Kuczyńska Ewa- radna z Konarzewa:-)

Za niespełna półtora miesiąca nowa Rada Gminy Dopiewo zacznie pracę. Kandyduję do tej Rady. Rozmawiam z mieszkańcami Konarzewa, Trzcielina, Lisówek, wkrótce wybieram się do Joanki. Zastanawiamy się, jakie są najważniejsze do rozwiązania problemy.

Słyszę o braku kanalizacji, braku oświetlenia, nierównych drogach. O tych kwestiach mówi się w całej Gminie-mam nadzieję, że cała nowa Rada uczyni z nich priorytet!

Będę nadal pytać, rozmawiać, konsultować z Państwem moje pomysły i Państwa potrzeby.
Po naszych dotychczasowych rozmowach, spotkaniach zestawiłam listę przedsięwzięć, o które chciałbym w Radzie Gminy zabiegać:

1. Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Konarzewie
2. Siłownia „pod chmurką” w Trzcielinie i Konarzewie
3. Chodnik na ul. Szkolnej (do Dopiewca) w Konarzewie
4. Remont ul. Dopiewskiej (po budowie węzła na S5)
5. Klub Seniora w Konarzewie, Trzcielinie lub Lisówkach
6. Skuteczne ”uspokojenie” ruchu na ul. Kościelnej w Konarzewie

Deklaruję pełną jawność działania w Radzie- chcę doprowadzić do nagrywania wszystkich sesji i publikowania nagrań w internecie.

Deklaruję częste i otwarte kontakty z mieszkańcami- portal, e-maile, zebrania, dyżury, telefon

Nie walczę z nikim- walczę o sprawy!

RADNY KONARZEWO-EWA KUCZYŃSKAP.S. Tomkowi dziękuję za tytułowe hasło- wiemy oboje, że najpierw piszemy imię, ale brzmi nieźle;-)

82 komentarze do Kuczyńska Ewa- radna z Konarzewa:-)

 • Basia  mówi:

  Podoba mi się hasło-proste ,zgrabne,jasne…życzę powodzenia!

 • gospodyni domowa  mówi:

  Mam pytanie. Jak zamierza pani “skutecznie” uspokoić ruch na Kościelnej w Konarzewie?

 • gospodyni domowa  mówi:

  Widzę, że umieściła pani około południa wpis “Kandydaci na radnych…”, a odpowiedzi na moje pytanie nie udzieliła. Pytanie za trudne? Na tej ulicy jest umieszczony znak ograniczający prędkość do 40km/h, przestrzeganie przepisu można wyegzekwować za pomocą mandatów. Chce pani poprosić policjantów o dyżury na Kościelnej czy ustawić radar? Może 40km/h pani nie odpowiada i będzie pani wnioskowała o zmianę ograniczenia prędkości na 30km/h…

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Nie, pytanie nie za trudne- uważam, że radny zgłasza problem, a odpowiedni specjalista w UG analizuje go pod kątem realnych potrzeb, możliwości prawnych i ekonomicznych. Jednym z dokumentów źródłowych do pozyskania ważnych danych jest Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013 – 2020, czyli kompleksowo opracowana strategia poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach w latach 2013 – 2020. Oparty jest na pięciu filarach: bezpieczny człowiek, bezpieczna droga, bezpieczna prędkość, bezpieczny pojazd, ratownictwo medyczne i opieka powypadkowa.
   Program skierowany jest do wszystkich odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego w Polsce, a więc m.in. do parlamentu, rządu, samorządów, zarządców dróg, projektantów dróg, służb nadzoru, a także wszystkich uczestników ruchu drogowego. Program był poprzedzony przez KRAJOWY PROGRAM BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2005 – 2007 – 2013 GAMBIT 2005. Zajrzyj choćby na http://www.krbrd.gov.pl/download/pdf/zasady_uspokajania_ruchu.pdf. Znajdziesz tam sporo pomysłów na uspokojenie ruchu na drogach. Trzeba te pomysły zebrać do kupki, przeanalizować z fachowcami, przegadać z mieszkańcami. Tak widzę wdrażanie ważnych projektów społecznych. Aha, nie wybieram się do pracy w Referacie ds. Inwestycji i
   Utrzymania Obiektów Liniowych;-)
   W gminie brakuje mi konsultacji z mieszkańcami,a są wśród nich specjaliści w wielu obszarach, czyli takie spotkania konsultacyjne to nie byłyby tylko zebrania do zgłaszania potrzeb, ale również wymiana uwag fachowców.
   Polecam: http://www.krbrd.gov.pl/download/pdf/NP%20BRD%202020_przyjety_przez_KRBRD.pdf

   • gospodyni domowa  mówi:

    Nie rozumiem dlaczego zwraca się pani do mnie w drugiej osobie “ty” = brak szacunku dla potencjalnego wyborcy?
    Wielce żałuję, że wiedząc gdzie szukać i z kim rozmawiać czeka pani na czas “ulepszania” gminy do zostania radną. To co pani napisała może zrobić każdy świadomy obywatel dostrzegając problem. Nie trzeba zostawać radną.
    Czytam m.in. pani wpisy od początku i już dwa lata temu wywnioskowałam, że będzie pani kandydować do rady gminy. Jak dla mnie odkrywa pani Amerykę, a brak kompetencji pokrywa umiejętnością dobierania znajomych. Szukać w internecie umie większość z nas.

