Odpowiedź na wniosek o udzielenie informacji publicznej

Przypominam wniosek WNIOSEK (3) , a poniżej odpowiedź

Szanowna Pani
Ewa Kuczyńska

Znak sprawy: WG.1431.72.2014
Informację wytworzył: Iwona Przewoźna Kier. RIK, Tadeusz Zimny Z-ca Wójta
Informację udostępnił: Tomasz Zwoliński Sekretarz Gminy
Data udostępnienia: 11.07.2014
Podmiot udostępniający: Wójt Gminy Dopiewo, ul. Leśna 1c, 62-070 Dopiewo

Odpowiadając na Pani wniosek o udostępnienie informacji publicznej informuję, co następuje:

Na dzień dzisiejszy Gmina nie posiada kosztorysu inwestorskiego budowy boiska wielofunkcyjnego na działce 542/13. W roku 2013 Gmina zleciła wykonanie koncepcji rozbudowy boiska w Konarzewie. Określone na etapie koszty są na tyle wysokie, że odstąpiono od dalszych działań w tym zakresie.

Z poważaniem

Tomasz Zwoliński
Sekretarz Gminy Dopiewo

Urząd Gminy Dopiewo
ul. Leśna 1c
62-070 Dopiewo
Tel. 61 814 83 31

105 komentarze do Odpowiedź na wniosek o udzielenie informacji publicznej

 • fox  mówi:

  W odpowiedziach UG Dopiewo trzeba czytac między wierszami. Cenzorem był Wójt Zimny, który nie dopisał na urzędowym dokumencie “1/2 litra” i tej wersji będzie się trzymał. Można tam wyczytac, że Gmina zleciła wykonanie koncepcji i gdybyś chciała się dowiedziec ile Gminę ta galwanizerska fanaberia kosztowała,musisz pisac następny wniosek. Pewnie na wyposażenie świetlicy by starczyło.
  Od takich niemądrych opracowań uginają się w UG półki.Niedawno widziałem na BIP
  przetarg na tę oszczędniejszą wersję bez rozsuwanego dachu.Zastawiam się czy nie
  ogłosic wcześniej wyników jak w przypadku mebelków do CRK. W nim Gmina straciła kolejne kilkadziesiąt tysięcy, bo w przetargach w których może wystartowac tylko
  jedna firma, ceny są zawyżone. Gdyby zebrac do kupy te niepotrzebne koncepcje i koncepcje koncepcji oraz strategię, której Gmina nie realizuje, wyszłaby kwota potrzebna na salę gimnastyczną w Konarzewie.

  • Konarzewianin  mówi:

   Fox – po co znowu jątrzysz ? Pisaliśmy gdzieś w poprzednim wątku, że sali sportowej nie byłoby ani w tym ani w następnym roku. Wprost wynika to z wartości inwestycji. Ty znowu rozgrzebujesz coś o czym Ci wygodnie pisać.
   O jakim rozsuwanym dachu Ty mówisz – weź się ogarnij. Nawet projekty, które w ramach zajęć (typowo fantazyjne) robili studenci PP nie było żadnych rozsuwanych dachów. Przestać wciskać ciemnotę ludziom. Jaki przetarg widziałeś na BIP ?

 • fox  mówi:

  Interesujący punkt widzenia, ale wybacz mam inny. Rozsuwany dach to oczywiście żart, ale ta koncepcja była na ładnych kilka milionów i nie została sporządzona wyłącznie za twoje pieniądze. Tylko rozsuwanego dachu w niej brakowało.Pieniądze
  wyrzucone w błoto.
  Pewnie powiesz co to kilka tysięcy.To jednak prawie dwuletni dochód pewnego warsztatu.Piszę to do zobrazowania,że pieniądze zarobic trudno, natomiast zmarnowac publiczne bardzo łatwo.
  Jeśli chce się byc szejkiem, trzeba miec ropę.
  Wydawało mi się, że widziałem przetarg na realizację, ale nie mogę tego znaleźc.
  Z dyskusji na Radzie pamiętam,że radny z Konarzewa mówił o boisku wielofunkcyjnym jako pierwszym etapie realizacji koncepcji. Tak więc odpowiedzi są troche niespójne. Sali sportowej nie byłoby, bo wynika to z wartości inwestycji? Pod koniec ubiegłego roku Dobrowolska wystąpiła o dofinansowanie dla
  Pawłowskiego na kwotę ponad 2 mln (działka przy przedszkolu) a po naświetleniu
  sprawy przez internautów dopiero z tego się wycofała. Nie było tego w budżecie i
  WPF-ie i nie było też decyzji Rady. Może mniej konsultacji z kolesiami a więcej
  z mieszkańcami?
  Przetarg na koncepcję:
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=12980&bar_id=6759
  Umowa:
  RIiUOK.7011.6.201.2013 10.09.2013
  Opracowanie koncepcji rozbudowy bosika dla realizacji inwestycji pn. Konarzewo – modernizacja boiska Events Service Krzysztof Sobisiak ul. Bukowska IV/456, Sierosław do 3 tygodni od daty podpisania umowy 4.797,00 zł brutto
  Według mnie to stadion narodowy połączony z lekoatletycznym-sny o potędze.
  Przetarg na dokumentację:
  dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=14453&bar_id=7233
  To właśnie czyjeś chore sny doprowadziły do zepchnięcia budowy sali na r.2017.

  Czy potrafisz mi jakoś sensownie wyjaśnic dlaczego miejscowy radny, który przez
  tyle lat nie potrafił opracowac projektu regulaminu korzystania z boiska gminnego,staje na uszach by zaszkodzic inicjatywie opracowania regulaminu świetlicy wiejskiej?

 • Konarzewianin  mówi:

  Mam ten projekt/koncepcję o którym/ej piszesz – nie ma tam żadnego rozsuwanego dachu, ba NIE MA DACHU W OGÓLE. Jest bieżnia lekkoatletyczna, płyta piłkarska (z opcją sztucznej murawy) i ewentualne zaplecze gastronomiczne (ale bez jakiegoś tam przepychu). Kiedyś o tym pisałem, że jest to projekt lansowany głównie przez GOSiR (zapytaj dyr. Napierałę, a na pewno to potwierdzi). Radny z Konarzewa popiera ten pomysł, bo to właśnie w Konarzewie ma powstać Gminne Centrum Sportu (piłka nożna, lekkoatletyka). Też mnie to cieszy. To może kosztować około 3-4 mln zł, a nie 10 mln co tu niektórzy sugerują.
  Obiekty:
  1. Płyta główna (105×68 m)
  2. Bieżnia lekkoatletyczna z infrastrukturą towarzyszącą
  3. Boisko do siatkówki plażowej – już jest (czyn społeczny)
  4. Budynek gastronomiczny
  5. Boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią (siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, piłka nożna głównie dzieci) – planowane na rok 2015.

  Masz rację mówiąc, że radny Kapciński powiedział, że boisko wielofunkcyjne to część realizacji koncepcji. Koncepcję jakąś trzeba mieć, a nie budować jak popadnie. Boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią to konarzewski wkład do tego obiektu o jakim mowa w tej koncepcji.

  Mówisz sny o potędze. Nie zgodzę się z tym. Widziałeś stadion w Plewiskach (dach, trybuna …). Widziałeś stadion w Tarnowie Podgórnym, Zbąszyniu … (sztuczne murawy). Nasz projekt to przy tym pikuś. Gmina Dopiewo chyba ma ambicje równać się z gminami na terenie których znajdują się te obiekty. Oczywiście mówimy o celu gminnym.
  Mijasz się z prawdą mówiąc, że nie ma REGULAMINU OBIEKTU. Sam wchodząc na boisko wielokrotnie go widzę (umieszczony na ścianie szatni). Duży, wyraźny, ale Ty pewnie nigdy nie byłeś na naszym boisku to co Ty o tym możesz wiedzieć.
  Siedziba dla Stow. im. P.Lemańskiej mnie osobiście nie interesuje. Skoro gminę na to stać to proszę bardzo. Tylko pytanie co Wy z nimi chcecie zrobić, skoro wszyscy chcą ich wyrzucić z budynku CRK, a tam gdzie wcześniej działali podobno nie ma warunków, ale na ten temat nie mam tyle wiedzy, żeby o tym pisać.

 • fox  mówi:

  Troszkę polemika z tobą jest utrudniona, bo nie uznajesz ram prawnych iprocedur.
  Ja piszę o wniosku o dofinansowanie złożonym kompletnie poza wiedzą i akceptacją Rady, a ty proszę bardzo jeśli gminę na to stac-ręce opadają.
  Słuchałem wypowiedzi Kapcińskiego i Dobrowolskiej i pojadę tą ostatnią
  “dośc już mam wysłuchiwania tych bzdur”. Według nich Orkan jest bezkosztowy.
  Wszystko tam odbywa się bezkosztowo i nawet koszenie trawy jest sposobem gospodarczym. Zawodnicy grają za darmo. To po co są potrzebne dotacje?Może piłki
  by wystarczyły?
  Czy mógłyś udostępnic ten regulamin?Czy został przyjęty przez Radę Gminy czy
  tylko przez towarzystwo galwanizacyjne?
  O Praksedzie i ich wniosku o przeniesienie złożonym po wprowadzeniu do obiektu było już w innym temacie-mogłeś zabrac głos. Ja nikogo nie będę wyrzucał i nie wierzę by celem starostwa było wyrzucenie niepełnosprawnych.To nie oni dopuszczali się nieprawidłowości przez lata i wyłudzali środki.
  Głos sprawie stadionu zabrała też Obserwatorka:
  http://blogdopiewo.blogspot.com/2014/07/dopiewskie-smaczki-24-staw-i-chodnik-w.html
  Zauważa dużą ilośc osób zaangażowanych w odpowiedź na wniosek i mizerny wynik. Standard to udostępnienie przez asystenta wiadomości wytworzonej przez kierownika komórki merytorycznej. Tutaj nad tym by odpowiedź nie była zbyt wyczerpująca czuwały dwie osoby z kierownictwa UG. To tryb ekstraordynaryjny.

