przeczytaj sam co ty piszesz :)

 • fox  mówi:

  Przeczytaj jeszcze raz to zrozumiesz. Po raz pierwszy zapoznaj się też z Regulaminem Rady Gminy, to zrozumiesz moje uwagi w dwujnasób.
  Nie ja uchwalałem regulamin, zrobili to Radni i mają go przestrzegac.
  Zgadzanie się z władzą bezkrytycznie we wszystkim do niczego nie prowadzi.
  Czy ci się to podoba czy nie przypomnę, że w roku 2001 funkcjonowała podobna
  maszynka do głosowania.
  Z krytyki może wyniknąc coś konstruktywnego, pod warunkiem, że druga strona się nie nabucuje i spróbuje wyciągnąc jakieś wnioski. Gdyby pójśc za twoim tokiem myślenia do dziś obowiązywały by darowizny na kanalizację. W zeszłym roku Prezes
  ZUK się napiął i pogroził mi palcem za krytykę taryf ZUK. W tym roku zdaje się,że podwójnego abonamentu już nie ma. Z pewnością nie za sprawą twego bezkrytycyzmu.
  ” Gdybym to ja się domagał np. jawności bądź “rzeczowej dyskusji” to złożyłbym wniosek do mojego radnego,”
  No to złóż i spytaj skąd się wzięły zmiany w abonamentach taryf za wodę.
  Zapyta cię:jakie ogórki?
  Naprawdę myślisz że radny ma o tym zielone a nawet blade pojęcie? Podnoszenie
  rąk do góry, bez zrozumienia uchwał naprawdę jest tak godne propagowania.
  Tu na tym forum ostrzegałem w ubiegłym roku o kontrowersyjnych zapisach w uchwałach śmieciowych, które zostały później uchylone.Radni postanowili odmrozic
  sobie uszy.
  Za te projekty gmina zapłaciła kilkadziesiąt tysięcy i pewnie wyda drugie tyle na odwołania.Nadal uważasz, że bezmyślnośc i bezkrytycyzm ma przyszłośc.

 • Tomasz Jerzy  mówi:

  @fox – piszesz: “Nadal uważasz, że bezmyślnośc i bezkrytycyzm ma przyszłośc” nie lubię jak ktoś mi wkłada w usta coś czego nie powiedziałem dlatego też nie ma sensu dalej z tobą rozmawiać. Z tego co napisałeś wynika że wiesz wszystko a ludzie, o których piszesz są po prostu idiotami (“jakie ogórki”) bo nic nie rozumieją i zachowują się jak marionetki. Gratuluję podejścia – myślę że ma pan/pani tysiące przyjaciół z tego powodu :)

 • franek  mówi:

  Człowieku reprezentujesz sobą jad, który wycieka z ciebie. wiesz ilu ludzi (radnych) obraziłeś swoimi wpisami? Powinni dotrzec do ciebie, i cie pozwać- życzę ci tego, na wszystkich możliwych polach sugerujesz matactwa i przekłamanie.
  nieomylny jest tylko jeden – o ile wogóle w niego wierzysz, bo mam wrazenie że również nie.
  nazywasz Strażyńskiego promotorem Napierały- na jakiej podstawie????? podaj szczegóły? na podstawie tego że go poparł???
  Jak bys nie zauważył ponad 60 % społeczeństwa w gminie poparło Napierałe, dlaczego ich nie nazywasz jego promotorami???
  jestes zawziety w tych swoich komentarzach- czasami zastanawiam się czy faktycznie nie masz za to pieniedzy…. nie udało ci się cos w życiu prywatnym ewidentnie, że cały swój wolny czas poswiecasz walce z wiatrakami, w obroni tez- w które sam wierzysz ( i kilku innych w gminie)

 • fox  mówi:

  “Powinni dotrzec do ciebie, i cie pozwać-”
  Z art.212 kk. Tym już mnie straszył Prezes ZUK i takem się zląkł,że jąkam się do dzisiaj.
  Ostatnio mam wrażenie, że ciągnę za sobą ogon. Szansa dla gminy rzuciła na front
  walki ideologicznej swych najlepszych synów.
  “nie ma sensu dalej z tobą rozmawiac” Nie wierzę-zatęsknicie i wrócicie.
  Tu zresztą nie bardzo jest nad czym dyskutowac bo:
  -Rada Gminy obraduje na podstawie Regulaminu Rady Gminy.
  Dlaczego? Dlatego,że to nie piekarnia.
  -nie widzę przeszkód by Radni obradowali nieformalnie w stodole u sołtysa Bartkowiaka, ale dlaczego nazywac to sesją?
  -każda władza podlega krytyce-nawet ta na którą głosowało 60% społeczeństwa.
  -niech społeczeństwo sprawi, by przedstawiciele przeczytali Regulamin.
  Tu nie co dyskutowac, tylko wykonac. Nie, nie moje zachcianki tylko wymogi Regulaminu.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Oj,gorąco się zrobiło,a ja dopiero po dniu pracy dobiegłam do laptopa.
   Stawiam kilka tez?/oczywistości?:
   1/mądra dyskusja jest niezbędnym elementem życia społecznego i nikt nikomu ust nie powinien próbować zamykać,
   2/na pełniejszą ocenę nowej władzy jeszcze przyjdzie czas,
   3/ludzie mają prawo do różnych ocen,
   4/każda władza musi działać pod społeczną kontrolą, bo w przeciwnym razie się degeneruje,
   5/przestrzeganie prawa (tu- przestrzeganie zapisów Regulaminu Rady Gminy) to fundament i budowanie czegokolwiek bez tej podstawy źle wróży jakiemukolwiek przedsięwzięciu,
   Życie uczy,że najwięksi orędownicy,ci, którzy gotowi byli stanąć na barykadach i ostrzeliwać inaczej myślących najszybciej stają na czele pochodu w tym samym kierunku, tylko…ze zwrotem przeciwnym, więc kochajmy ciszej;-)
   Aha, jako administratorzy widzimy IP piszących, więc może warto trzymać się tych samych nicków, tak dla czystości dyskusji…

