Wybory, wybory…

Nawet na naszym “motylkowo- pszczelo- ogrodowym” Portalu widać, że wybory tuż, tuż. Dostaję uwagi, dobre rady, ostrzeżenia, że będzie agresywnie, niegrzecznie, niezgodnie z prawem. Jestem dumna, że do tej pory od początku funkcjonowania Portalu tylko:

 • 4 razy musiałam usunąć wpisy, które łamały zapisy Regulaminu Portalu,
 • 2 razy sama usunęłam- na prośbę zainteresowanych- zdjęcia, które umieściłam,
 • dwukrotnie odmówiłam usunięcia postów, które oceniłam jako zgodne z prawem.

Konsultuję z prawnikiem i administratorem kwestie zabezpieczenia portalu i …siebie. Pewnie będę musiała ustawić mechanizm rejestrowania się dyskutantów albo/i moderowania komentarzy. Moderowanie rozumiem, jako akceptowanie (postaramy się, aby odbywało się to z jak najmniejszym opóźnieniem) do publikacji wszystkich postów, które nie łamią prawa (w tym Regulaminu niniejszego Portalu).

Chcę, aby www.mojekonarzewo.pl nadal było miejscem swobodnego wyrażania opinii.

Starałam się cały czas dać przyzwolenie na wolną dyskusję (jak widzicie często sama jestem atakowana, ale nie przyszło mi nawet do głowy usunięcie tych postów, które są dla mnie krzywdzące lub ocierają się o obrazę). Wiedziałam, że decydując się na start w wyborach muszę mieć nieco grubszą skórę, ale teraz mam co robić i na bywanie w sądzie w związku ze skargami w trybie wyborczym mnie nie stać.

Nie wiem, czy na jakimkolwiek innym gminnym Portalu była do tej pory taka “rozbuchana swoboda” (cytat z dzisiejszego maila), ale mam nadzieję, że ona wróci:-)

16 listopada 2014r. świat nie kończy się – to tylko wybory samorządowe!

wybierz

Tagi:  ,

11 komentarze do Wybory, wybory…

 • Johansson123  mówi:

  Zawiodłem się trochę na tym portalu… miał być miejscem gdzie mieszkańcy Konarzewa i okolic będą wyrażali swoje opinie i poglądy oraz pierwszą fajną stroną informującą o wydarzeniach kulturalnych, inwestycjach i problemach a stał się narzędziem kampanii wyborczej P. administrator.

  • Bronek  mówi:

   Co się dziwisz przecież taki pewno byl cel od poczatku dla niepoznaki przeplatanie tematami o niczym – taka widac metoda. Teraz pani kandydatka wlaczy moderacje zeby jej przeciwnicy nie wytykali blednych zalozen programowych. Jednym slowem standard.

   • Ewa Kuczyńska  mówi:

    Wyjaśniłam potrzebę moderacji- proszę przeczytać. Nie wiem,czy Pan kiedyś wcześniej tu trafił-portal prowadzę od lutego 2014r.,więc proszę nie sugerować,że coś robi się dla niepoznaki. O jakim standardzie Pan pisze? Który z kandydatów pisze regularnie na jakimś portalu i podejmuje dyskusję/polemikę? Proszę podrzucić link -chętnie porozmawiam, bo uważam,że tylko z rozmów, ścierania się różnych opinii możemy uzyskać nową jakość. Zapytana wiele,wiele tygodni temu, tu na portalu czy będę kandydowała- potwierdziłam. Piszę pod własnym nazwiskiem, nie ukrywam się pod anonimowym nickiem. Ma Pan prawo nie akceptować moich planów/programu. Powstał on z moich obserwacji i wielu, wielu rozmów z mieszkańcami. Rozmowy nadal prowadzę,więc może i na Pana trafię-chętnie posłucham Pana argumentów.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   O ciekawych sprawach w Konarzewie informowałam, informuję i informować będę. W menu jest pozycja wybory- pisałam tam o wyborach do EP, będę w niej pisała o wyborach samorządowych i moim w nich starcie, a za rok-o wyborach parlamentarnych. Mam do tego prawo. Można tam nie zaglądać. Szanowni Państwo, przecież jest wiele portali- mamy prawo wyboru. Ostrzegano mnie,że im bliżej wyborów tym więcej przykrości mnie spotka. Doświadczam realizowania się tego scenariusza. Pamiętajmy-po 16 listopada 2014r. też będzie życie- nie warto teraz niszczyć jakichkolwiek relacji międzyludzkich.

  • chemik  mówi:

   Każdy może mieć kampanię jaką chce i gdzie chce. Z tego co widać to raczej Pani zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Tylko dwa razy prosiła o głosy z czego raz w imieniu swojego kontrkandydata. To się nazywa równa walka wyborcza. A i o inwestycjach pisze min. o chodniku, którego jak nie było tak nie ma i o paru jeszcze innych sprawach. Trzeba usiąść i poczytać.

 • gospodyni domowa  mówi:

  Johansson123, Twój wpis spowodował przywrócenie wpisu Potencjalnego wyborcy, który pani Ewa po krótkiej chwili usunęła. Obydwu Panom dziękuję za odwagę.

  • Popis  mówi:

   Zeby coś przywrócić to najpierw trzeba usunąć.A nic takiego się nie zdarzyło…Wzrok juz nie ten,cóż pięćdziesiątka na karku,alimentów nie płacą,nie stać na okulary…:)

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Niczego nie usuwałam i dopóki nie będzie łamania Regulaminu nie będę tego robiła

 • Bronek  mówi:

  Jeden moj wpis nadal nie zostal “zaakceptowany”. A probowalem bardzo poprawnie politcznie…

 • mala  mówi:

  Boze ludzie, Jesli kandyduje to dlaczego nie ma o tym pisac na portalu który prowadzi!!

 • fox  mówi:

  Kłopot jest taki,że pani Gospodyni nie może głosowac na pana Potencjalnego, bo go
  nie ma na spisie kandydatów.

Odpowiedz

Możesz użyć tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>