  • Konarzewianin  mówi:

   Powiedziałem już że nie zabieram głosu na tematy, którymi się nie interesuję (Stow. im P. Lemańskiej). Mój głos powyżej to raczej pytanie w kwestii wyjaśnienia mojej ciekawości. Nie uznaję ram prawnych i procedur – to już pomówienie, które pasuje do Twojego stylu funkcjonowania na forach internetowych.
   Uwiera Ci ten Orkan jak kamień w bucie, a przypomnę że to nie jedyny klub w naszej gminie i wcale nie jest najbardziej dotowany. Czemu w żadnej Twojej wypowiedzi nie ma odwołań do GKS Dopiewo, gdzie graja głównie piłkarze zamieszkali poza gminą.
   “Dość mam wysłuchiwania tych bzdur” – szacunek dla Pani Wójt. Jak słucham niektórych radnych i czytam to forum i inne czasem mam dokładnie tą sama opinię.
   Jak następnym razem będę na boisku zrobię zdjęcie tego regulaminu specjalnie dla Ciebie. Nie wiem czy zaakceptowany przez Radę Gminy ale wisi tam od czasu renowacji boiska w 2007 roku. Podpisany “Wójt Gminy Dopiewo”, a wtedy był nim Andrzej Strażyński.
   Obserwatorka posługuje się tezą, że H.Kapciński zabiega o budowę stadionu z zadaszeniem co jest wielowymiarowym kłamstwem, powielanym przez osoby zainteresowane skompromitowaniem pewnych osób w Radzie Gminy.
   Co do ilości osób zaangażowanych w odpowiedź można się zgodzić, ale pewnie mają takie standardy. Nie ma się co zachwycać też jakością odpowiedzi, ale jakie pytanie taka odpowiedź.

   • Ewa Kuczyńska  mówi:

    Hmmm, “jakie pytanie-taka odpowiedź”… Poprawię się i jeżeli będzie trzeba zadam pytań jeszcze kilka:-) Może dla czystości sprawy i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości napiszemy kolejny wniosek razem, bo widzę,że też chce Pan jasności i przejrzystości. Czekam na deklarację współpracy-ja swoją niniejszym składam.Jeżeli chwali Pan Panią Wójt za “dość mam wysłuchiwania tych bzdur” to może warto zrozumieć,że urzędnik musi wysłuchiwać różnych opinii i odpowiadać na różne pytania, bo m.in. za to mu płacimy. Mam poczucie,że na tym portalu bzdur nie piszemy, a że nie zawsze to, o czym się tu mówi Panu odpowiada to już inna bajka. Tak jest świat poukładany, Panie Pawle,że ludzie mają prawo mieć inne opinie i na rzeczywistość nie warto się obrażać.Także sołtys, a być może Pan nim kiedyś będzie powinien z szacunku dla ludzi słuchać uważnie różnych, także kontrowersyjnych opinii, bo w przeciwnym razie debata publiczna zamienia się w kółko wzajemnej adoracji. Ten portal powstał także po to,żebyśmy pokazywali lokalne sprawy z różnych perspektyw i próbowali patrzeć władzy na ręce, bo to sedno demokracji. Szkoda,że sprawy Stowarzyszenia P.Lemańskiej Pana nie interesują,bo bezpośrednio dotyczą ważnego dla Konarzewa obiektu,ale to Pana wybór. Wielu mieszkańców Konarzewa jednak losami tego obiektu jest zainteresowanych, gdyż liczyli,że będzie to miejsce dla nich,a powoli widzą,że społeczność lokalna ma coraz mniej w tej kwestii do powiedzenia.

    • Konarzewianin  mówi:

     Szanowna Pani,
     współpracy chętnie się podejmę, ale widzę, że dzielą nas pewne granice spojrzenia na to co w Konarzewie się dzieje.
     Nie widzi Pani bzdur na tym portalu – widocznie nie umie Pani oddzielić ziarna od plew. Jak czytam o ProLogis Park za Stadion w Konarzewie za 10 mln to inaczej jak bzdury tego nie można nazwać. Pewnie, że to mi się nie podoba, bo bzdury z natury mi się nie podobają. Pani chyba lubi wietrzyć sensację. Po raz kolejny polecam kino sf.
     Proszę przestać mi ciągle wpajać zasadę że każdy ma prawo mieć inne zdanie – nie jestem Pani studentem żeby musiała mi Pani wpajać rzeczy dla mnie oczywiste. Mówię tylko, że trzeba coś poznać żeby krytykować, a tu widzę raczej odmienny trend.
     Dziękuję za zaufanie w kwestii starania się o stanowisko sołtysa – dziękuję, ale wybaczy Pani nie skorzystam.
     Co do stowarzyszenia to sama jego działalność mnie nie interesuje. Mnie cieszy to, że w budynku coś się dzieje, nie tylko zresztą mnie. Sama Pani korzysta z oferty tzw. Fabryki Kultury więc Panią chyba też to cieszy.
     Co do współpracy – proponuję spotkanie w sprawie modernizacji boiska w Konarzewie, porozmawiamy, pokażę kilka projektów. Tak dla jasności i przejrzystości dyskusji.

     • Ewa Kuczyńska  mówi:

      Szkoda,że Pan atakuje,ale to pewnie przymiot młodości. Poczekam cierpliwie aż nabierze Pan chęci do współpracy-czas dla nikogo nie stoi w miejscu:-) Jeżeli widzę/słyszę, że prowadzony jest spór,a dyskusja opiera się tylko/aż na opiniach rozmówców próbuję sięgnąć do źródeł,czyli dokumentów i twierdzę,że to najlepsze rozwiązanie. Gdzie tu wietrzenie sensacji? Cieszę się,że uważa Pan,iż każdy ma prawo mieć odmienne od Pańskiego zdanie;-)
      Co do działania Stowarzyszenia P.Lemańskiej to interesuje mnie ono o tyle,że działa za publiczne pieniądze,czyli to co tam się dzieje przestaje być sprawą prywatną,ale racja-nie wszystkich sprawy publiczne muszą interesować. W działalności CRK niepokoi mnie zacieranie granic między działalnością publiczną a prywatą, ale to również nie musi Pana zajmować. Próbuję tylko pokazać,czemu służą rozmowy, które tu prowadzimy-takie moje nauczycielskie posłanie;-) O planach modernizacji stadionu chętnie posłucham/porozmawiam-jaki termin spotkania Pan proponuje?

 • fox  mówi:

  Cóż jesteś gorliwym wyznawcą religii galwanizerskiej, a ja nie jestem misjonarzem żeby cię nawracac. Jeśli Prezes GKS Dopiewo dostaje więcej, bez obstrukcji na sesjach Rady Gminy i podejmowania akcji szkodzących swojej miejscowości, to powinno to niektórych zastanowic.Jeśli po obejrzeniu materiału z 70 sesji jesteś dumny z szefa, to twój problem. Nie uznajesz ram prawnych i to nie jest pomówienie tylko stwierdzenie faktu. Piszesz, że podpisał się Strażyński? Ten nie jest dla mnie żadnym autorytetem. To dyletant prawny, którego szczytowym osiągnięciem było zaliczenie paru setek dróg jako gminnych,
  z których wiele do dziś jest prywatnych. Gmina będzie płacic za jego ignorację
  wielomilionowe odszkodowania. Częśc już zapłaciła co jest skrzętnie ukrywane.
  Regulamin powinien byc przyjęty Uchwałą Rady a Wójt powinien ją wykonac.
  Czy uważasz,że udostępnienie publiczne na stronie gminy, regulaminu korzystania z obiektu gminnego, to tak dużo? Wielu wiązało nadzieję z Wójt Dobrowolską. Ja musiałem przyjmowac ataki na innym forum, że niby jestem jej zwolennikiem. Zaczęła od nepotyzmu czyli od próby przekształcenia gruntu swojemu koledze Don Francesco z Dopiewca i na przejęciu
  budynku w Dopiewcu przez stowarzyszenie swoich bezkrytycznych piewców skończy
  urzędowanie. Generalnie jestem przeciwny łączeniu funkcji prezesów organizacji
  dotowanych przez gminę i radnego. Tacy desperados są gotowi spełnic nawet najgłupsze polecenia mocodawcy- to jest jednak dozwolone prawem. Bohater twojej bajki przeszedł jednak na ciemną stronę mocy i jest cały czas w kolizji z art.24 f usg. Zostało mało czasu do końca kadencji, więc nie podejmę działań
  by ciebie i jego przekonac o tym, że mam rację.

  • Konarzewianin  mówi:

   Ostatnią rzeczą, którą o Tobie powiem to że jesteś zwolennikiem Dobrowolskiej. Stwierdzaj sobie fakty, ale nie łącz ich z moją osobą, bo co Ty o mnie możesz wiedzieć. Strażyński też dla mnie autorytetem nie jest. Pytałeś o regulamin to Ci odpisałem. Nie wiem czy regulamin placu zabaw w Konarzewie przegłosowała Rada Gminy, podobnie jak regulamin kręgu ogniskowego, a takie się w Konarzewie też znajdują. Średnio mnie to interesuje. Regulaminy są po to żeby je przestrzegać. Nie oznacza to wcale, że nie uznaję ram prawnych, wręcz przeciwnie. Nie każdy jednak musi być prawnikiem.
   Nadepnąłem Ci na odcisk ? – to chyba dla mnie komplement.

 • fox  mówi:

  Jeszcze jedno, bo już mi trochę nadepnąłeś na odcisk. Trzymajcie się przynajmniej tego:
  http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2009-126-1043

 • fox  mówi:

  Uzupełnisz trochę wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i zawsze będę chętny do wymiany myśli. Mam wrażenie, że na tej wymianie z tobą jak na razie zawsze jestem w plecy. Jeśli nie interesuje cię czy regulamin jest zgodny z prawem, to po co zabierasz głos w sprawie regulaminu. Nie ma powodów byś się jednak tego wstydził.
  W Radzie są asiory, dla których kilka kadencji to za mało by opanowac jedną ustawę. W dzisiejszych czasach nie trzeba uczyc się na pamięc, można skorzystac
  z komputera. To też nie wszyscy potrafią. Jest jakaś sprawa w której nie zgadzasz się z Galwanizerem czy Dobrowolską? Mnie tę ostatnią nawet raz czy dwa zdarzyło się pochwalic, więcej szans mi nie dała. Mam ją chwalic za wybieg dla koni na gminnej działce 202? Nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy dopuszczasz
  myśl,że wśród mieszkańców Konarzewa może byc osoba godna tego by zostac opiekunem świetlicy, czy razem z pryncypałem uważacie,że to sami gamonie,którzy
  nadają się tylko do galwanizacji lub do zapewnienia diety dla radnego?