   • fox  mówi:

    Wójt ma problem z betonem w swoich szeregach i dlatego ze zrozumieniem przyjmuję
    wydanie decyzji środowiskowej dla kruszarni betonu w Dąbrówce. W pierwszej kolejności obróbce zostaną poddani Franek i Tomasz Jerzy a później się zobaczy.
    Obiecuję też solennie,że nie będę przeszkadzał w realizacji celu Wójta z kampanii
    wyborczej “Jawnośc sprzyja każdej władzy”. Od siebie dodam ,że szczególnie sprzyja
    władzy absolutnej.

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     Pewnie w ramach jawności warto,żeby przewodniczący Rady publikował projekty uchwał (oczywiście przed tym, zanim staną się uchwałami;-). Mieszkańcy mogliby zgłosić uwagi, o których radni podyskutowaliby, a jakość prawa w Gminie pewnie poprawiłaby się. Nie czytalibyśmy po wielokroć, że “radni nie podjęli dyskusji”…

     • fox  mówi:

      Gdyby tak nie podjęli dyskusji przez 4 lata, to byłoby słabe.
      Mam nadzieję, że samym Radnym zacznie przeszkadzac czytanie, że znowu nie podjęli
      dyskusji.Wychodzą wobec wyborców na nieszczególnie rozgarniętych. Z pewnością jest tam co najmniej kilka osób, które na takie podejrzenia nie zasługują.
      Dali sobie narzucic niezgodny z Regulaminem sposób procedowania.Kluczem do zrozumienia tego jest znaczenie słowa rozpatrywac.

     • Ewa Kuczyńska  mówi:

      Hmmm i co tu wybrać: Legere et non intellegere neglegere est czy Legant prius et postea despiciant?

 • Gollum  mówi:

  Zostawcie Fox’a w spokoju. Musi się gdzieś realizować.

 • Popis  mówi:

  Ciekawe ile dostaje klakier za jeden post ?

  • fox  mówi:

   Ktoś chyba skubnął fundusz klakowy, bo jakośc coraz gorsza. Tyle razy prosiłem, by wysyłac bardziej przygotowane desanty i jak grochem o ścianę. W dodatku chłopaki jakieś leniwe, bo gdy mowa o sesji o regulaminie, to niechce się im do niego zajrzec i nic tylko ślą mi pozdrowienia.
   Powinni brac przykład z A.Strażyńskiego: 2 prezesury spółek komunalnych w oddalonych od siebie miejscowościach + 2 rady nadzorcze.Nie próżnuje nawet w nocy i udziergał 76 tys. na umowach zleceniach realizowanych w czasie snu. Logistyk.

 • fox  mówi:

  “Człowieku reprezentujesz sobą jad, który wycieka z ciebie”
  Spokojnie nic nie wycieka. Realizuję jedynie linię Wójta Napierały:
  Jawnośc sprzyja każdej władzy. Słuchajcie dowódcy.
  http://siecobywatelska.pl/1,454,kto_zmieni_standardy_rzadzenia.html
  Zgadzam się z zarzutem, że często niektóre rzeczy powtarzam. Niekoniecznie musi
  to świadczyc, że cierpię na sklerozę. Niektórym trzeba powtórzyc kilka razy.

 • franek  mówi:

  Pani Ewo spodziewałem się innego Pani komentarza, czy wyobraża sobie Pani prace rady kiedy każdy mieszkaniec wrzucał swoje 3 grosze do uchwał? Po co nam zatem Radni? skoro można zebrac zebrania i pokłócić się z setką osob, bo ten chce punkt kruszenia betonu bo nowe miejsca pracy a drugi nie chce bo hałas, a trzeci chciałby tam basen, a czwarty basenu nie ale sklep spożywczy.
  Niestety nie zgodze sie z Panią. Po to mamy reprezentantów w Radzie. Ma Pani cheć prosze wybrac się do swojego z prosba o wglad w tresc dokuemntów, pewnie nie odmówi.
  Miłego tłustego Czwartku dla wszystkich czytelników!