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     Nie przekonam pewnie nieprzekonanych. Napisała Pani,że szuka dalej kandydata-OK, proszę szukać:-) W necie często stosuje się formę 2 osoby l.pojedynczej, choć staram się pisać Pani/Pan i to wielką literą:-) Dwa lata temu nie myślałam jeszcze o starcie do Rady Gminy,ale dziękuję, że ocena moich różnych starań nasunęła Pani taki wniosek. Startując do rady skorzystałam z mojego obywatelskiego prawa. Wielu mieszkańców okręgu nr 12 zna problemy, z jakim się na co dzień zmagamy,ale tylko czworo z nas zdecydowało się na poddanie swojej wizji społecznej weryfikacji. Proszę nam pomóc mądrymi, merytorycznymi uwagami (teraz jest czas ich zbierania), bo ktoś z nas radnym zostanie. Poza tym, kończąc, po 16 listopada obudzimy się w tym samym Konarzewie, Lisówkach, Trzcielinie, Dopiewie-nie warto budować murów, kopać fos. Pozdrawiam

    • chemik  mówi:

     Zastanawia mnie fakt dlaczego “gospodyni domowa” sama nie zwraca się z szacunkiem do Administratora. Pisząc do kogoś należałoby używać formy przez DUŻE “P”. Później sama ma pretensje,że się do niej zwracają per”ty”. Na j. polskim nie nauczyli jak pisać? to może czas do szkoły wrócić, albo książki zacząć czytać i to ze zrozumieniem. O złym wychowaniu to możemy stwierdzić po Pani wpisach Jak się samemu nie wie co ze sobą zrobić to wygodniej psy na innych wieszać. Trzeba było samej kandydować.

     • fox  mówi:

      No tak, kandydowanie nie jest jeszcze czynem karalnym.
      Natomiast w przypadku radnych ustawowo powinno byc uregulowane powiązanie diety
      z frekwencją, a tak chyba nie jest. Widzę,że radny z najniższą frekwencją znowu
      kandyduje…

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Wie Pani- to, co odpowiada lub nie odpowiada w tym wypadku nie jest może najważniejsze. Mieszkańcy ulicy Kościelnej i bocznych od niej (np. Wiśniowej) widzą duży problem w intensywnym ruchu szybko jeżdżących po Kościelnej aut i nie można tego zlekceważyć, ani podsumować ironicznymi komentarzami

   • gospodyni domowa  mówi:

    …i w związku z tym zmiany uzależnia pani od zostania radną…

 • gospodyni domowa  mówi:

  Niedawno miała pani pretensje do radnego swojego okręgu za brak szybkiej odpowiedzi. Czy moje proste pytanie wymaga tak długich konsultacji? Źle to rokuje…

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Mogłabym to skomentować,że obowiązki radnego w udzieleniu odpowiedzi mieszkańcowi różnią się od obowiązków piszącej na portalu,ale tego nie zrobię;-) Odpowiedź była poniżej

   • gospodyni domowa  mówi:

    Mogłabym to skomentować, że jest pani źle wychowana = zwraca się pani do mnie przez ty, nie umie pani powiedzieć przepraszam, a jako gospodyni tego portalu i osoby z ironicznym poczuciem humoru musi pani znieść /tym bardziej, że na ironię pani zasłużyła/, ale tego nie zrobię;-)

    • chemik  mówi:

     Szanowna Pani “gospodyni domowa”. Radny z racji pełnionej funkcji i jeżeli pismo lub zapytanie skierowanie jest bezpośrednio do niego, ma na takowe pismo obowiązek odpowiedzieć. Natomiast osoba prowadząca portal nie koniecznie. W związku z powyższym nie widzę powodu aby Pani musiała być przepraszana. Może po prostu Pani zazdrości innym i swoje żale z tym związane przedstawia w ten sposób?

  • chemik  mówi:

   Ranny z Pani ptaszek. Jednak nie wszyscy muszą o tej godzinie siadać przed ekranem komputera, żeby odpisywać na maile i komentarze. Każdemu należy się chwila prywatności i odpoczynku od nadmiaru wszech obecnej elektroniki? Nie zna Pani przyczyny późniejszej odpowiedzi, więc może powstrzyma się Pani od złośliwych komentarzy i zajmie się czymś społecznie użytecznym?

 • Sławoj  mówi:

  Hasła zdjęcia obietnice. Skąd my to znamy. A potem się okazuje że dziwne plany miejscowe przechodzą bokiem bo się radni kłócili np. o nazwę ulicy. Nam tu trzeba ludzi ze spojrzeniem na gminę a nie uwielbieńców swojego grajdołka więc szukam dalej bo pani Ewa mnie nie przekonuje.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Proszę szukać:-) Powodzenia:-)

   • gospodyni domowa  mówi:

    …a to nie jest ironiczny komentarz?