  • Konarzewianin  mówi:

   Muszę Cię wyśmiać. Piszesz o zgodności regulaminów z prawem. Jakiś czas temu ukazał się na tej stronie regulamin tego portalu, który mówi, że rozmawiamy na temat danego wątku a nie na tematy poboczne.
   Co ma opiekun świetlicy do boiska ?
   Co ma jakaś tam działka 202, gdzieś tam nie wiem gdzie do boiska ? Pewnie to nawet nie ma związku z Konarzewem.
   Ty może i wiesz który regulamin jest zgodny z prawem, ale masz problem z ich przestrzeganiem – takie odnoszę wrażenie.

 • stanisław  mówi:

  Pani Ewo, z wielkim zainteresowaniem śledziłem i kibicowałem Pani portalowi, a w tej chwili mam coraz więcej wątpliwości… Jestem za debatą publiczną, a przejrzystość to imperatyw etyczny, do którego warto dążyć. Zgoda, że każdy może mieć, nawet powinien własną opinię i ją wyrażać, ale czym innym jest opinia wobec faktów i zdarzeń, decyzji, a czym innym jest świadome przeinaczanie tych faktów, manipulowanie, wygłaszanie kłamstw, obraźliwych insynuacji, czy lansowanie półprawd. TV Korei Północnej podała wczoraj, że drużyna ich kraju zdobyła mistrzostwo Świata w Brazylii, pokonując USA 7 do 0. Nawet pokazali urywki z meczu. Ostatecznie można przyznać prawo Koreańczykom do takiego myślenia, bo „tak jest świat poukładany” i oni mogą mieć takie przekonanie i nie można się na nich obrażać, ale jak to się ma do rzeczywistości, do faktów, do prawdy?
  Niestety wiele informacji dotyczących Orkanu, nieszczęsnej budowy stadionu za 10 milionów, świetlicy, które pojawiły się na tym portalu, ma się tak samo do rzeczywistości, i ma tyle wspólnego z faktami, co zdobycie przez Koreańczyków Mundialu. Pani Ewo, naprawdę trudno mi uwierzyć w dobrą wolę, oraz troskę o debatę publiczną osoby, która, gdy nie ma argumentów wysyła instrukcję „galwanizacji” i na wszystkich forach okolicznych piętnuje tylko jeden klub sportowy z Konarzewa, gdy w gminie jest ich sporo więcej, gdy jest klub III ligi, który autentycznie generuje gigantyczne koszty ( około pół miliona rocznie z budżetu), a gra w nim, bodajże jeden zawodnik z terenu gminy i nie jestem pewny, ale chyba mają mniej grup młodzieżowych niż Orkan. Jest też drugi radny, który jest zarazem prezesem klubu – i co i nic, nikomu to nie przeszkadza na Pani portalu. Czy naprawdę, chodzi do przejrzystość debaty publicznej?
  Czy wybudowanie boiska (nie stadionu) wielofunkcyjnego, na którym, chyba wielu ludzi z Konarzewie chętnie zagrałoby w „kosza”, „siatkę”, czy „tenisa”, a nie tylko w nogę, jest aż tak bulwersującą sprawą, wyrzucaniem pieniędzy? Jak, pisał Konarzewianin, takie boisko jest już chyba w większości okolicznych miejscowości . Czy koncepcja Gosir-u, (to nie był nigdy żaden projekt, tylko koncepcja z wieloletnią perspektywą), aby w Konarzewie powstało z prawdziwego zdarzenia Gminne Centrum Rekreacyjno – Sportowe, jest tak potworną perspektywą dla Konarzewa?

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Panie Stanisławie,jest nas tu kilka osób i jeżeli ktoś pyta- odpowiadajmy, jeżeli błądzi-pokazujmy drogę, jeżeli obraża- ja blokuję wpisy. Proszę do mnie nie zgłaszać pretensji,że nikomu jakiś radny-prezes nie przeszkadza..:-) Proszę też nie utożsamiać z moim zdaniem wszystkich wpisów, które tu się pokazują. Odzwierciedlają one wielość opinii. Teraz zapytam ja- czy skorzystanie z możliwości uzyskania informacji publicznej to grzech śmiertelny? Nie chcę się z tego tłumaczyć. Zapytałam, bo nie miałam wiedzy. Zawiesiłam tu moje pytanie-wniosek i otrzymaną odpowiedź-czy to prowadzi do przejrzystości debaty?
   P.S. 26.07.2014 -IV Wieczór w Świetlicy-tańce, hulanki,swawola- widzimy się,prawda?

 • fox  mówi:

  Panie Stanisławie,
  Co prawda nie zwraca się Pan do mnie,ale jest o mnie, więc się odniosę. Muszę poinformowac, że już dano wymieniłem troje radnych:Kapcińskiego, Łopatkę i Kurpiewskiego jako pozostających w kolizji z art.24 f usg. Ten ostro mnie zaatakował kiedy ośmieliłem się dopytywac skąd się biorą w Gminie Dopiewo takie
  dziwne taryfy za wodę. Niestety nie może byc inaczej kiedy kilkoro radnych jest
  beneficjentami dobroczynności ZUK. Na sesję powinni przychodzic w koszulkach w barwach ZUK lub wyłączyc się od głosowania. Jednak potrafi on zachowac krytycyzm i nie jest szkodliwy dla gminy jak radny z Konarzewa- który tylko by zamiatał występki władzy pod dywan. Mógłby Pan podac
  jakiś projekt uchwały przygotowanej przez niego? W sprawie Praksedy ewidentnie kłamał, wybielając władze stowarzyszenia i mówiąc,że są czyste (podobnie jak Dobrowolska).
  Jak tam sprawa siedziby stowarzyszenia w UG Dopiewo? Dlaczego tylko 3 organizacje w gminie korzystają z takiego specjalnego traktowania? Czy jest to
  usługa gratis czy trzeba będzie się wykazac wdzięcznością podczas wyborów?
  Jest umowa? Czy też będziecie zajmowac przed wyborami jakiś gmach jak siostrzana organizacja z Dopiewca? Kto sprowadził do Konarzewa konia trojańskiego zwanego także opiekunem.?
  Na temat stadionu nie chce mi się już produkowac. Wydaje mi się,że przy zachowaniu większego umiaru, mielibyście i boisko wielofunkcyjne i wcześniej salę gimnastyczną.
  Proszę nie szukac przykładów w Korei, tylko wejśc na stronę UG i obejrzec
  najnowszy produkt wietnamsko-leszczyńskiej TV. Ci radni jakoś tak rzadko otwierają na nim usta.Podobne filmy można obejrzec na TVP Historia np.z tzw.
  afery mięsnej.

 • Nowy  mówi:

  Poziom tego “portalu” przestał mnie już złościć a zaczął bawić. Administratorka niby z wyższym wykształceniem, a kilku zdań odpowiedzi na swój bzdurny wniosek nie rozumie i czyta między wierszami ja jestem zdziwiony cierpliwością UG, że na takie brednie jak projekt stadionu za 10 mln (a dlaczego 10 a nie 100?) w ogóle odpowiada. Proponuję pani napisać jutro wniosek na temat: czy budowa metra w 2020 roku z Trzcielina do Joanki za 2 mld złotych to prawda i że domaga się pani wszystkich informacji na ten temat.

  Stanisław 100% racji. Ten portal służy tylko po to, aby obśmiać radnych z Konarzewa i panią wójt. Ciekawe że nikt nie czepia się radnych: Bartkowiaka, Przestadzkiego, Dziembowskiego, pani przewodniczącej Gąsiorowskiej, te osoby mają dokładnie taki sam wpływ na naszą gminę, a może nawet i większy jak pan Kapciński i pani Łopatka. W dodatku według foxa i pani Ewy reszta rada gminy jest chyba na poziomie poniżej zera skoro przez 4 lata 3 osoby były wstanie bawić się z nimi w kotka i myszkę, a oni nic nie byli w stanie zrobić.

  Bardzo ciekawi mnie sprawa Vitalli i tych Pawłowskich, jak i wiele kontrowersyjnych spraw w naszej Gminie, ale na pewno po tym co wy zaprezentowaliście w sprawie stadionu, nie uwierzę w ani jedno wasze słowo na każdy temat.

  Coś ostatnio postów emilki nie widzę :) Dziwne!

  • Konarzewianin  mówi:

   Nowy, też czekam na Emilkę z utęsknieniem, ale ona podobno na wakacjach jest, chociaż ślad jej działalności na tym forum jest wiecznie żywy 😉
   Nie ma to jak skuteczna ironia – gratuluję !

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   W odpowiedzi na Pana post niedługo zawieszę fragmenty z USTAWY z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej wszystkie Pana wątpliwości po co, o co i kogo można pytać,a kto jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi rozwieją się

 • fox  mówi:

  Nowy, odpowiedź na wniosek jest taka a nie inna ponieważ osoba udzielająca podlegała silnej inwigilacji i presji. Może zrobicie zrzutę i zapłacicie za tę koncepcję?
  Mam zresztą nadzieję,że wasz dzisiejszy żar jest autentyczny a nie zorganizowany,ani nie pobieracie środków z kasy Orkanu, bo wtedy nasza sytuacja byłaby nierównoprawna. Mnie Dobrowolska nie chce nic przelewac.
  Jeśli dołożyc do zaangażowania samodzielnośc myślenia, to jeszcze społeczeństwo może miec z was nielichy pożytek.
  Na szczęście jest paru radnych, którzy myślą i nie pozwolili na wprowadzenie
  do budżetu dziesiątek zadań po 3 tys.Co niektórzy mogliby się rozochocic i
  wprowadzic milion zadań po 1zł. Gdyby głupota miała skrzydła…
  Nowy gdyby interesowałaby cię autentycznie sytuacja o której piszesz na końcu,sam wyrobiłbyś sobie zdanie. Trzeba samemu sprawdzic i nie wierzyc bezkrytycznie ani foxowi ani Galwanizerowi. Pewnie obawiasz się,że gdybyś to zrobił mogłoby to zburzyc twój światopogląd zgodnie z którym Wójt i Galwanizer mają zawsze racje.
  Chłopaki mam takie pytanie.Nigdy nie podchodziłem bezkrytycznie do żadnej władzy. Skąd wy wiecie co myślicie na jakiś temat, jeśli jeszcze Dobrowolska i Kapciński nie zabrali głosu?

  • Nowy  mówi:

   Czy Ty po polsku nie rozumiesz nikt za tą koncepcję nie płacił robili ją studenci architektury pewnie w ramach jakiś zajęć, chyba że masz jakieś dane ile to kosztowało gminę to może byś się podzielił.