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Możemy się różnić w ocenach i także o tym pisałam. To,o czym Pan pisze,czyli kłótnia ludzi wokół jakiejś koncepcji może zdarzyć się na każdej sesji i komisji-do tego publikowanie projektów uchwał nie jest potrzebne,chyba,że zakłada Pan,że wszystko ma się dziać po cichutku,a my,mieszkańcy powinniśmy się o tym dowiedzieć,gdy słowo ciałem się stanie. Aktywność mieszkańców, jeśli chodzi o zainteresowanie tworzeniem prawa miejscowego jest minimalna,więc tym bardziej byłoby warto zachęcić ich do poczytania np. projektów uchwał. W Gminie mieszka wielu mądrych ludzi różnych profesji i oni mogliby komentować projekty, dotyczące dziedzin, na których się znają-taka (może wirtualna?) loża ekspertów. Proszę wybaczyć,ale 21 radnych to naprawdę nie jest emanacja mądrości wszelakiej, już choćby z tego powodu,że jest ich 21,a dziedzin życia społecznego ho,ho.Teraz stan jest następujący:info,że będzie komisja/sesja+ temat+ numer druku. Co się kryje w tym druku nie wiemy. Potem już tylko info,że klepnięto i “radni dyskusji nie podjęli”. Oczywiście, każdy może iść na sesję i posłuchać, ale tak się składa,że w godzinach obrad Rady mnóstwo ludzi pracuje. W ubiegłym roku, gdy nie miałam tylu zawodowych przedsięwzięć chadzałam na sesje i zapewniam-tłoku nie było.
   P.S. Trzy pączki zaliczone-zbrodnia…

 • franek  mówi:

  http://www.pulsgminy.pl/co-dalej-z-crk-w-konarzewie#comment-738

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Na nieprawidłowości w CRK nakładają się problemy osobiste,rodzinne, ale nie powinny, nie mogą one stanowić przedmiotu publicznych rozważań. Oczekujemy uporządkowania spraw obiektu, a sytuacja idealna to “Promyk” z podopiecznymi z obu stowarzyszeń (przenosiny do CRK nie bardzo służą chyba działalności Stowarzyszenia im. Praksedy Lemańskiej, bo na ich stronie ostatnie wydarzenia są datowane na 2013r. http://stowarzyszenie-kulturalne.pl/index.php), sala do dyspozycji mieszkańców (podporządkowanie CRK Pani dyrektor biblioteki to świetny wybór),a może także filia biblioteki? Liczymy na fundusze na uruchomienie różnorodnych sekcji w świetlicy i po zmianie regulaminu tejże możliwości wynajmu tak,aby mogła pozyskiwać środki na doposażanie.

 • fox  mówi:

  Dodam, że w CRK zarejestrowano siedzibę Praksedy i nie widzę do tego umocowania prawnego. Chyba lepiej żeby w uporządkowanie nie angażował się zbytnio miejscowy
  radny tej i poprzedniej kadencji. On już ma swoje zasługi dla Pawłowskich.
  Sprawa kluczy wydaje się prosta do rozwiązania. Wymienic na najdroższe na rynku
  i obciążyc finansowo.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Mam poczucie,że Pan Henryk,bo o nim wszak mowa nie zrobił w kwestii CRK tego,co do niego należało, chociaż może robił,ale działania i ich efekty są utajnione;-) A poważnie-dobrze,że w CRK doszło do przesilenia,choć wcale nie musiał to być rok zmarnowany w działalności obiektu; obiektu, bo chyba nie instytucji (najprawdopodobniej CRK nie zostało nawet prawidłowo powołane-zresztą do dzisiaj nie doczekało się tablicy informującej co to za obiekt- o kuriozalnej “fabryce kultury” nie chce mi się nawet pisać)

 • fox  mówi:

  Pan Kapciński pomagał w objęciu włości przez Pawłowskich. Nie wszystko jest utajnine: są protokoły sesji, nagrania. Każdorazowo był używany instrumentalnie przez Dobrowolską do ukrywania faktów mowiących od dawna, że tam dzieje się źle.
  Mówił na sesjach, że żadne kontrole nigdy nie wykazały nieprawidłowości mimo,że
  tego nigdy nie sprawdził. Ja sobie ten trud zadałem i protokoły kontroli PCPR
  są dostępne w sieci.Zangażowanie innych radnych poprzedniej kadencji oceniam jako przyzwoite.
  Krótki fragment protokołu sesji 71″
  “Po jednej strony mamy artystów, a po drugiej stronie mamy ślusarza, który ma tam własne dziecko”
  Tylko kluczy brak.
  Jedno z nich na pewno jest artystą w swoich fachu, jak przywołany kiedyś już przeze mnie Jacek Ben Silberstein i dlatego wiele środków publicznych zostało
  zmarnowanych, pod pozorem opieki nad niepełnosprawnymi.Starostwo od lat dysponowało wiedzą i narzędziami by ten proceder ukrócic. Wystarczyło rozwiązac umowę, bo nie była ona wypełniana.
  Resztę wypowiedzi na sesjach niech odszuka sobie sam. Ewentualnie mogą pomóc jego stronnicy.

 • fox  mówi:

  Powołał jakiś zespół, który chyba zaginął w akcji. Kiedy stosunki ze starostwem
  się popsuły, Pawłowski pobiegł ze skargą do PIS-u i wziął go w obronę Dziuba,
  wciągnął na listę i stwierdził, że w takich ludzi warto inwestowac…
  Ta inwestycja raczej mu się nie zwróci.
  Oprócz tych wyników kontroli, sprawdziłem też wszystkie tezy listu p.Marty
  do p.Gąsiorowskiej. Wszystko okazało się bujdami na resorach. Wymienione tam
  instytucje nigdy do Praksedy nawet nie zajrzały. Podobnie było z twierdzeniami
  Dobrowolskiej o jakimś glejcie RIO o którym w oczy wciskała kit ludziom podczas
  spotkania w Konarzewie. Ta instytucja również Praksedy nie kontrolowała.
  To była zorganizowana akcja dezinformacyjna . Głównymi postaciami dramatu
  byli Dobrowolska, Zimny i Kapciński.
  W tej sprawie wydaje mi się, że Wójt jest na dobrej drodze.