    • gospodarz  mówi:

     Gospodyni, daj na luz, bo czepiłaś się ,ale nie wiesz czego. Chodzi Ci o alimenty?Ktoś Ci nie płaci? Idź do sądu!A poza tym nie martw się-samotne matki maja dużo ułatwień:-)))

     • gospodyni domowa  mówi:

      Pani Ewo, czy dobrze przemyślała pani decyzję o zostaniu radną. Widać wyraźnie, że tak panią, jak i grupę pani doradców cechuje nieumiejętność rozmowy z osobami o odmiennym spojrzeniu na problemy gminy. Więcej, nieumiejętność czytania ze zrozumieniem powoduje atak i szyderstwa. Ponadto nadal woli pani nauczać /choroba zawodowa?/, zamiast po prostu powiedzieć przepraszam. Czy bycie kandydatem na radną oznacza “zjadłam wszystkie rozumy”? Czy taką chcemy radną?

     • Ewa Kuczyńska  mówi:

      Tak, dobrze przemyślałam tę decyzję. Proszę mi jasno powiedzieć do czego Pani zmierza, bo powoli się gubię, mimo umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie mam oporów przed mówieniem przepraszam,ale chyba za decyzję o kandydowaniu przepraszać nie powinnam? Już powiedziała Pani,że na mnie głosować nie będzie i poszukuje Pani swojego kandydata. Zaakceptowałam i przyjęłam do wiadomości, bo cóż mogłam zrobić? Nadal proszę o merytoryczne uwagi, jeżeli chce Pani kontynuować dyskusję.Pozdrawiam i liczę na więcej życzliwości:-)

    • Luiza  mówi:

     Taki znaczek na końcu wypowiedzi Ewy oznacza emotikon-trudne?-to jeszcze raz:emotikon. Ten akurat oznaczał uśmiech,jasne? Uśmiechnij się,bo agresja szkodzi dziecku,a tu jeszcze ojciec Ci nie płaci alimentów-koszmar!

     • gospodyni domowa  mówi:

      Odpowiadam pani Ewie = przeprosić powinna mnie pani za grubiaństwo /ja tu jestem gościem, a pani gospodynią portalu/. Pyta pani do czego zmierzam, chciałam usłyszeć odpowiedź na zadane proste pytanie. Dostałam odpowiedź po przeszło dobie, choć w międzyczasie wchodziła pani na portal. Z odpowiedzi wywnioskowałam, że nie myśli pani samodzielnie tylko grupowo szukając wszystkiego w internecie. Żenujące. Nie umie pani czytać ze zrozumieniem = nigdy nie prosiłam o przepraszanie za kandydowanie na radną, a to tylko jeden z licznych przykładów.

     • Ewa Kuczyńska  mówi:

      EOT

    • chemik  mówi:

     … jest to grzeczna odpowiedź na pytanie:-)

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Hasła-nie, zdjęcia-nie, obietnice-nie, więc-co? Proszę o podpowiedź-chętnie skorzystam. Gdzie kandydaci na radnych mogą zaprezentować siebie i swoje pomysły na sołectwo i gminę? Jakaś konarzewska Agora? Wysłałam do Pani Marzeny-opiekunki świetlicy mail z prośbą o rezerwację świetlicy na spotkanie z mieszkańcami. Pani Marzenka musiała to wysłać do Pani Pawłowskiej, Pani Pawłowska do Pani Wójt, a Pani Wójt może jeszcze dalej-nie wiem, ale sytuacja jest taka,że odpowiedzi nie ma. To mi właśnie w gminie przeszkadza- niemożność otwartej debaty, normalnych rozmów, wymiany opinii. Mam za sobą kilkunastoletnie doświadczenie kierowania instytucjami i mam pewność,że szef jest mądry m.in. mądrością swoich pracowników. Tak samo postrzegam rolę radnego- rozmowy z mieszkańcami, pytania ich o opinie, korzystanie z ich wiedzy, przekonywanie do racji innych, a potem koncyliacyjna współpraca z pozostałymi radnymi. Jeśli określenie “uwielbieniec swego grajdołka” oznacza przywiązanie/zachwyt/duże emocje pozytywne w stosunku do Konarzewa i okolic to tak- jestem “uwielbieńcem swego grajdołka”

 • fox  mówi:

  Pani gospodyni wyraźnie chodzi o alimenty. Obiecaj jej dla świętego spokoju i sobie pójdzie. :) Ja mogę zrobic badania DNA metodą chybił trafił.

 • fox  mówi:

  Muszę wrócic do kwestii, która mi umknęła.
  Ewo, sposób rezerwacji świetlicy jaki opisałaś nijak się nie ma do Regulaminu świetlicy-uchwały 468/14. Skoro doprowadziliście do jego uchwalenia, to wykażcie
  konsekwencję i domagajcie się respektowania jego zapisów. Z Regulaminu nie wynika,
  by Opiekunka musiała kontaktowac się w tej sprawie z p.Pawłowską. Jeśli z kimkolwiek to raczej z Referatem Oświaty. W przypadku narzucenia tego w obowiązkach Opiekuna -jest to sprzeczne z Regulaminem.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Foxie, Ty piszesz o prawie, a ja o życiu. Niestety, realia “świetlicowego życia” w Konarzewie rozjechały się z zapisami Regulaminu świetlicy. Jednemu z mieszkańców Konarzewa, który chciał na wiejską imprezę “zaklepać” świetlicę i napisał w tej sprawie do Pani Pawłowskiej (prawo do podjęcia decyzji o organizacji jakichkolwiek imprez w świetlicy,poza zajęciami robionymi przez opiekunkę świetlicy tejże opiekunce odebrano) odpisano,że nie ma zgody, bo powinien to zrobić z 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Pani Pawłowska każdą decyzję o spotkaniu w świetlicy konsultuje z Panią Wójt.Naprawdę nie mogę się nadziwić,że takie- z punktu widzenia spraw gminy- drobiazgi, jak “spotkanie kartoflane” czy “andrzejkowe wróżenie z fusów” w Konarzewie muszą być akceptowane przez władze gminy.Niezależnie od wyników wyborów będę starała się o ucywilizowanie spraw funkcjonowania naszej świetlicy. Na razie dzisiaj napisałam pismo do Pani Wójt z prośbą o wyjaśnienie tych niebywałych zawiłości;-)