   Z Orkanem to ja jestem związany tak jak i z Lechem Poznań, klub któremu tylko kibicuje i się interesuje co się w nim dzieje, wiesz jakoś mi nikt za to płacić nie chce w sumie szkoda. A jak będę popierał twój tok myślenia to Ty mi zapłacisz?, co niektórzy użytkownicy tutaj jak i na innych portalach muszą nieźle u Ciebie zarabiać patrząc na ich aktywność.

   Dobrowolską to ja widuję na zebraniach wiejskich i nigdzie indziej nawiasem mówiąc wiele jej działań mi się nie podoba, gdyby był to normalny portal z miłą chęcią bym je poruszył, ale tutaj nie będę dokarmiał ludzi którzy są cały czas na nie.

   Ty to tak myślisz samodzielnie? ciekawe jak według Twojego myślenia wyłoniły się wizję stadionu za 10 mln. z rozsuwanym dachem. Twoje myślenia samodzielne jest bardzo abstrakcyjne w takim razie. Ze mnie społeczeństwo pożytku mieć nie będzie, ale chociaż temu społeczeństwu nie szkodzę wciskając im głupoty w odróżnieniu do was.

   Na szczęście jest paru radnych, którzy myślą i nie pozwolili na wprowadzenie
   do budżetu dziesiątek zadań po 3 tys.Co niektórzy mogliby się rozochocic i
   wprowadzic milion zadań po 1zł. Gdyby głupota miała skrzydła…

   Co to ma wspólnego z tematem to nie mam pojęcia.

   Orknem się w jakimś stopniu interesuję i dlatego mam swoje zdanie nie pokrywa się z waszymi teoriami ani w 1% (o dziwo wy piszecie na temat na który w ogóle nie macie pojęcia). Co do Vitalli to się nie interesuję tym bo po prostu nie mam na to ochoty, nie chce mi się szperać w życiorysie Pawłowskiego itd. Cieszę się, że ten obiekt jest wyremontowany, cieszę się że w funkcjonuje. Martwią mnie nie które niedomówienia, ale niestety nie mam takich wiarygodnych źródeł informacji aby mieć jakieś jasne spojrzenie na tą sytuację. Tak jak mówiłem wasze zdanie na ten temat uznaję za mało wiarygodne, a co myśli pan Kapciński na ten temat też nie mam zielonego pojęcia, bo go nie znam.

 • MARLENA  mówi:

  Przyznaję rację moim poprzednikom Posty są irytujące ale jak wiadomo dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane :) Myślę że trzeba połknąć tę żabę, podziękować i poprosić o mniej kontrowersyjne wpisy.

 • Konarzewianin  mówi:

  Szanowna Pani Ewo,
  po analizie powyższego tekstu adresowanego do mnie, ale także innych tekstów dochodzę do wniosku, że według Pani i fox’a:
  – każdy ma prawo mieć swoje zdanie (ten co krytykuje), ale nie ja i inni co chwalą;
  – każdy jest obiektywny co krytykuje, ale jak już chwali to chyba podkupiony przez Dobrowolską i jest subiektywny (żal);
  – nie wiem co do merytorycznej dyskusji wnosi obrażanie ludzi od galwanizera, galwanizer też człowiek podobnie jak bankier, dziennikarz, rolnik, serwismen kosiarek do trawy (takie zawody wykonują nasi radni);
  – odniesienia do wieku uznaję za poniżej poziomu (wychowano mnie na kulturalnego człowieka, więc z kobietami na takie tematy nie dyskutuję);
  – portal który z natury jest anonimowy nigdy nie będzie w pełni rzetelny, połowa z tych krytykantów nigdy nie powie tego ludziom prosto w twarz (najlepszy przykład to zebranie wiejskie, gdzie do Kapcińskiego nie ma żadnych zastrzeżeń);
  – brawo dla Pana Stanisława za to że powiedział to co tak na prawdę myśli większość Konarzewa;
  Przepraszam, że post niezwiązany z tematem, ale i tak daleko od niego odeszliśmy nie z mojej winy.
  Bardzo cieszę się na akceptację propozycji rozmowy na temat modernizacji stadionu. W tym tygodniu drogą mailową przekażę Pani propozycję terminów.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Panie Pawle, jako administratorka nie wtrącam się do rozmów, jeżeli nikt nie jest w nich obrażany. Czy ktoś ukrył Pana posty, w których Pan kogoś/coś chwali? Kto i gdzie odbiera Panu możliwość dyskusji? Piszę tu pod nazwiskiem i biorę odpowiedzialność za moje słowa. Cieszę się,że spotkamy się,żeby pogadać.

   • fox  mówi:

    Punkt 11 Regulaminu :)
    Kto skarży na foxa podlega karze chłosty oraz obejrzenia 2 filmów propagandowych na stronie UG Dopiewo.
    http://www.dopiewo.pl/

    O oddaleniu odwołania gminy od decyzji Prezesa UOKIK w sprawie darowizn cichosza.

    • Popis  mówi:

     I nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza :)

     • fox  mówi:

      Cichosza w Konarzewie i cichosza w Dopiewie.

   • Nowy  mówi:

    Piszę tu pod nazwiskiem i biorę odpowiedzialność za moje słowa.

    To zdanie mnie zaciekawiło :)

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     Cieszę się,że mój wpis wzbudził zaciekawienie. Liczę na dalsze:-)

     • Nowy  mówi:

      Ogólnie to ciekawi mnie wiele Pani działań.

 • fox  mówi:

  Witam serdecznie komitet powitalny.
  “Czy Ty po polsku nie rozumiesz nikt za tą koncepcję nie płacił robili ją studenci architektury pewnie w ramach jakiś zajęć, chyba że masz jakieś dane ile to kosztowało gminę to może byś się podzielił.”
  Znajdż sobie, myśl. Kosztowała ok.4,7 tys-dane dostępne w sieci.Prawdziwa wartośc będzie znana dopiero po wystawieniu na Allegro.
  Tyle są warte prawdy serwowane wam od lat.Gdybyś czytał i się nie zacietrzewiał, to byś nie powtarzał głupot po kimś. Rozumiem,że mogłem niektóre osoby zirytowac. Proponuję dla ukojenia nerwów lekturę artykułów Jana Doopiewskiego w Czasie Dopiewa. Jak wieśc gminna niesie p.Wójt zatrudniła do wychwalania siebie byłego agenta SB. Oryginalny sposób na wydawanie publicznych środków. Jak mu zwiększą stawkę, może pisac na kolanach.
  Tam znajdziecie prawdę jedyną i obiektywną , miód na wasze serca.
  Podobnie oryginalny jest “inwestor” Fabryki Kultury w Konarzewie. Gratuję obu wyborów.

 • Zuber  mówi:

  Fox nie wiem skąd ty masz tyle czasu i zaparcia żeby dyskutować z betonem. Nasza wspaniała i najlepsza pani wójt niedawno zamówiła badanie sondażowe pod kątem rozeznania poparcia. Wyniki były druzgocące stąd widać w pewnych środowiskach nerwowe przebieranie nogami. Pomijając sympatie i antypatie wiadomo że po odcięciu samorządowego źródełka wielu przyjaciół popadnie w finansowe tarapaty. Tym większa szkoda dla Konarzewa że za sprawą radnego Kapcińskiego poszliście w zabagniony temat Fabryki, Pawłowskich i innych śliskich tematów. Powiem wam jeszcze że po wakacjach gdzieś pewnie wypłyną taśmy z nagraniami pana radnegi które dobitnie ujawnią jak głębokie jest to bagno.

 • Nowy  mówi:

  Widzę że z czytaniem ze zrozumieniem jak i pisaniem na temat to u Ciebie krucho, cofnij się do podstawówki nic straconego. Nie mam zamiaru szukać całymi dniami po sieci danych odnośnie naszej Gminy mam lepsze zajęcia w wolnym czasie. Tak to wrzucasz linki jeden po drugim a teraz nie możesz o tych 4,7 tys jednego podesłać. Z drugiej strony trochę się kompromitujesz pisząc, że koncepcja stadionu za 10 mln z otwieranym dachem kosztowała 4,7 tys.

  Tyle są warte prawdy serwowane przez fox-a od lat (parafrazując Ciebie). Co mam niby czytać ten portal albo “moje Dopiewo” lub te szmatławce rozdawane za darmo i uznawać to za prawdę objawioną, niektórzy mieszkańcy tak robią, ale na całe szczęście jest ich coraz mniej. Odnośnie jakiegoś tam Jana to już pisałem naucz się pisać na temat (w pierwszych klasach podstawówki tego uczą), nie mam zamiaru o nim dyskutować bo nawet nie wiem czy taki ktoś istnieje a jak istnieje to interesuje mnie jak zeszłoroczny śnieg. Co do “inwestora” Fabryki Kultury to tak jak już pisałem 3 razy, ale nadal chyba twoje szare komórki tego nie zarejestrowały nie interesuje mnie on tak jak i 99% ludzi pracujących w naszej Gminie.

 • Nowy  mówi:

  O Zuber! Ciebie tutaj brakowało oczywiście piszesz jak i Twój kolega jak zawsze na temat i merytorycznie :). Mówisz że taśmy będą czuję się jak na Wiejskiej :). W jakiej restauracji to nagrywaliście?

 • fox  mówi:

  Chłopaki trochę wyrywne. Najpierw stachety z płota i łubu-du a informacji nie chce
  się sprawdzic. Najważniejsze to co powiedział Kapciński.
  To co Nowy już zwątpiłeś, że za darmo?. Nie bagatelizuj tak kwoty, bo jak napisałem wyżej to prawie dwuletni dochód z warsztatu. Nie podam linka , bo chcę cię zmusic do myślenia, jednak to orka na ugorze.
  Zwłaszcza Konarzewianin ma udział w tworzeniu wiejskiej legendy,że szef sponsoruje i dokłada do klubu. Z tego co zostaje, to pewnie jeszcze sponsoruje GKS Dopiewo.
  Konarzewianin o 1:04 ogłosił konsultacje społeczne w sprawie stadionu.Trochę późno. Tak jak w przypadku opiekuna świetlicy:najpierw wybór, potem konsultacje.