 • fox  mówi:

  W Pulsie Gminy ukazał się artykuł o CRK Dopiewo. Mowa jest w nim min. o utrudnionym kontakcie z p.Martą Pawłowską. Tak twierdzi Wójt i takie sygnały napływały z Sądu rejestrowego. Tymczasem p.Pawłowska okazała się osobą niezwykle
  kontaktową- skontaktowała się z redakcją Pulsu Gminy.
  http://www.pulsgminy.pl/co-dalej-z-crk-w-konarzewie
  Przy okazji zniknęły komentarze pod tekstem.Tak więc do każdego można dotrzec. :)
  Jest też komentarz red. Agnieszki Wilczyńskiej:
  “16.02.2015r.
  Na żądanie Pani Marty Jaśminy Pawłowskiej cofnęłam opublikowane komentarze pod artykułem. Tym samym zamykam możliwość dodawania komentarzy pod tym tekstem.
  Jednocześnie chcę dodać, że treść artykułu nie została przeze mnie wymyślona. Artykuł powstał na podstawie dyskusji i wypowiedzi Wójta Gminy Dopiewo Adriana Napierały podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rady Gminy Dopiewo, które odbyło się 10 lutego 2015r. Posiedzenia komisji są jawne, publiczne, ogólnodostępne nagrywane, a nagrania upubliczniane.
  Nagranie http://stream.gminadopiewo.pl/k7/k-wspolna-20150210.mp3
  Na temat Centrum Rehabilitacyjno – Rekreacyjnego w Konarzewie oraz zwolnieniu Pani kierownik jest mowa w ostatnich 10 minutach posiedzenia. Agnieszka Wilczyńska”
  Nie zgadzam się z jednym zdaniem:”Posiedzenia komisji są jawne, publiczne, ogólnodostępne nagrywane, a nagrania upubliczniane”.
  Nagrania były upubliczniane. W języku polskim czasy i tryby mają istotne znaczenie. Przynajmniej tak mi się wydaje- czyżby w szkole mnie oszukali?

  Jest jeszcze jeden wątek tej sprawy. Wychodzi przy okazji na jaw, że rolę sesji
  przejęły tzw. Wspólne posiedzenia komisji. To badziewie było już obecne w poprzedniej kadencji i czasami tego świństwa nadużywano. Celem stosowania preperatu jest utrudnienie ludziom dostępu o działaniach władzy publicznej.
  W UG Dopiewo prawników wielka moc. Wydaje się jednak konieczne przyjęcie do pracy jeszcze jednego, który opanuje Regulamin Rady Gminy Dopiewo.
  To ciało obecnie przypomina ostatni zagubiony oddział partyzancki z czasów
  II wojny światowej. Nikt im nie oznajmił, że już się zakończyła i poszli w las
  kosnpirowac.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   A na jakiej podstawie p.Pawłowska żąda usunięcia komentarzy? A dlaczego P.A.Wilczyńska zamknęła dyskusję?

 • fox  mówi:

  Jest tylko ten komentarz. Tomasz znowu dokazuje jak zając w kapuście. Niby taki
  zajęty, że nie może oddac kluczy,a na to ma czas.
  Niemniej dzięki p. rzekomej Marcie można poznac przebieg Komisji Wspólnej czyli
  p.Pawłowska miała pozytywny wpływ na dostęp do informacji.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   http://tomasz-jerzypawlowski.tumblr.com/ …dlaczego p.Pawłowski pisze o sobie w 3.osobie? Pytanie 2.-czy wreszcie starosta ożywi się/odważy się i uporządkuje sprawy stowarzyszenia? “Promyk” poradzi sobie z opieką i rewalidacją podopiecznych Praksedy

 • fox  mówi:

  Jam ci przyczyną powstania tylu stron o Tomaszu Pawłowskim. Chodziło o zepchnięcie
  w wynikach wyszukiwania tematu na forum-Artysta czy blagier.
  Właściwie są 3 osoby. :)
  Kiedyś był sobie Tomasz Pawłowski. Kilka lat temu pojawił się Tomasz Jerzy.
  Brzmi bardziej artystycznie i utrudnia skojarzenie np. z aferą z fundacją Samorodek i jeszcze wcześniejszym tajemniczym zniknięciem okien w Luboniu.
  Teraz jako gwiazda światowa, znana w Dopiewie funkcjonuje jako Tomasz Jerzy a
  w polityce Tomasz Jerzy. Chyba więc “jest ich trzech, a w każdym z nich inna krew”. :)
  Ze starostą może byc problem, bo Tomasz Powiatowy dysponuje teraz głosem w Radzie. Razem z muzą Zofią ma nawet dwa. Zawsze może krzyknąc “Niemcy mnie biją”.

 • fox  mówi:

  Wyżej miało byc, że w polityce funkcjonuje jako Tomasz.