 • fox  mówi:

  No i dobrze zrobiłaś. Wójt powinna wskazac podstawy prawne takiego postępowania.
  Ciekaw jestem również czy p.Wójt pozwoliła Tomaszowi Jerzemu Pawłowskiemu na
  używanie logo Fabryka Kultury i posługiwanie się nim na antenie Telewizji Leszno(
  rozmowa z Rozmusem). Czy TJP jest jakimś pełnomocnikiem Wójt Dobrowolskiej?
  Czy CRK to prywatny biznes?

  • Popis  mówi:

   Rozmus,Skaldowie,czekam na Grzeszczak.Powoli gospodyni domowa nam się przedstawia.A alimenty droga Pani trzeba płacić…..A i do pracy czas :)

 • Popis  mówi:

  Zapraszam do komentarzy:)Chociaż…….szkoda czasu?tpawlowski.pl/Tomasz_Pawlowski/…/21_Tomasz_Jerzy_Pawowski_-_art…

 • mala  mówi:

  Wielka Pani Gospodyni nawet nie zna prostych regul internetu, ze tutaj ludzie zglaszaja sie do siebie na Ty, poniewaz to ulatwia kontakt, ale najlepiej sie uczepic byle czego jak nei ma powaznych powodow hehe. Nie wymadrzaj sie tak kobieto, bo sie osmieszasz! Czyzby konkurencja?? Atak bezsensowny!

 • fox  mówi:

  Ten blog p.Tomasza widzę po raz pierwszy. Jaka szkoda, że nie wspomina o tym kto
  mu przyznał Złotą Płytę. Nic też o tym, że kiedy Prakseda złożyła wniosek
  o przyznanie statusu organizacji pożytku publicznego, członek Zarządu i Komisji
  Rewizyjnej byli ze sobą spokrewnieni. Nie wypełniali tym samym wymogów art.20
  Ustawy o organizacjach pożytku publicznego, więc fakt ten zatajono przed Sądem.
  Widocznie skoro się zna parlamentarzystów, to można składac fałszywe oświadczenia.
  Pan Tomasz ni ukrywa już związków z Telewizją Leszno i z jej pomocą usiłował
  wywierac wpływ na Radę Gminy.

  Gospodyni domowa- w okręgu 12 z którego startuje Ewa Kuczyńska jest jeszcze kilku kandydatów. Poświęc im trochę czasu. Na liście jest min. magik, który
  tutaj lansował tezę, że realizacja koncepcji stadionu w Konarzewie będzie kosztowac tylko 3 miliony. Gdy wykazano, że ok.9 milionów, zniknął jak kamfora.
  Może do niego ci bliżej? Finansowanie sportu seniorskiego i sala gimnastyczna
  za 20 lat. Jeśli ci to odpowiada-głosuj na niego.

 • potencjalny wyborca  mówi:

  Jakie to polskie – zachowujecie się państwo jak towarzystwo wzajemnej adoracji. Do tej pory jedynie odwiedzałem tą stronę. Po brzydkim zachowaniu administratorki tego portalu (nie tak powinno rozmawiać się z gospodynią domową), która najlepiej sprawdza się w towarzyskich pogaduszkach, żegnam. Gospodyni miała rację źle pani rokuje jako przyszła radna. Jest pani mało samodzielna, kłótliwa i nie potrafi pani przyznać się do błędu.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   O jakim brzydkim zachowaniu Pan pisze?Proszę o konkret. O jakim błędzie Pan pisze?Proszę o konkret.

  • chemik  mówi:

   Bardziej samodzielnej osoby jak Pani Ewa nie znam. Zawsze 3 razy pomyśli zanim coś powie i zrobi. Wolicie patrzeć na kogoś niż na samych siebie. Z tego co wiem to tylko dzięki bezinteresowności, samozaparcia i chęci pomocy Pani Ewy powstało kilka fajnych rzeczy. Interesuje się sprawami i potrzebami innych bez względu na to czy w danej chwili nie ma innych spraw do załatwienia.

   • Ewa Kuczyńska  mówi:

    Dziękuję Pani/Panu:-)

    • chemik  mówi:

     To dzięki portalowi i osobom go prowadzącym można dowiedzieć się co dzieje się w naszej gminie. Ciekawe zdjęcia pokazują jak piękna jest otaczająca nas przyroda i jak wiele miejsc można odwiedzić, o których wcześniej się nie wiedziało. Portal ten tworzą ludzie z pasją i robią to całkiem bezinteresownie.