  • Konarzewianin  mówi:

   A co Cię to obchodzi o której godzinie. Miałem wtedy czas to napisałem i się tego nie czepiaj. Konsultacje społeczne Ci nie leżą, bo trzeba rozmawiać twarzą w twarz ? Tchórzysz. Takich jak Ty znamy wielu. Wytwory internetu, które mają coś do powiedzenia tylko pod trzyliterowym skrótem.
   Najpierw wybór, potem konsultacje ? Tu chyba ma miejsce inna prawidłowość, bo jeszcze żadne decyzje odnośnie stadionu nie zostały podjęte. Podkreślam, stadionu, nie boiska wielofunkcyjnego.

   • fox  mówi:

    Plose pani a fox mnie talga za uska. Sefunia nie ma i nikt mnie nie obloni.

    Panie konsultancie, może trzeba było na ten twórczy pomysł wpaśc wcześniej. Nawet
    przekonywac, że boisko wielofunkcyjne musi byc teraz a na salę trzeba poczekac.
    Obaj z p.Stanisławem jesteście arbitrami elegancji w debacie publicznej. Przypomnę jak elegancko przeprowadziliście wybory na Sołtysa. Kontrkandydatowi obecnej Sołtys pozwoliliście się przedstawic, ale dopiero po wyborach. Mam pytanie:
    1.Czy był to przejaw elegancji,
    2.Czy robienie wiochy i słoma wystająca z butów.

    Na takie pytania najlepiej odpowiada się przed lustrem.
    Może trzeba było podpowiedziec szefowi, że w sprawie wyboru opiekuna świetlicy,
    też lepiej przeprowadzic konsultacje, a nie wciskac na siłę kandydata, którego
    ściągnął z Madison Square Garden, na swój koncert p.Stanisław.

    • Konarzewianin  mówi:

     Najlepszą reklamą Twojej inteligencji jest Twoje pierwsze zdanie. Masz poważny problem psychiczny, ale to na szczęście nie jest mój problem 😉
     Czekałem na odpowiedź na inne moje pytanie: Tchórzysz przed konsultacjami społecznymi ?
     Co do wyborów sołtysa to nie wiem z czym znowu wyjeżdżasz. Co Ty chcesz ode mnie. Z tego co wiem to kandydaci nie chcieli zabrać głosu. Ty pewnie myślisz, że wespół z Panem Stanisławem zakneblowaliśmy kandydata Kobielę, żeby wygrała kandydatka Trybuś. Kolejny problem psychiczny, albo urojenia ?

     • Ewa Kuczyńska  mówi:

      Panie Pawle, wzywał Pan do czystości dyskusji,a teraz pada hasło o “poważanym problemie psychicznym”-to chyba, delikatnie mówiąc, mało eleganckie. Gdy pojawiły się takie supozycje odnośnie urzędniczki z UG zablokowałam post.

 • Nowy  mówi:

  No jak grochem o ścianę. Jakbyś czytał co inni piszą to byś wiedział, że nie wiem co na ten temat powiedział Kapciński bo z nim nie rozmawiam. Nie zwątpiłem, że za darmo (chociaż kwota 4,7 tys. dla budżetu gminy to i tak niewiele) czekam na Twoje dowody, ale jak widać ich nie masz skoro cały czas mnie gdzieś odsyłasz.

  Jaki dwuletni dochód z warsztatu, znowu jakiś nowy temat? Mam nadzieję jednak, że GKS Dopiewo nie sponsoruje, pan Bartkowiak już dba o to aby GKS miał odpowiednie środki (dziwne że nikt mu tego nie wypomina).

 • fox  mówi:

  Znowu muszę dźwigac kaganek oświaty.
  Mam z tobą duże trudności wychowawcze. Taki duży chłopak a się mazgai.
  Umowę na koncepcję z firmą Sobisiak zamieściłem już wyżej. Trzeba chodzic na zebrania wiejskie.
  http://www.dopiewo.pl/ftp/0/pliki/web_content_file/201404140535186005ZW2014/0201404140541346573.pdf
  Oświadczenia majątkowe radnych są na stronie bip Gminy Dopiewo. Od kogo słyszałeś ,że za darmo? Zróbmy deal. Obiecasz mi,że zaczniesz samodzielnie myślec, a ja w zamian nauczę cię obsługiwac wyszukiwarkę. Będziesz niezależny od foxa i Galwanizera.

  • Nowy  mówi:

   Wychowywać to sobie możesz swoich kumpli “informatorów” z parku (pewnie pani Ewa ma takie oburzenie odnośnie ogrodzenia parku przez to, że zniknęli przez to koledzy, którzy mieli ciekawe informacje), a ode mnie się odczep. Podejrzewam że nie byłeś na żadnym zebraniu wiejskim w Konarzewie, więc akurat tutaj trafiłeś kulą w płot, bo ja od ładnych kilku lat chodzę na każde takie zabrania. Wyszukiwarkę też umiem obsługiwać też pewnie lepiej od Ciebie, po prostu nie zamierzam siedzieć po kilka godzin dziennie i szukać informacji o wszystkich umowach, przetargach itd. zawieranych przez gminę. Gdybyś Ty nie miał w tym jakiegoś interesu też byś tego nie robił, chyba że Twoje hobby to Google.

   • Ewa Kuczyńska  mówi:

    Nie rozumiem,dlaczego mnie Pan atakuje. Napisałam wyraźnie o co chodzi z ogrodzeniem parku- proszę wrócić do tego krótkiego tekstu.

    • Nowy  mówi:

     Ale ja Pani nie atakuję, ale z tego co pamiętam to coś tam się Pani nie podobało. :)

  • fox  mówi:

   Obserwatorko, często gościsz mnie na swoim blogu (za co dziękuję),ale to oczywiście nie oznacza,że ze wszystkim się zgodzę. Sztywne przestrzeganie reguł
   i regulaminów powinno miec miejsce tam gdzie mamy do czynienia ze środkami publicznymi. Póki co ani Ty ani ja i również administratorka tutejszego bloga nie mamy z nimi do czynienia. Nawoływanie oponentów na tym forum do większej elegancji, mam w dużym poważaniu. Przykład przytoczyłem powyżej.Musicie mi wybaczyc natomiast brak szacunku do swojego lokalnego bożka, bo nie mam go skąd brac. Po obejrzeniu nagrania z 70 sesji Rady Gminy, tym bardziej.
   Paradoks polega na tym,że ludzie czerpiący bez żadnego umiaru ze środków publicznych, stawiają zarzuty o rzekomym zarabianiu na wpisach. Chyba wczoraj jakiś Filip wyskoczył z Konopii i zasugerował,że twórczyni portalu inspiruje mnie do wpisów.
   To drugi paradoks, bo Ewa była najczęściej ofukującą mnie osobą na forum z którego usunął mnie gminny magnat medialny ,Prezes Melchior.Nie znam Jej osobiście a z faktu, że zwracam się do Niej po imieniu, nie należy wyciągac wniosków ani o osobistej znajomości, ani o braku szacunku.Wręcz przeciwnie, to że w Konarzewie, najbardziej zgalwanizowanej miejscowości gminy toczy się jakakolwiek dyskusja, to Jej zasługa.Kiedy się tutaj zalogowałem, zrobiłem swoisty test. Po przetrwaniu dnia uznałem, że forum jest niezależne i “melchioropodobni”jeszcze tu nie dotarli. Nic nie dane jednak na zawsze i znając gminną rzeczywistośc można się spodziewac, że ktoś złoży propozycję wykupu lub znów jakiś osiołek wyskoczy z art.212. Forum może też spodziewac się
   ataku hakerów i połączonych sił północno-koreańskich i wietnamskich galwanizerów.
   W/w wymienionemu Prezesowi dziękuję, lecz nie oznacza to,że straciłem zainteresowanie do zgłębienia problemu, dlaczego nawołuje latem do niepodlewania ogródków i jednocześnie każe płacic abonament za to zimą,kiedy nikt rozumny tego nie robi.
   Nie mam pretensji do moich interlekutorów na tym forum. Sam nie jestem wzorcem grzeczności.Może wynika to z faktu, że Sołtys Bartkowiak z Dopiewa nie zabrał mnie na wycieczkę, kiedy znalazłem mu sporo mieszkańców gminy chętnych na nią. Dopiewska władza nie dała mi szansy nabrania należytej(w Konarzewie- Należytej)ogłady. :) Będę nad tym pracował, ale nieśpiesznie . Pan Stanisław to moje przeciwieństwo. Dużo czasu spędza z osobami podróżującymi po świecie za publiczne pieniądze z p.Wójt, to ma odpowiednie maniery.
   Moi oponenci przesadzają nieco ze strachem przed utratą pozycji miejscowych celebrytów. Jeśli nawet zmieni się władza (a raczej się zmieni) i wiatr historii przewietrzy Konarzewo, to przecież każda władza potrzebuje piewców i osób, które zgadzają się z nią ze wszystkim.
   Obserwatorko, nie przesadzaj z tym stresem. Ja tu się zaprzyjaźniam z p.Stanisławem i Konarzewianinem. Jesteśmy na razie na etapie pierwszym-szorstkim. Jest przecież coraz weselej a gminną rzeczywistośc dobrze oddaje prezentowany już przeze mnie cytat z Gnomiady Szpotańskiego:
   “Ale oto turkot słyszę,

   który ranną mąci ciszę…

   «Sroczka skrzeczy na jaworze,

   Zocha stroi się w komorze.

   Jadą goście! Jadą goście!

   Ach, wesoło w dom ich proście!»

   To z Wiesława jest cytata …

   Ale odgłos, co dolata,

   to nie silnik… To jest bryka!

   Czyżby jechał do mnie Pyka?”
   http://literat.ug.edu.pl/szpot/gnomiad.htm

   Od siebie dodam: To nie Pyka, to Hanki z TV Leszno jest bryka.
   Rezultat wizyt Hanki można znaleźc na oficjalnej stronie gminy.
   “Wynajęli też alfonsa,

   żeby ze mnie się natrząsał.”
   To o Janie Doopiewskim z Czasu Dopiewa.:)

   • Ewa Kuczyńska  mówi:

    Potwierdzam,Foxa nie znam,choć mam nadzieję poznać-w końcu cała gmina to niewiele ponad 20.000 mieszkańców,a odliczając dzieci, kobiety zostaje tyle,że wśród nich rudą kitę na pewno dojrzę;-) Ofukiwałam Go na naszym Dopiewie-też prawda:-) BTW,ładne,zapominane słowo-ofukiwać.