 • fox  mówi:

  Została opublikowana uchwała w sprawie opłaty adiacenckiej.
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=15996&bar_id=7922
  Kiedyś pochwaliłem trochę przedwcześnie Wójta za wcześniejszą uchwałę w tej sprawie. Pochwalam ideę zniesienia, ale nie jest to łatwe, a w takiej formie jak
  to zrobiono, było z góry skazane na niepowodzenie. Teraz myślę,że to też tylko
  ukłon w stronę opinii publicznej-sygnał”chcieliśmy, ale znowu nie wyszło”.
  Wojewoda z PO mógłby przymknąc oko tak mocno jak przy uchwale 17. Jest jednak
  jeszcze RIO i tu już ten numer nie przejdzie. Gdyby obcięli zarobki gminnym prawnikom o połowę to i tak zarabialiby 100 % za dużo. Tu też widac tradycyjne
  niechlujstwo- w tytule uchylenie całej uchwały a w treści jednego paragrafu.
  Nawet jednak gdyby tego nie było to stawka zerowa nie przejdzie.
  Myślę,że powinni zostawic stawkę a wystąpic o opinię RIO dotyczącą nienaliczania opłaty w przypadku wnoszenia urządzeń infrastruktury aportem
  do ZUK. Jeśli ZUK jest inwestorem nie można naliczac opłaty. W przypadku aportu i tak ZUK staje się właścicielem urządzeń. Gmina wnosi aport, ale otrzymuje w zamian ekwiwalent w postaci udziałów. To tak jakby nie ponosiła kosztów, więc
  opłata nie powinna byc naliczana. Pomysł może kontrowersyjny, ale wart przetestowania. Jest w nim przynajmniej ślad myśli, bo w uchwale jej ani dudu.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   W uzasadnieniu też mowa o tym, że “obowiązywanie uchwały jest niezasadne”,a w treści mowa tylko o paragrafie 1. Pożyjemy zobaczymy…

 • fox  mówi:

  Są jeszcze stałe problemy związane z komunikowaniem się Rady z mieszkańcami i przekraczania uprawnień przez Przewodniczego.
  Rada wysyła społeczeństwu komunikaty jak np.
  http://www.dopiewo.pl/frontend.php?m=4007,1,14,141,0&t=Posiedzenie,Komisji,Oswiaty,2,marca,2015,r,
  Taki komunikat oznacza: obywatelu g. cię obchodzi czym się zajmujemy, ważne że dostaniemy za to dietę. Nie przychodź , nie zawracaj głowy.Do zobaczenia za 4 lata na wyborach.
  To co powinno byc na sesjach przerzucono na twór o nazwie Komisja Wspólna. Cel ten sam-by nikt nie przychodził, minimum informacji, brak dostępności protokołow z takich komisji i nagrań. Nie informuje się kto wystąpił z wnioskiem o zwołanie Komisji Wspólnej.Przynajmniej pierwszą z komisji zwołał Przewodniczący bez żadnego wniosku z komisji, bo ich jeszcze nie było (przed II sesją). Ma do tego takie same prawo jak do kierowania piekarnią Rawa, czyli żadne.Reguluje to art.19 usg.Przewodniczący od początku wkroczył więc na drogę
  uzurpowania sobie uprawnień, co może doprowadzic nawet do przyznania sobie statusu złotej płyty.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Z wypowiedzi P.Kurpiewskiego na ostatniej komisji wspólnej wynikało,że na marcowej komisji oświaty zajmą się sprawą CRK. A może pozgadujemy,co może być przedmiotem obrad?

 • fox  mówi:

  Jeśli chodzi o CRK, to muszę przyznac,że postępowanie Kurpiewskiego w sprawie CRK było jak do tej pory prawidłowe. Mimo konfliktu z Przestackim, potrafili w tej sprawie współdziałac.
  Ja teraz zrozumiałem, dlaczego tak ukrywany przed opinią publiczną jest przebieg tego czegoś co jest nazywane Komisją Wspólną. Skąd przy mikrofonie wziął się Wiceprzewodniczący Dorna? Zdaje się, że przedtem prowadził je Przewodniczący.
  Ten nie jest członkiem żadnej komisji i nie ma prawa nawet głosowac podczas Komisji Wspólnej. Wspólną powinien prowadzic któryś z przewodniczących komisji.
  Nikt normalnie myślący nie mógłby wymyślic zwołania KW do zatwierdzenia planu
  prac komisji stałych. Jak to wyglądało w praktyce? Trwa kw i Dorna w czasie jej
  trwania przeprowadza głosowanie Komisji Rolnictwa. Jakie ma do tego umocowanie?
  Żadne, bo nie jest członkiem Komisji Rolnictwa. Temu folklorowi w złym wydaniu
  bez reakcji przysłuchują się Wójt prawnik oraz prawnik gminny.Prawo zostało złamane wielokrotnie.
  To jest przykład tego,że duże zycięstwo wyborcze powoduje stan szoku i utratę zdrowego rozsądku. Zadaję sobie jednak pytanie: dlaczego rozum odebrało też
  innym radnym ?