  • kret  mówi:

   Dobrodzieju potencjalny wyborco i szanowna Waćpani Gospodyni Domowa, zaduma wpłynęła na me oblicze, gdym słowa Wasze przeczytał, gdyż mieszkamy razem w Konarzewie. Kiedyś, dawno temu, ludzie przychylni sobie byli, pomagali i patrzyli co razem budować można, a nawet gdy się nie rozumieli, to dojść do porozumienia umieli, co nowego i dobrego zbudować. Wasze słowa skojarzyły mi się z takim oto artykułem http://purestyle.pl/zasada-lustra-widzisz/ z pozdrowieniami

   • kret  mówi:

    Post Scriptum
    Cecha wyrozumiałości wobec bliźnich nie jest lekceważeniem niedostatków ich charakteru. Człek wyrozumiały umie tak i poczekać, jak i obserwować, jak i powstrzymać zapędy gorącego charakteru, żalu, żółci i ferowania negatywnych wyroków. Gdyż, zauważyć należy, że jeśli wyrok czy opinię negatywną i gniewną się powie, trudniej tym bardziej powiedzieć jest słowo: “przepraszam myliłem/myliłam się”. A jeśli w gniewie odepchnie się bliźniego przy budowaniu wspólnej użyteczności, to tym bardziej trudno jest coś razem zbudować. Z pozdrowieniami

   • Ewa Kuczyńska  mówi:

    Dobry wieczór,znam bajkę o dwóch pieskach i lustrach:-) To sympatyczna bajka i gdy ją czasem czytam dzieciom (cudzym, bo moje już taaakie duże:-) zawsze się cieszę,że na świecie jest mnóstwo miłych wesołych piesków. Pozdrawiam:-)
    Tu m.in. http://www.wom.edu.pl/biblioteka/raciborz/includes/print.php?id=45

 • mala  mówi:

  A jak powinna wedlug Pana administratorka rozmawiac z Pania gospodynia domowa?? Sluchamy! :)

 • mala  mówi:

  I do jakiego bledu powinna sie administratorka przyznac??? 😀

 • fox  mówi:

  Pan potencjalny zabrał głos chyba pierwszy raz. Nie przywitał się i od razu się żegna. Lepiej już się dyskutowało ze zgalwanizowanymi.

 • fox  mówi:

  Na tym forum jest wiele pięknych zdjęc. Na jednym z nich widnieje budynek starej
  gorzelni. Czy ktoś wie do kogo on obecnie należy?
  W roku 2012 zajmowałem się Zarządzeniem 75/12 Wójt Gminy Dopiewo.
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&amelchiorniection=show&id=9983&bar_id=5652
  Pojawiały się wówczas informacje, że chodzi min. o gorzelnię.
  Trochę w to wówczas powątpiewałem. W jakim stanie jest budynek w środku?

 • fox  mówi:

  Przednie zarówno te autorstwa p.Karola Tymy jak i te przyrodnicze w wykonaniu
  p.Michała Bartkowiaka.
  Minęło 2 i pół roku i nie widzę śladu nabycia w księdze wieczystej.
  Budynek w Konarzewie ładny i dałoby się go wykorzystac, ale pewnie wysoce nakładowy. ANR próbował pozbywac się problemów. Jeszcze bardziej kontrowersyjne wydawało mi się to “nabycie”w Trzcielinie. Chodziło zdaje się o jakiś budynek
  z duszyczkami w środku. Pokpiwałem wówczas, że p.Zofia wyraziła wolę nabycia prawa do nieodpłatnego wywozu szamba i remontów.
  No to jak p.Zosiu, nabyła Pani czy nie?
  Swoją drogą gdyby reaktywowac gorzelnię i połączyc to z konarzewskim miodem,
  to mógłby powstac ciekawy produkt-już mi ślina cieknie po brodzie. :)

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   …a miody konarzewskie są pyszne-obdarowujemy miodem od PP.Bartkowiaków naszych znajomych zalewając nim łuskane orzechy. Piękny, smaczny i zdrowy upominek:-)

 • fox  mówi:

  Przejrzałem na szybko dotychczas opublikowane ankiety kandydatów na radnych.
  Szczególnie przyjrzałem się odpowiedziom na pytanie:
  “Jakie konkretne działania w pierwszej kolejności w nowej kadencji powinny
  być podjęte w związku z Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Konarzewie,
  aby lepiej służyło mieszkańcom naszej gminy?”
  Jak dla mnie the winner is (najlepsza odpowiedź na to pytanie)Karola Jaszewska-Paszkowska.
  http://www.dopiewo2014.pl/ff/pg/15-k.paszkowska.pdf
  Zwróciła uwagę na koniecznośc poprawy relacji z gminami współfinansującymi tę inwestycję. Dodałbym jeszcze zaproszenie do rozmowy ROPS, które dołożyło 1mln 270tys. i trzeba uwzględnic umowę z tą instytucją.
  Uderza jak wiele osób dostrzega koniecznośc powołania osoby kierującej spoza stowarzyszeń. Tylko p.Wójt guru przesłania świat.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Zaczynam mieć wątpliwości co do “wyprostowania” spraw CRK, jeśli p.T.J.Pawłowski zostanie radnym powiatowym (na razie 1. miejsce na liście PiS w okręgu V Luboń-Komorniki)