  • Konarzewianin  mówi:

   Obserwatorko, czym więcej takich głupot wypisujesz tym bardziej mobilizujesz “fanklub radnego Kapcińskiego” jak to się wyraziłaś. Ja to nazywam “normalni mieszkańcy Konarzewa” (wcale nie wynika to z poparcia dla Kapcińskiego, bo zaliczam do nich wszystkich tych z którymi osobiście mogę na różne tematy porozmawiać także się różniąc).
   Pozdrawiam i pisz dalej. Mierne dziennikarstwo anonimowe jest dzisiaj w modzie.

   • fox  mówi:

    Możesz, ze wszystkimi porozmawiac i rozsiewac po Konarzewie jedyną obowiązującą
    linię stworzoną we warsztacie. To dzięki Tobie mieszkańcy Konarzewa mają informacje o rzekomo nieodpłatnej koncepcji stadionu. Kiedyś rozmawiałem z jednym mieszkańcem Konarzewa i mówił mi,że jest wielu takich co mają dośc szarogęszenia sitwy związanej z Kapcińskim. Boją się jednak,że jak się przeciwstawią, to nic nie załatwią w UG,zwłaszcza,że tam sitwa wsadziła Sołtys.
    Mój ogląd sytuacji jest taki, że poziom strachu znacznie się zmniejszył a
    utraty wpływów boi sitwa.

    • Konarzewianin  mówi:

     Tak się zastanawiam jakie środki halucynogenne zażywasz – muszą być dobre. Sitwa, strach, obawa – stary gdzie Ty żyjesz ? Szarogęsisz to się Ty – po Internecie (tylko Tam bo tylko tam możesz być anonimowy i pyskaty).
     Już wiem czemu coraz częściej widzę ludzi biegających po ulicach Konarzewa – CHYBA UCIEKAJĄ PRZED SITWĄ 😉
     Nigdy nie powiedziałem o bezpłatnej koncepcji stadionu. Nikt nie wykona pracy za darmo. Protestowałem i protestuje przeciwko plotkom o 10 mln zł. Za dużo środków i mylą Ci się fakty.

    • Nowy  mówi:

     Ludzie bójcie się jak przeciwstawcie się Kapcińskiemu to nawet dowodu osobistego sobie nie wymienicie :)

   • Popis  mówi:

    Anonimowe?Przecież fox dostał zaproszenie na koncert w Konarzewie.No chyba,że list został wysłany na adres:Sz.P.Fox,Lisia Nora 2:)

  • Nowy  mówi:

   Witam pierwszego rzetelnego dziennikarza III RP :)

   Pzdr.
   Troll

 • MARLENA  mówi:

  BRAK TAKTU I WYCHOWANIA
  Proszę jeszcze Obserwatorki tu brakowało
  Rozbawiłaś mnie do łez;-) Miłego dnia życzę anty Pani Wójt i Pana Kapcińskiego
  Pozdrawiają Trolle he he

 • Stanisław  mówi:

  Panie Fox, nie tyle jestem arbitrem elegancji debaty, co trzymania się faktów i prawdy. W czasie wyborów na sołtysa, właśnie to ja zaproponowałem, aby każdy z kandydatów tak na sołtysa jak i radnego sołeckiego przedstawił się i nie tylko z nazwiska i imienia. Chętnych było niewielu, a na pewno nie było sytuacji, aby ktoś przedstawiał się po wyborach. Mija się Pan z prawdą i nie wiem, po co Pan kłamie?
  Panie Fox, pan Należyty jest mieszkańcem gminy, dlaczego odmawia Pan ludziom prawa do funkcjonowania i ich obśmiewa, są artystami i to jest ich zajęcie. Nie są osobami publicznymi i aż przykro ile tutaj pojawiło się na ich temat drwin oraz ironii. Był Pan zaproszony na ich występ, nie przyszedł Pan. Rozumiem, że nie każdy lubi bywać z ludźmi, którym wychodzi słoma z butów i chodzą w gumofilcach (też Pana cytat) i nikt z tego nie robi Panu zarzutu. Jedni lubią discopolo inni muzykę klasyczną, a inni kolekcjonowanie motyli. Ja z nominacją Pan Należytego na opiekuna świetlicy miałem tyle wspólnego, co Pan z wyborem Elżbiety II na królową Anglii. Więc uważam, że te insynuacje, to kula w płot. Jeszcze jedno, to że Pana zwolennicy rzucają epitetami na tym forum na tych, którzy myślą inaczej typu: „beton, „pijacy”, „wieśniacy”, patrz: „słoma z butów” i „zgalwanizowani”, uważam za poziom nader elegancki i błyskotliwy w porównaniu z innymi forami, gdzie przeciwnik to z reguły pedał, żyd i komuch.

  • Popis  mówi:

   Jakoś do mnie zaproszenie na występ nie przyszło.Rozumiem,że osoby z najbliższej rodziny artystów niemile widziani…I zaczynam się zastanawiać:jaki charakter miała ta impreza?

   • Stanisław  mówi:

    Impreza była otwarta, były plakaty w każdej miejscowości gminy, informacje na różnych portalach w Gminie, również na tym portalu. Naprawdę trudno było wysłać zaproszenia do 20 tyś. mieszkańców gminy. Proszę o podanie swoich danych, z klauzulą o ochronie danych osobowych, a na pewno otrzyma Pan/Pani zaproszenie na następną.

   • fox  mówi:

    Jakoś nie chciało mi się demontowac tej informacji p.Stanisława. :)
    Do nory nie przyszło. Zresztą boję się kudłacza z ochroną.

    • Popis  mówi:

     Jeśli chodzi o kudłacza to mamy do czynienia z prostą zależnością:im wyższy poziom urojeń tym większa ilość ochroniarzy.Co prawda ci panowie w kuloodpornych kamizelkach nie pasują do Kultury Wysokiej,ale jak widać organizatorom to nie przeszkadza…W przyszłości chętnie przyjmę zaproszenie,pod warunkiem,że kudłacz otrzyma specjalistyczną pomoc medyczną.

     • fox  mówi:

      No tak, ale skąd miałeś mój adres i dlaczego mnie sprzedałeś. Z ustaleń
      lisiego wywiadu wynika,że kudłaty szukał adresu nory w Tarnowie Podgórnym. Teraz ma adres na tacy.
      Zanim panowie karkowie wpadną mi do nory, chciałem ustalic czy ich sponsoruje PCPR czy Zofia Dobrodziejka.

 • fox  mówi:

  Zbyt duże nagromadzenie epitetów.Jest Pan nie na czasie, bo w czasach obowiązywania ideologii gender, nie ma żadnych pedałów. Panie Stanisławie- w sprawie wyboru opiekuna świtlicy ma zastosowanie Uchwała Rady Gminy http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=7415
  Dzięki intrygom Dobrowolskiej i Kapcińskiego ta uchwała nie jest wykonywana.
  Proszę tego nie bronic zbyt gorliwie, bo kiedy wyjaśni się sprawa dlaczego, trudno
  będzie to wytłumaczyc.

 • Bożydar  mówi:

  Witam wszystkich trolli i nietrolii 😉
  W nagraniu które tutaj znalazłem
  http://www.gminadopiewo.pl/forum/konarzewo/boisko-wielofunkcyjne-w-konarzewie
  jest mowa o koncepcji centrum sportowego, które niby na razie nie ma powstać. A ma powstać boisko wielofunkcyjne, które ma zostać wykonane za kwotę 500 000 zł.
  Może więc warto sprowadzić dyskusję do jakiegoś poziomu choć podstawowej merytoryki? Skąd wziął się jakiś stadion? Czy jest tu moderator?

  • Konarzewianin  mówi:

   Boisko wielofunkcyjne to obiekt 44 x 22 metry przeznaczony do wielu sportów jak sama nazwa wskazuje (siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, piłka nożna dla dzieci). Jest szansa, że powstanie w przyszłym roku. Ma kosztować około 500 tys. Ma powstać na wolnej gminnej działce przy ulicy Poznańskiej.
   Stadion to zupełnie inna bajka. Na razie istnieje w takiej formie jak go widać (tak jak zauważyłeś od 1968 roku). Obiekt ma być jednak modernizowany w formie GMINNE CENTRUM SPORTU u z bieżnią i infrastrukturą towarzyszącą. Bez zbędnego przepychu. Gmina Tarnowo taki obiekt już posiada, Miasto Puszczykowo go buduje. Istnieje WIELOLETNIA KONCEPCJA, podkreślam wieloletnia. Całość prac ma kosztować 3-4 mln zł i ma być rozłożony w czasie na kilka lat. Pozdrawiam.

   • Bożydar  mówi:

    Całość prac ma kosztować 3-4 mln zł i ma być rozłożony w czasie na kilka lat.

    Skąd wiadomo, że szacowana kwota to 3-4 mln zł, czy wraz z koncepcją istnieje jakiś wstępny (ogólny) kosztorys takiego gminnego centrum sportowego?

    • Konarzewianin  mówi:

     Przy przygotowywaniu koncepcji mniej więcej można określić koszty szacunkowe inwestycji – oczywiście z dużym przybliżeniem jest to 3-4 mln zł, ale w żaden sposób nie zbliżamy się do kwoty 10 mln. To rzeczywiście jakieś wyimaginowane sny o potędze.

   • fox  mówi:

    Skarżypyta, już wróciłem od psychiatry. Kazał przysłac tego co mnie wysłał.

    Rozumiem, że do bajki o studentach sporządzających koncepcję za darmo już nie wracamy.
    Na stronie UG jest ogłoszenie:
    “Wójt Gminy Dopiewo, w dniu 30 czerwca 2014r. postanowił wznowić postępowanie w sprawie o decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla budowy boiska sportowego wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem i oświetleniem, budowy parkingu i wewnętrznych dróg dojazdowych oraz budowy wjazdu z drogi powiatowej na terenie działki
    o nr ewid. 542/13 obręb Konarzewo, gmina Dopiewo.”
    http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=7435

    • Konarzewianin  mówi:

     Zaraz tam psychiatra – chciałem Cię wysłać na galwanoterapię 😉
     Mówisz bajki. To proszę bardzo specjalnie dla Ciebie link do strony z tymi niby koncepcjami:
     http://www.pulsgminy.pl/sny-o-potedze
     WYKONYWANE PRZEZ STUDENTÓW ZA DARMO, KTÓRE NIGDY NIE ZOSTANĄ ZREALIZOWANE, A JEDYNIE BYŁY MATERIAŁEM PROJEKTOWYM.
     Tak więc powiedzmy sobie jasno (koncepcje są dwie, zupełnie od siebie niezależne):
     1. Jest koncepcja wyimaginowana, wykonywana za darmo, przez studentów, bez jakiegoś tam zlecenia. Z tym dachem itd. jako praca seminaryjna.
     2. Jest koncepcja realna, wieloletnia na Gminne Centrum Sportu (piłka nożna, lekkoatletyka), nie na dziś i nie na jutro ale koncepcję jakąś trzeba mieć a nie budować jak popadnie. Kosztowała około 4,5 tys. ale takie są stawki w tej branży. Nic nadzwyczajnego.