 • fox  mówi:

  Najstarsi górale już nie pamiętają, że odbywa się coś takiego jak sesje Rady Gminy. W tej kadencji Radni spotykają się głównie po to by przyjąc jakiś plan
  miejscowy co prawda niezgodny z prawem, ale zgodny z wolą tego czy innego biznesmena wspierającego urząd kamerą czy inną obskurą.
  Z głębokim żalem zawiadamiam, że 25 maja odbyła się sesja. Przynajmniej tak podaje Puls Gminy.
  http://www.pulsgminy.pl/viii-sesja-rady-gminy-dopiewo
  Istotne jest to, że trwała pół meczu piłkarskiego-czyżby piłkarze nie w formie?
  O sesji nie uważał za stosowne poinformowac Mendrala na stronie Gminy i radni na
  fejsach(piszą o kolarzach). Tak się zastanawiam komu tym razem na sesji robili dobrze? Czyżby tajności wymagała uchwała o przystąpieniu do sporządzania MPZP
  w Gołuskach?
  Gdyby któryś z radnych uważał(może byc z Konarzewa), że piszę nieprawdę o lewych planach, to chętnie podejmę się polemiki.

 • franek  mówi:

  Oni maja komisje, gazetka gminna informowała, wiec skoro na komisjach podejmuja rozmowy, po co maja sie powtarzac na sesjach- dla ciebie? czy czas sesji swiadczy o jakosci?
  nie wydaje mi sie.
  czy uwazasz ze kłótnie i sesje po 8 h jak to było w zeszlej kadencji były lepsze???

 • fox  mówi:

  Pomiędzy 8 h i 45 minut jest jeszcze miejsce na złoty środek. Z tych kłótni w poprzedniej kadencji był jednak pozytywny skutek, nawet dla p.Dobrowolskiej, bo
  nie narobiła większych głupot. Odszkodowania które gmina musi płacic pochodzą
  z czasów kiedy Wójt i Rada się kochali jak teraz i wyjątkowo bezmyślnie głosowali
  (też jak teraz).
  “czy czas sesji swiadczy o jakosci?”
  Przekonaj mnie np.że MPZP Więckowice jest zgodny z prawem, to uznam fakt braku
  jakichkolwiek pytań ze strony radnych na sesji, za słuszne.

 • fox  mówi:

  Podam przykład z ostatniej sesji. Wójt mówił, że gmina prowadzi sprawy sądowe
  w sprawie działek pod jakąś ulicą w Skórzewie. Nie wiem skąd u młodego człowieka
  taki kierunek myślenia, by kogoś pozbawic jego własności.
  W ten sam sposób kombinował Strażyński, ale u niego naleciałości z poprzedniej epoki są zrozumiałe. Znowu pakują forsę w prawników, a na stronie UG dostępne
  są ekspertyzy (też nie bezpłatne)że to niemożliwe.
  Zamiast tego lepiej by dofinansowali budowę przyłączy kanalizacyjnych, bo np. samotnie mieszkająca staruszka może miec z tym problem. Wójt wysyła komendanta, który straszy ludzi mandatami 500 zł za niepodłączenie. Gmina jest na musiku, bo
  musi osiągnąc tzw.cel ekologiczny.
  Nawet nie ma kto tego zaproponowac , bo Radni już od 6 miesięcy dyskusji nie podjęli i wszyscy myślą tak samo(lub nie myślą).
  Mozna inaczej.
  http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=5717
  Dla jednej osoby gmina wyplacila w ubieglym roku 800 tys.odszkodowanie. To cena za niekompetencje bylego wojta i jednolite myslenie.

 • franek  mówi:

  Ulica Wiśniowa jest tematem dla mieszkańców bardzo ważnym, bo chca tam miec cywilizacje, a ze stan prawny działek nie jest uregulowany chca od gminy dzialan, które gmina podejmuje.
  przecież nie mozna zostawic ludzi samopas, nie bedziecie mieli drogi i koniec.
  walczą a to dla mnie na plus.
  mandaty za brak podłaczeń sie naleza, jest kanalizajca trzeba sie podlaczyc i tyle, a nie do ziemi na lewo…bo darmo. popieram karanie! trucie ludzi fekaliami – niby dlaczego?
  nie znam sie na wieckowicach, skoro bezprawnie, zgłosic do organów, a nie siedziec przy komputerze

 • fox  mówi:

  “Ulica Wiśniowa jest tematem dla mieszkańców bardzo ważnym, bo chca tam miec cywilizacje, a ze stan prawny działek nie jest uregulowany chca od gminy dzialan, które gmina podejmuje.”
  Nie znam szczegółowo tematu, ale to droga gminna więc stan prawny powinien byc
  uregulowany, kiedy ją do takich dróg zaliczono (2001 rok).To jednak niekompetencja Strażyńskiego. Napierała nie powinien wskakiwac w jego buty.
  Nie trzeba studiowac prawa, by wiedziec, że prędzej gmina wysiedzi kurczęta niż
  coś zasiedzi. Nabija kabzę prawnikom i tyle.
  Słyszałem o przypadkach budowania dróg bez pozwolenia na budowę. Później gmina
  próbowała wysiudac właścicieli gruntów przez zasiedzenie. Nie udało się wzorcowi z Sevres dla Napierały, to po co nadal próbuje. Nawet w przypadku
  wywłaszczeń są odszkodowania. Przez wieczne zadowolenie nawet z największych
  głupot świat się nie zmieni.