 • fox  mówi:

  To dla mnie całkowita nowośc. Kręcił się koło Dziuby, aż się wkręcił.
  No w Luboniu ma pewne “zasługi” w postaci okien z Domu Kultury. W Komornikach
  robił za prezydenta USA, a były Wójt Kopczyński zasiada w Komisji Rewizyjnej Praksedy.
  Wstawiennictwo polityków będzie mu potrzebne, bo wedle mojej wiedzy MPIPS wystąpiło do sądu o wykreślenie statusu organizacji pożytku publicznego.
  Przyczyną nie było z pewnością przywiązanie do przestrzegania prawa, wbrew temu
  co twierdzili : Radny Henryk Kapciński, Zimny Wójt czy Wójt Zofia Dobrowolska.
  Jej twierdzenie jakoby Prakseda miała jakieś glejty RIO serwowane na spotkaniach
  z mieszkańcami to matactwo sezonu.

 • fox  mówi:

  Poseł Niesiołowski, który ponoc wstawiał się za nim u Starosty, też się powinien
  ucieszyc. :)
  Może Prezes Jarosław jest miłośnikiem talentu?
  W każdym razie do tej pory żaden radny powiatowy nie miał “Złotej płyty”.
  Tylko jedno imię się gdzieś zapodziało.

 • Łysy z Więckowic  mówi:

  My tu gadu gadu a tymczasem wyrósł nam czwarty kandydat na wójta.
  Z tej okazji pozwolę sobie przypomnieć wiersz Jacka Bocheńskiego z dedykacją dla foxa

  „Wyjaśniał przeszłość, teraźniejszość, przyszłość.

  Jeżeli epoka piętrzyła problemy,

  jeśli naszym myślom stawało się ciemniej,

  Stalin wiedział, kiedy zaświecić nam swoją mądrością.

  Rozlegał się wówczas jego głos,

  a był to tak prosty i mądry,

  że nazajutrz inaczej patrzyliśmy na świat.”

 • fox  mówi:

  Dziękuję Ci Łysy.Tak słyszałem o czwartym kandydacie.
  “”Tu, po tych dróżkach, dawno już temu
  Za moich młodych dziecinnych lat
  Chodził na spacer człowiek, któremu
  Nową epokę zawdzięcza świat.

  Wiesz, o kim mówię?” “Wiem, o Leninie.
  Czy Lenin tutaj mieszkał, tu żył?”
  “Tak, na tej ziemi, tu, w Poroninie
  Przed żandarmami cara się krył.

  Nim rewolucja wstrząsnęła światem,
  Zanim się carski zawalił tron,
  Lenin dwukrotnie mieszkał tu latem,
  Tu swe zwycięstwa obmyślał on.”
  http://www.sadistic.pl/janusz-minkiewicz-lenin-w-poroninie-vt41522.htm

  Łysy czy wiesz może, czy Tomasz Szukała startujący z komitetu Zofijnego-okręg 15, to ten sam, który sławił imię Melchior w gazecie Szansa dla gminy?
  Wracając do poprzedniego tematu jestem ciekaw, którego z kandydatów na wójta
  popiera światowej sławy kandydat na radnego powiatowego.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Panowie, chyba jednak wolimy “kobyłę historii” zajeżdżoną przez Karola Modzelewskiego niż Włodzimierza Majakowskiego;-)

 • fox  mówi:

  Nie będę odpowiadał za Łysego, ale ja wolę Modzelewskiego.
  To tylko takie zwieńczenie cyklu “poezja od czapy”.

  Wiele ostatnio hołdów mnie spotyka, to się nie dziw, że sodowa odbiła. :)
  Łysy dedykuje mi poezję, Tomasz Pawłowski (dawniej Tomasz Jerzy) zakłada kolejne
  strony internetowe i blog. Kręci filmy i zaprasza polityków PIS i skarży się na moją niegodziwośc w Telewizji Leszno. Gdzie się podziała moja dawna skromnośc? :)

  Dla p.Tomasza mam hasło wyborcze:” Wymienię okna w powiecie poznańskim”.

 • fox  mówi:

  Od razu wróciłem do pionu. :)

  Przy okazji,dzięki za to,że poruszyłaś w swojej ankiecie kwestie dostępu do informacji publicznej, zwanej w Dopiewie niedostępem. W mojej ocenie to niemniej ważne niż drogi, a już na pewno ważniejsze niż chodniki w kształcie feng-shui.
  http://www.dopiewo2014.pl/ff/pg/12-e.kuczynska.pdf