     • fox  mówi:

      Nie skorzystam, bo NFZ tego nie refunduje. Ta wanna była pieruńsko droga, więc ceny pewnie nie na moją kieszeń.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   A jak Pan widzi rolę moderatora? Jestem administratorem tego portalu i wkraczam-na szczęście bardzo rzadko-gdy łamany jest regulamin. Emocje w dyskusji to nie jest łamanie regulaminu. Zadawanie pytań,także niewygodnych, to nie jest łamanie regulaminu. Pozdrawiam:-)

   • Bożydar  mówi:

    W regulaminie czytam:
    pkt. 6 Użytkownik zobowiązany jest do niedostarczania i nieprzekazywania f) treści zawierających nieprawdziwe informacje
    Na tej stronie czytam, że:
    Tereny te przylegają bezpośrednio do boiska ORKANU. Jest w UG Dopiewo projekt stadionu za prawie 10 mln zł (z czego oświetlenie ma kosztować prawie 2 mln). No i prawdziwy dach nad trybunami. Trzeba zwiększyć teren pod boisko ORKANu.
    Pojawiające się tutaj wypowiedzi sugerują, że istniejąca koncepcja opiewa na 3-4 mln zł, zatem nie powinny się pojawiać tu (zgodnie z regulaminem) informacje, że kwota ta sięga dziesięciu milionów.
    Zwykle nie zabieram głosu w tego typu internetowych połajankach ale na litość boską nie powinno się propagować tak niesprawdzonych informacji, które dotyczą finansów publicznych.
    Takie jest moje zdanie zrobi Pani z tym co uważa skoro jest Pani administratorem tej strony.

    • Ewa Kuczyńska  mówi:

     Proszę zauważyć,że właśnie wyjaśniamy te rozbieżności, korzystając z instytucji dostępu do informacji publicznej. Jak Pan zauważa mamy teraz dwie sprzeczne opinie-żadna nie poparta dokumentami-więc uważam,że obie są równoprawne,a ich autorzy zamieścili je w dobrej wierze i z przekonaniem,że ich informacje są prawdziwe. Sądzę,że już niedługo zawieszę tu odpowiednie dokumenty i sprawa się wyjaśni. Pozdrawiam

    • fox  mówi:

     Troche kategoryczne stwierdzenie. Po to był wniosek,żeby wyjaśnic. Nie na darmo
     jednak Gmina Dopiewo ma wśród organizacji zajmujących się dostępem,opinię czołowego nieudostępniacza(jest w tej mierze równie uperdliwa co Rabka-Zdrój).
     Czytamy,że gmina nie ma kosztorysu.Ja to też tak zrozumiałem,że odstąpiła od
     realizacji koncepcji. Już dawno temu słuchałem nagrania, które zapodałeś i zwróciłem uwagę na sprzecznośc z odpowiedzią. Na nagraniu słychac wyraźnie,że boisko wielofunkcyjne jest częścią koncepcji. Mam prośbę do Ewy: jeśli będziesz jeszcze zadawac pytania w tej sprawie, spytaj czy działka 542/13 jest objęta koncepcją. Tylko mówisz doprecyzowac do bólu np.z podaniem numeru umowy na koncepcję-taka gmina. Informacja o 3-4 mln pochodzi zdaje się od osoby, która twierdziła,że koncepcję za darmo zrobili studenci, co jest lipą.
     Ktoś mataczy to pewne, ale niekoniecznie osoba, która o to podejrzewasz.

     • Nowy  mówi:

      Trochę płyniesz i to co raz bardziej kiedyś myślałem, że te 10 mln i dach to Twoja świadoma manipulacja, teraz wygląda że faktycznie Ty w to wierzysz.

      Pani Ewo mam pewną informację, radny Przestadzki (bankier) z radnym Dziembowskim lansują budowę Aqua-Park’u w Skórzewie za kwotę 100 mln. zł z pieniędzy publicznych. Kiedy Pani napisze wniosek do Gminy bo bardzo ta sprawa mnie interesuje. :)

     • Bożydar  mówi:

      Jednym słowem najlepiej zaprezentować dokumenty, które jasno określają co i jak. Skoro koncepcja i projekt zostały wytworzone za budżetowe pieniądze to co stoi na przeszkodzie aby je opublikować?

    • Nowy  mówi:

     Bożydar
     Bo to jedyny punkt regulaminu łamany na tym portalu, ciężko znaleźć punkt który nie został tutaj złamany. :)

 • Bożydar  mówi:

  Teraz dopiero znalazłem na stronie Orkanu, że stadion gminny już istnieje, i to od 1968 roku.
  http://image.bayimg.com/dd74fda9a9f38593817737e331407a885ab78b3b.jpg

 • fox  mówi:

  No widzisz. Właśnie zaoszczędziłeś dla budżetu gminy ładnych parę milionów.

 • Nowy  mówi:

  Tylko skoro tych pieniędzy nie wyda Gmina pewnie zgarną je Pawłowscy i galwanizer :)

 • fox  mówi:

  Zastanowiło mnie nerwowe zachowanie jednego z ludzi Galwanizera, którzy kręcą się po tym forum. Chyba ma powody do zdenerwowania. Szef powierzył mu dezinformację w tej sprawie a on koncertowo wszystko spaprał. Wkurzył Obserwatorkę i mnie i dlatego sprawa będzie wyjaśniana a on pochwały za misję raczej nie dostanie.
  Na nagraniu do którego link podał Bożydar słychac jak Galwanizer wprowadza Radę
  w błąd mówiąc, że on w Konarzewie nic nie ma, a wszystko dzieje się bezkosztowo.
  Dzielnie wtóruje mu Dobrowolska. Na co płyną wysokie dotacje i czy to to jest nic:
  http://www.przetargi.egospodarka.pl/35634_Budowa-budynku-socjalnego-szatni-na-dzialce-nr-ewid-542-11-przy-ul-Poznanskiej-w-Konarzewie-Zp-341-31-09_2010_2.html
  400 tysięcy to może byc nic tylko dla milardera.

  Z zamówienia na koncepcję wynika, że całośc miała byc realizowana na działce 542/11. Dla Konarzewianina trybuny na 300 osób to skromny projekt. Kompletny odlot przez który Konarzewo może nie miec sali gimnastycznej nawet w roku 2020.
  Swój pogląd na temat tych trybun wyraziłem u Obserwatorki:
  http://blogdopiewo.blogspot.com/2014/07/gigantomania-sportowo-rekreacyjna-w.html
  Do wyjaśnienia jest kiedy podjęto decyzję o umiejscowieniu boiska wielofunkcyjnego na działce 542/13 i czy nie przekracza to zakresu zwykłego zarządu. Moim zdaniem twierdzenia, że projekt polegający na: budowie boiska sportowego wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem i oświetleniem, budowy parkingu i wewnętrznych dróg dojazdowych oraz budowy wjazdu z drogi powiatowej na terenie działki o nr ewid. 542/13, będzie kosztował 500 tys. zł,można włożyc między bajki. Na tę samą półkę na której znajduje się już inna bajka podawana
  na tym forum przez galwanizerskich o bezpłatnym projekcie sporządzonym przez studentów.
  Przypominam,że szatnia na działce 542/11 kosztowała 400 tys. Jest wielce prawdopodobne, że Wójt i Radny z Konarzewa świadomie po raz kolejny wprowadzili Radę w błąd i zaniżyli koszty realizacji projektu. To stosowana już wielokrotnie przez nich metoda faktów dokonanych. Próbowali ją zastosowac przy próbie forsowania budowy siedziby dla Pawłowskiego przy przedszkolu. Gminna działka też ma określoną wartośc. Później powiedzą sorry, ale potrzeba kolejne 500 tys. Według mnie realizacja całości koncepcji pochłonie raczej kwotę bardziej zliżoną do 10 mln, niż 3-4 miliony podawaną przez ludzi Galwanizera.

 • fox  mówi:

  Mam pytanie dotyczące usunięcia mojego wpisu w którym była min.sugestia, że koszty budowy boiska sportowego wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem i oświetleniem, budowy parkingu i wewnętrznych dróg dojazdowych oraz budowy wjazdu z drogi powiatowej na terenie działki 542/13 w Konarzewie, są najprawdopodobniej
  znacznie zaniżone i w rzeczywistości znacznie przekroczą kwotę 500 tys.

  Interweniował Konarzewianin czy szczebel wyższy?

  • Bożydar  mówi:

   Była tu gdzieś mowa że boisko w Konarzewie ma być a’la Orlik a z tego co pamiętam to Orliki kosztowały średno milion z kawałkiem więc nie rozumiem dlaczego ktoś miałby usuwać skądinąd słuszną tezę że nie ma szans na jakiekolwiek boisko wielofuncyjne w kwocie 500 000 zł. Czy administrator odniesie się do tego?

   • fox  mówi:

    Na razie unikam kategorycznych stwierdzeń, bo nie jestem fachowcem. Jeśli widzę jednak,że szatnia na działce 542/11 kosztowała ok.200 tys. to powątpiewam.
    http://www.przetargi.egospodarka.pl/35634_Budowa-budynku-socjalnego-szatni-na-dzialce-nr-ewid-542-11-przy-ul-Poznanskiej-w-Konarzewie-Zp-341-31-09_2010_2.html
    W poprzednim wpisie napisałem 400 tys. i za pomyłkę przepraszam-to była cena
    najwyższej oferty. W programie Orlik z kolei te ceny, były zawyżone i ma to związki z korupcją (nie na poziomie gminy). Moje wątpliwości biorą się też z
    ewidentnego urabiania Radnych przez Kapcińskiego i Dobrowolską (nagranie).
    Działka 542/11 też stanowi majątek gminy i wyjaśnienia wymaga kiedy podjęto decyzję o jej przeznaczeniu pod boisko i czy to nie przekracza czynności zwykłego zarządu. Inną poszlaką jest zaangażowanie w odpowiedź Pana Tadeusza Zimnego Wójta. Na razie to tylko nos.
    Dziwne jest też zachowanie forumowiczów związanych z Orkanem. Nie jestem wrogiem
    tego klubu, tylko mataczenia. Klub powinien istniec chocby dlatego, że to jedyna
    możliwośc by Nowy sobie pogłówkował. W każdej wiosce przynajmniej jeden taki egzemplarz występuje i nazywamy ich wioskowymi ….