  Dzisiaj ukazało się coś takiego :
  “Całkiem egzaminu przejrzystości natomiast jak dotąd nie zdali:

  Adrian Napierała, nowy wójt gminy Dopiewo;
  Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce od czternastu lat;
  Łukasz Borowiak, prezydent Leszna, wcześniej parlamentarzysta;
  Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej. ”
  http://siecobywatelska.pl/1,514,sprawdzamy_obietnice_z_kampanii_samorzadowej.html

  Już po tym artykule Wójt Napierała odczuł w sobie motywację i na stronie UG
  pojawił się:
  http://www.dopiewo.pl/frontend.php?m=4246,7,109,0,0&t=Kalendarz,Wojta,Gminy,Dopiewo

 • fox  mówi:

  Dodam tylko, że Biedroń zastał już w Słupsku rejestr umów.
  Tak na teraz można uznac, że w meczu Napierała- Biedroń jest remis. :)

 • franek  mówi:

  jak wprowadzi taki rejestr, juz widzę jak Fox i obserwatorka beda analizować kazdą złotóweczkę! hehehe ciekaw ciekawe

 • fox  mówi:

  To nie fox i Obserwatorka kazali się zobowiązywac Napierale do prowadzenia rejestru umów. za konieczne uznał to jego sztab wyborczy, który uznał że w ten sposób i przez podanie że kandydat bezpartyjny-Franek szybciej kupi kandydata i się nie zawiedli.
  Czyżbyś sugerował, że Napierała ma powody do ukrywania umów?
  Ja kwestionowałem tylko jedną w tej kadencji-umowę o pracę zawartą z Wójtem Napierałą na stanowisku Wójta w systuacji, gdy w UG pracuje już członek jego najbliższej rodziny. To podtrzymuję, ale na razie nie ma takiego ciśnienia by
  to za wszelką cenę udowodnic. Za działania związane z CRK wręcz go pochwaliłem.
  Trochę jednak zawiódł z tymi kluczami i gdyby miał jakieś doświadczenie życiowe, niezakłócone latami zależności od Strażyńskiego-wymieniłby wcześniej zamki.
  Według kalendarza Wójta przebywali w gminie goście z zaprzyjaźnionej francuskiej gminy. Sprawdziłem, że we Francji sesje Rady Gminy nie są zastępowane przez wspólne posiedzenia w sposób szemrany zwoływanych komisji z których nie ma nawet protokołu.
  Obradują w godzinach wieczornych, po pracy, a sesje trwają ponad 3 godziny.
  Gmina francuska dużo mniejsza-niech z przesadą będzie nawet 7-krotnie.
  Tam na piłkę nożną wydają w przeliczeniu ok.10 tys. złotych. W przebogatej Gminie Dopiewo 4 największe kluby dostały 379 tys. złotych. Przedstawiciele lobby piłkarskiego mają plany jakby w ich ogródkach tryskała ropa.
  Przykład to fanaberie Kapcińskiego ze stadionem w Konarzewie za ok. 9 mln złotych z publicznych środków. Nawet z boiskiem wielofunkcyjnym przestrzelił o co najmiej 80 tys., choc zarzekał się,że kwota z WPF wystarczy.
  Moim zdaniem ci którzy wspierają te kosmiczne idee powinni się samopoodatkowac. Każdy przecież może przekazac swój majątek
  klubowi piłkarskiemu. Franek-daj przykład.
  Dobroczyńców za cudze jest mnóstwo.

 • franek  mówi:

  A propo moderatorka serwisu wspominiała że nie wie co sie przy orkanie dzieje- a powstaje tam własnie bosiko welofunkcyjne
  Fox ja osobiscie w pilke nie gram, kontuzja z czasów młodosci nie pozwala.
  Rejestr umówniech i sobie bedzie, dotacje piłki noznej tez rozumiem, bo sport trzeba wspierac- ale moze rózne dyscypliny- nie tylko jedna
  masz wiedze czy inne tez wspiera sie? bo mnie sie szukac nie chce a ty z pewnoscia wiesz.
  po co porówniania do francji? porównuj do gmin osciennych.

 • fox  mówi:

  Nie wiem jak to się wkopiuje. Tłumacz automatyczny.
  Całośc dotacji 19897 euro:

  “Miejska Rada jest proszona o obradować w sprawie przyznania dotacji na 2015 r.
  Jednomyślnie,
  Rada Miasta, po naradzie,