  Jeżeli władza ma wiele do ukrycia, to można domniemywac, że robi tzw. wałki.
  Obecnie panująca (tak jej się przez 4 lata wydawało) p.Wójt Zofia Dobrowolska
  dbała pieczołowicie by dostępu do informacji nie było. Każdy może to prześledzic na podstawie spraw związanych z tzw.audytem. Wpierw kancelaria reprezentująca Gminę Dopiewo stwierdziła,że jest on informacją publiczną.
  Pani Dobrowolska go jednak nie udostępniła. Później na wnioski o udostępnienie Sekretarz Zwoliński mający pełnomocnictwo Wójta wydawał decyzje odmawiające dostępu do czego nie miał prawa, bo jeśli jak twierdził UG coś nie jest informacją publiczną, to nie można wydac decyzji odmownej, a jedynie poinformowac wnioskodawcę o tym fakcie. Następnie kancelaria, która twierdziła,że dokument jest informacją publiczną, przez kilka lat zarabiała na udowadnianiu, że nie jest to informacja publiczna. To jest coś co nazywam
  robieniem wiochy za publiczne pieniądze. Wszystkie sprawy z tym związane Wójt
  Gminy Dopiewo przegrała na szczeblu NSA a dokument sporządzony za ok.40 tys.
  przez kancelarię reprezentującą gminę został upubliczniony. Złożyli się na to
  podatnicy z Gminy Dopiewo. Po odejściu Wójt Dobrowolskiej prawnicy dobrze zarabiający na niekompetencji władz Gminy Dopiewo będą płakac.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Wiesz, jawność, przejrzystość, udzielanie informacji obywatelom to według mnie niezbędne elementy dobrego zarządzania.Pewnie- rządzący/zarządzający częściej dostają wtedy po głowie, narażają na krytykę, ale kontrola nad ich działaniem jest większa,więc i sen spokojniejszy.

 • fox  mówi:

  Jawnośc dotyczy też zagospodarowania przestrzennego. Przepisy mówią np. by do
  uchwały w sprawie Studium czy MPZP zostały dołączone wykazy uchwał odrzuconych przez Wójta. Wymagane jest by zostało podane imię i nazwisko osób wnoszących uwagi. Jak to wyglądało w Dopiewie?
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=11719&bar_id=6426
  Zapewniam, że w tym zakresie jest Polska i obok Dopiewo. Utajnienie posłużyło
  przeforsowaniu uwag korzystnych dla znajomych królika.
  Szczytową formą przekrętu była tzw. uwaga 13 polegająca na ujednoliceniu treści zapisów. Na jej podstawie miała zostac przekształcona pod budownictwo mieszkaniowe działka należąca do znajomego p.Wójt z komitetu Niezależni dla Powiatu, z którego zresztą p.Dobrowolska startuje obecnie. Pod naporem krytyki radnych min.radnych Kurpiewskiego i Przestackiego Wójt się ośmieszyła i wycofała
  rakiem. Nagranie o planowaniu przestrzennym przez analogię jest dostępne w sieci-Komisja Wspólna- styczeń 2012.
  Do przekrętów jednak i tak doszło.Procedura mówi,że nad uwagami odrzuconymi przez Wójta pochyla się Rada i ostatecznie decyduje o ich losie.
  W Dopiewie dla wybranców obowiązywała jednak inna procedura. Po odrzuceniu uwag
  przez Wójta i Radę, częśc uwag wróciła do Wójt Dobrowolskiej i ona je przyjęła.
  Jakimi argumentami przekonali p.Dobrowolską właściciele tych wybranych działek?
  Co do jawności uwag o ile sobie przypominam, na pytanie radnego Przestackiego
  odpowiedział p.Maciej Łakomy-kierownik odpowiedniego referatu. Mówił,że UG dysponuje ekspertyzą mówiącą,że uwagi powinny byc utajnione. Nie jest to wykluczone, bo zawsze znajdzie się jakiś baran gotów podpisac pod bzdurami za
  odpowiednie pieniądze. Chciałbym jednak poznac nazwisko barana i treśc ekspertyzy, bo nie została ona do dzisiaj upubliczniona. W Polsce nie jest
  możliwe by uchwała z takim załącznikiem przeszła jak masło przez nadzór Wojewody. Co wtedy robił Pan Wojewodo Florku-zamykał Pan jakąś trybunę Lecha?
  Panie Kierowniku Łakomy, proszę mnie oświecic swoją ekspertyzą.
  Czy następna Rada Gminy zajmie się wyjaśnieniem tego dlaczego Wójt Gminy Dopiewo niektórymi uwagami zajmowała się dwukrotnie?
  To pytanie retoryczne- nie zajmie się, bo to naruszyłoby czyjeś interesy.

 • Łysy z Więckowic  mówi:

  Obiecanki cacanki ;-P

  My mieszkańcy. pl tak mi napisali: – Zapraszamy na stronę 20 października.
  Cały dzień czułem się jak w przeddzień otwarcia Media Markt – buty sportowe przygotowane, wygodna niekrępująca odzież, batony energetyczne na biurku, izotoniki, zapasowe zasilanie, odświeżanie ekranu co 30 sek., a tu lipa. Dojechałem do północy i… odszedłem niepyszny spod kraty. Niech tam, kto inny zgarnie ten bonus z gazetki-kandydatki.
  Good night and good luck!