  zatrzymać się następujące dotacje na rok obrotowy 2015, ogólnie Ogółem
  19 € 897,00:
  Stowarzyszenia sportowe
  11 540,00
  Association Sportive Briçoise
  2,530.00
  Tennis Club Briçois
  1,632.00
  Cyclo Klub Briçois – Grant Standardowy
  544,00
  Gimnastyka kobiet
  230.00
  Stéphanais Football Club – Briçois
  2,820.00
  Siatkówka (Joan of Arc Association)
  700.00
  Bieganie w Coglais
  194,00
  Bieganie w Coglais: postępy Mikołaja 2015
  800.00
  Kręcenie Klub Briçois
  1000,00
  UGSEL
  185.00
  Przedszkole Jacques Prévert USEP
  180.00
  Bilard i darta Briçoise Stowarzyszenie
  575,00
  Taniec Coglais
  150,00
  Różne stowarzyszenia briçoises
  7 901,00
  Friendly Fire Brigade
  983,00
  Animacja Briçoise generacji
  2706,00
  Veterans Affairs UNC / AFN / RAMS (CAGP + / AMTC)
  443,00
  Polowanie Society (ACCA)
  350.00
  UCIA
  1700,00
  Stowarzyszenie Przyjaciół św Marka Niebieski
  400.00
  Klub briçoise przyjaźń
  290.00
  Nad Stowarzyszenia czasu
  629,00
  Stowarzyszenie Dawców Krwi
  150,00
  Shared Ogrody (CRS)
  250.00
  Inne organizacje
  456,00
  Izba handlu i rzemiosła 35 (6 x 15 € młodych)
  90,00
  CFA budynku 35 (2 x 15 młodych €)
  30,00
  FNATH – Paprocie
  56,00
  Stowarzyszenie Przyjaciół Chaudeboeuf – St Sauveur des Landes
  56,00
  Bezpieczeństwo na drodze
  112.00
  Stronnictwo Solidarność Brytanii
  112.00 ”
  Jak widac nie wszędzie mają takich szejków jak Kapciński. Największą dotację pobiera zresztą GKS Dopiewo 195 tys. złotych.
  Canarinhos Skórzewo-80 tys.
  Korona Zakrzewo-34 tys.
  GKS Dopiewo-195 tys.
  Orkan Konarzewo-70 tys.
  Patolologia wynika głównie stąd,że w zarządach zasiadają głównie radni. Po wyborze doją aż miło tych, którzy ich wybrali.
  Z 550 tys. dotacji 379 wyciągają 4 kluby piłkarskie.
  Trudno natomiast byłoby znaleźc we Francji żonę mera, która współdecyduje o podziale dotacji. To folklor dopiewski .
  Jeszcze jeden szczegół z obrad Rady Saint-Brice-en-Coglès.
  Sesja Rady w dniu 26 marca rozpoczęła się o 20:30 i trwała do 23:45.
  Dopiewscy “dyskusji nie podjęli” zeszli już do 45 minut.

 • Obserwatorka I (Pierwsza)  mówi:

  Moim zdaniem “fox”, dyskusja z osobami typu “franek”, to walenie głową w mur. Widzę, że jednak próbujesz niemożliwego, to postanowiłam Ciebie wspomóc. Twój adwersarz domaga się porównania z gminami ościennymi – widać samodzielne wyszukanie informacji przekracza jego możliwości percepcyjne. Poniżej porównanie podstawowych wskaźników Dopiewa i Tarnowa Podgórnego w 2015 r.
  Dopiewo:
  – dochód gminy – 78 mln zł
  – deficyt budżetowy – 20,6 mln zł
  – dofinansowanie GKS Dopiewo – 195 tys. zł
  Tarnowo Podgórne:
  – dochód gminy – 153 mln zł
  – nadwyżka budżetowa – 7,8 mln zł
  – dofinansowanie GKS Tarnovia – 300 tys. zł
  Myślę, że dodatkowy komentarz jest zbędny.

 • fox  mówi:

  Świadomośc Franka nie jest lepsza,ani gorsza od przeciętnego wyborcy z terenu Gminy Dopiewo. Zaowocowało to wyborem piłkarskiej Rady Gminy. Ludzie często nie interesują się sprawami samorządowymi i bazują na pseudo-wiadomościach serwowanych przez Mendralę lub roznoszonych pocztą pantoflową przez zauszników prezesów klubów. Często przypisywana jest im rola sponsorów i są to wiadomości wyssane z palca. Sponsorami są sami wyborcy/podatnicy. Przypomina mi to świadomośc części rodziców osób niepełnosprawnych ze znanego Stowarzyszenia, którzy myśleli że Pawłowski wszystko sponsoruje. Trzeba próbowac to zmieniac.
  Ta sytuacja grozi tym, że po następnych wyborach do RG dokooptują Seppa Blattera
  i Zdzisława Kręcinę. Sesja będzie trwała nie 90 minut czy 45 minut, ale 15 minut-jak przerwa w meczu.

 • fox  mówi:

  Jeszcze kilka przykładów “sukcesów” gminy w sądach i znowu budżet w plecy.
  Pisałem w zeszłym roku, że to nie ma sensu i tylko strata forsy.
  Melchior-prawnik nie posłuchał i poszedł w pokrzywy,a mógł wycofac.
  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9B3AED8862
  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/809B2AF9AF
  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D58F228D79
  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/62CE47B10E

 • franek  mówi:

  towarzystwo wzajemnej adoracji- obserwatorka i fox, fox i obserwatorka- a moze to jedna i ta sama osoba?
  co to za podsumowanie mojej osoby- nie życze sobie!
  najlepiej czujecie sie w swoim sosie- narzekajac na wszystko.
  tylko dlaczego żaden z was nie wystartował do rady gminy lub na stanowisko wójta?
  wiem dlaczego- bo kto by potem był opozycją?

 • fox  mówi:

  Franek ja mogę cię zapewnic tylko, że nie jestem Obserwatorką.
  O to czy Obserwatorka nie jest mną, musisz ją spytac.
  Przecież możesz wychwalac, tylko pisz konkretnie co.

Odpowiedz

Możesz użyć tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>