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Hmmm, widzę dwa wyjaśnienia:
   -doba ma 24h i taki też okres “trwa” każda data w kalendarzu;-)
   -może wklepałeś nieprawidłowy adres (oczęta zmęczone od wpatrywania się w monitor;-)
   U mnie “chodzi” http://mymieszkancy.pl/ , ale też nie byłam pierwsza i toster przeleciał mi koło nosa:-)

 • fox  mówi:

  Co za pazera z tego Łysego. Zgarnął laptopa u Melchiora i jeszcze na inne fanty chciałby się załapac. :) Ma jednak rację, że koła trochę w miejscu buksowały.
  Jakoś inni kandydaci z Konarzewa nie nadsyłają ankiet.
  Interesują mnie zwłaszcza te z komitetu galwanizerskiego-zwolenników stadionu za
  9 mln.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Ojej,ale to kandydaci z innego komitetu- z naszego, MyMieszkańcy.pl programy opublikowano:-)

   • Gonzo  mówi:

    Programy opublikowano? Ja nie widzę programów ani kandydatów tylko jeden program pani bezrobotnej z Dąbrówki czyli Magdy Gąsiorowskiej. Generalnie wymienianka jest taka jak wypadało napisać żeby ładnie brzmiało. Co do wyglądu to stronka wygląda jak robiona 8 lat temu na lekcjach informatyki w podstawówce. Jedna rzecz mnie powaliła to populizm Gąsiorowskiej w temacie darmowej komunikacji zbiorowej. Nie wiem kto jej to doradził (może towarzysz Radosław?) ale jak na takie finanse w gminie, która nie ma swojego zakładu komunalnego z taborem pojazdów, to pani bezrobotna strzela sobie samodzielnie w kolano. Pewnie temat trafi na czołówkę w U nas w Dopiewie. Będzie niezły ubaw :)

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     Gonzo, a nie lepiej byłoby normalnie pogadać zamiast hmm…strzelać? “Wymienianka (…)taka jak wypadało napisać”- a lepsza byłaby taka jak nie wypadało? Przyjdź na spotkanie z Panią Magda-zapytaj o pomysł z komunikacją, OK?
     Ubaw na pewno będzie- w świetlicy w Konarzewie: 24.10.14-Wieczór Ziemniaczany, a 29.11.14- Wieczór Andrzejkowy-zapraszamy:-)

 • fox  mówi:

  No wiem. To komitet MyjużnielubimyPaniZosi.pl . :)

 • mieszkanka Konarzewa  mówi:

  Pani Ewo, kim jest Magda Gąsiorowska prócz tego, że obecną Przewodniczącą Rady Gminy? nigdzie nie mogę znaleźć ulotki wyborczej- ta która znalazłam jest nieczytelna.. proszę o pomoc!

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Nieczytelna?-oj,to może w drukarni jakiś egzemplarz się nie udał…Proszę tu: http://mymieszkancy.pl/ albo na Facebooku. Szkoda,że nie była Pani na spotkaniu w świetlicy 20.10.2014r (znowu dominowali mężczyźni- musimy przełamać ten trend:-)- co żywy człowiek to nie ulotka:-) W razie dalszych problemów proszę pisać- pomogę:-)

 • fox  mówi:

  Ewo, powodzenia w wyborach.Mam nadzieję, że mieszkańcy postawią na zrównoważony
  rozwój. Konarzewo to miejscowośc z historią i żal patrzec jak postrzegana jest przez pryzmat boiska. Czas by mieszkańcy nie musieli się już wstydzic za swoich przedstawicieli.Mam nadzieję, że jeśli Konarzewianie postawią na Ciebie pozostaniesz otwarta, nie powtórzysz błędów poprzedników i nie będziesz tworzyc zamkniętych koterii. O nieużywanie komórki podczas głosowań nie muszę chyba apelowac. To bardzo źle wpływa na mój system nerwowy. :)
  Co do wyborów Wójta,ograniczę się do stwierdzenia, że nie do zaakceptowania
  jest dla mnie Andrzej Strażyński (pod żadną postacią)i to obojętnie czy na
  siedzeniu przednim,tylnym a nawet w bagażniku. To chodzący generator odszkodowań. Ubolewam, że inni kandydaci ułatwili mu rozstawienie pionów na planszy.Po wyborach zapewne dowiemy się czy o części spraw nie zdecydowano przy stoliku, poza wiedzą wyborców.

 • Teresa Porankiewicz-Bartkowiak  mówi:

  Ewo, my też życzymy Ci powodzenia! http://www.teresaimichal.pl/Project1.mp4

 • fox  mówi:

  Tę piosenkę z odpowiednim komentarzem już tutaj zapodawałem. Komentarz aktualny. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=VfP44Xn5Cn4

 • fox  mówi:

  W tym miejscu chciałem sobie pomilczec wyborczo, ale chyba wcale nie muszę.
  Kodeks wyborczy:
  “Art. 107.
  § 1. W dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i mani-festacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wybor-czych jest zabronione.
  § 2. Agitacja wyborcza w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, w którym ten lokal się znajduje, jest zabroniona.”

  Chciałbym więc zauważyc, że z czwórki bezpartyjnych kandydatów (tak podawano w debacie WTK) ostało się jeno trzech:
  http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/302105

  To nie ja naruszam ciszę, tylko ktoś prawdę.

 • fox  mówi:

  Trawestując słowa ks. Twardowskiego: Uczmy się kochac bezpartyjnych kandydatów tak szybko się zapisują.
  W ofercie bezpartyjnośc i niech “ciemny lud to kupi” a legitymacja w kieszeni.

 • fox  mówi:

  http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/ruszylo-glosowanie-problemy-w-dopiewie.html
  Oby ktoś nie zamknął się od środka i nie robił dodatkowych krzyżyków. :)

Odpowiedz