   • Konarzewianin  mówi:

    Boiska a’la Orlik już nie są wykonywane, ponieważ skończył się ten program. Nie ma już wsparcia zewnętrznego ze strony Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu. W ramach Orlika powstawało boisko 60×30 ze sztuczną trawą do piłki nożnej, boisko 30×15 do koszykówki, siatkówki oraz szatnia. To wszystko oświetlone i z infrastrukturą towarzyszącą kosztowało od 1 mln do 1,3 mln. W Konarzewie ma powstać coś skromniejszego. Boisko 44×22 do piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki opcjonalnie także do tenisa. Można szacować że to około 0,5 mln

   • Ewa Kuczyńska  mówi:

    Już wyjasniłam

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Nikt niczego nie usuwał. Byłam cały dzień poza Konarzewem i dopiero teraz zobaczyłam, że system zatrzymał komentarz – może ze względu na wielość linków. Już wszystko gra! Sorry

 • Nowy  mówi:

  Pewno rudy wybudował by to za darmo albo jeszcze by dopłacił.

 • fox  mówi:

  Przyznam, że szczególnie rażą mnie trybuny na 300 miejsc, czego dałem wyraz u Obserwatorki.To jest ten skromny projekt?
  http://blogdopiewo.blogspot.com/2014/07/gigantomania-sportowo-rekreacyjna-w.html
  Piszesz boisko, ale tam jest jeszcze parę rzeczy: droga,wjazd, oświetlenie.

  • Konarzewianin  mówi:

   Wymóg licencyjny na grę choćby w A-klasie wymaga 200 miejsc siedzących w formie krzesełek. Pewnie, że to dużo, ale na wybranych meczach pojawia się nawet więcej kibiców. Zaplanowano trybuny modułowe z możliwością ich dostawiania, przesuwania, także z możliwością mniejszej pojemności. Segmenty są po 50 lub 100 miejsc. To odnośnie wieloletniej koncepcji stadionu.
   Co do boiska wielofunkcyjnego to oczywistym jest, że warto w jednej inwestycji, przewidzieć koszty oświetlenia, bo bez wątpienia jest ono potrzebne do organizacji zajęć popołudniowych choćby w październiku, kiedy jeszcze pogoda na to pozwala. Wjazd, chyba też jest potrzebny, bo nikt po błocie nie będzie wchodził na sztuczną trawę. Podobnie jak parking o którym nie napisałeś, a też jest przewidziany na 10 pojazdów.

 • fox  mówi:

  Od końca. Oczywiście rozumiem, że jak boisko to musi byc wjazd.Mam wstępne przeczucia (nie pewnośc),że to wszystko w tej kwocie się nie zamknie.
  Natomiast co do spełniania wymogów licencyjnych, to uważam, że to nie problem gminy. Ten sam pogląd mam co do wszystkich zespołów. Lobby sportowe się troche rozbuchało w oczekiwaniach. Tak Gmina daje zbyt dużo i utrzymuje sport seniorski.Moim zdaniem trzeba było zwołac zebranie i ustalic co jest wsi bardziej potrzebne i próbowac to forsowac na Radzie. Wydaje mi się,że wybór nastąpił jednosobowo, jak wiele spraw w Konarzewie. Wyskakiwanie z tą koncepcją to moim zdaniem błąd i brak samoograniczeń. Na trybuny znajdźcie sobie sponsora. Może p.Zofia, bo ma stosunkowo duże pobory.
  Dzisiaj jesteś jakoś mniej rozlatany-chyba wczorajsza wizyta u specjalisty pomogła. Następnym razem zabierz tego chłopaka co tu ze smokiem lata i dokazuje
  jak zając w kapuście.

 • Bożydar  mówi:

  Witam widzę że pojawiła się koncepcja
  http://www.konarzewo.com/forum/konarzewo/boisko-wielofunkcyjne-w-konarzewie#comment-31799
  ale z tego nadal nie wynika jaka kwota

  Z tego co tutaj przeczytałem wynika że gmina ma już projekt wykonania tego boiska więc nie rozumiem odpowiedzi na wniosek p. Ewy że gmina nie ma kosztorysu inwestorskiego skoro tutaj
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=save&id=14175&bar_id=7210
  pisze ze ma powstać kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót?

  Kto tutaj robi w konia?

 • fox  mówi:

  Przetarg wygrała spółka Biosanita ze Swarzędza:
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=7233
  Umowę podpisano 17 marca:
  Umowa z dnia 17.03.2014 r. z firmą Biosanita Zakład Inżynierii Środowiska Wacław
  Nowicki w Swarzędzu na opracowanie dokumentacji projektowej boiska
  wielofunkcyjnego w Konarzewie, na kwotę 10800,00 zł brutto, z terminem realizacji
  do 9 miesięcy od daty podpisania umowy
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=14644&bar_id=7319

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Siedzę i sprawdzam prace studentów,ale potem skomentuję zakres planowanych robót, bo nas (czytaliśmy to w kilka osób) znowu dziwi/zasmuca… #a_sala_gimnastyczna_dla_szkoły?

 • fox  mówi:

  Nawet jeśli będzie kosztorys, to nie jest równoznaczne z kwotą realizacji zadania.
  W zamówieniu uwzględniono już aktualizację kosztorysu. Wiedząc,że na zadanie przeznaczono pół miliona, gmina może wpłynąc na wykonawcę by w kosztorysie była zbliżona kwota. Później mogą powiedziec sorry, ale to jest kwota bez boiska.
  Wójt, Galwanizer +Telewizja Leszno przeprowadzą kopię akcji”Rada blokuje inwestycje” i Rada da następne pół miliona.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Przejrzałam i mam wątpliwości-dlaczego to nazywa się koncepcja rozbudowy boiska dla realizacji inwestycji p.n.„KONARZEWO –MODERNIZACJA BOISKA, jeśli tam o modernizacji nie można mówić- są to zupełnie nowe inwestycje (nowe boisko, bieżnie, skocznie ,itd.)? Poza tym-dlaczego obiekt w Konarzewie ma spełniać wymogi IAAF, czyli International Association of Athletics Federations dotyczące organizacji konkursów lekkoatletycznych? Czyżbyśmy się szykowali do organizacji czegoś poważnego?- wtedy widownia na ok.300 osób może nie wystarczyć…
   W koncepcji czytamy, że „boisko do piłki nożnej wykonać zgodnie z aktualnymi podczas projektowania wytycznymi PZPN”. Wymogi licencyjne na sezon 2013/2014 znajdziemy na http://www.lzpn.pl/files/podst_wymogi_licencyjne_dla_klubow_lzpn_od_s2013-141_1.pdf. Widać, że boisko w Konarzewie szykowane jest na IV ligę, a jeśli dostawi się jeszcze 200 miejsc na widowni to i III ligę obsłużymy….
   Teraz, gdy pobieżnie analizuję koncepcję widzę, że realizacja tej inwestycji w sytuacji, gdy dzieci w szkole w Konarzewie nie mają sali gimnastycznej (z której popołudniami korzystałyby jak wszędzie zorganizowane grupy „nieuczniów”) jest co najmniej nieprzyzwoita. Sądzę, że priorytety powinny być inne. Czy zebranie 400 podpisów wystarczy, żeby Gmina zechciała pilnie przygotować koncepcję budowy sali (któraż to będzie koncepcja w Gm.Dopiewo?), a potem ją realizować? –piszę o 400 podpisach, bo o nowe boisko wnioskowało podobno 350 osób. Czy tak, nasi Państwo radni? Czy Państwo oboje optowaliście za budową tego obiektu sportowego w sytuacji, gdy dzieciaki ćwiczą w naprawdę trudnych warunkach?

 • fox  mówi:

  Priorytety rozwoju gminy zapisane są tutaj:
  http://www.dopiewo.pl/ftp/0/pliki/web_content_file/20140228034319710StrategiaRozwojuGminy/0201402280344308964.pdf
  Myślałem,że nie ma uchwały o finansowaniu sportu kwalifikowanego, ale jest:
  http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=2952
  Moim zdaniem te projekty to obejście prawa. Spełniania wymogów licencyjnych nie można wpisac do dotacji, to wpisuje się do realizacji inwestycji.

  Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Przyjmijmy,że gmina nie ma żadnego kosztorysu. Na jakiej zasadzie wprowadza się zadania do budżetu i WPF?
  Czy wygląda to tak: radny budzi się rano z wizją boiska,wrzuca na kalkulator
  boisko tyle, oświetlenie tyle itd. Obetnie sobie jedynkę z przodu, żeby nie wyszło,że będzie kosztowac prawie tyle co sala i wali na sesję mówiąc : potrzebuję pół bańki?

 • fox  mówi:

  Cel strategiczny 10.3-sale gimnastyczne dla Konarzewa i Dopiewca
  opracowanie koncepcji-2013
  wykonanie projektu dla szkół w Konarzewie i Dopiewcu-2014
  realizacja- 2015,2016

  Teraz proszę sobie przypomniec kto ciągle chodzi i mędzi mówiąc,że nie ma na to pieniędzy? Kto przedstawia mieszkańcom fałszywą alternatywę:boisko albo nic?
  Kto odsuwa w czasie budowę sali:Radni ze Skórzewa, jak próbuje się to Wam przedstawiac?
  Jeśli Gmina będzie wypełniac wymogi PZPN i IAAF, to Strategię można już wyrzucic. Tak na marginesie, to nikt nie pytał przy realizacji Strategi:
  czy chcesz by gmina wypełniała wymogi PZPN i IAAF za kluby sportowe.
  Jeżeli nie będziecie miec sali nawet w roku 2018, to podziękujcie sobie(za biernośc) i wybrańcom narodu.

  Proszę o wypowiedź Marlenę, bo jej wpisy są bardzo inspirujące.

  • Ewa Kuczyńska  mówi:

   Tak,mnie też zaniepokoiły te wymogi PZPN i IAAF. Szykujemy się do “profeski” czy ma to być obiekt dla społeczeństwa Konarzewa,dla rekreacji?Zarządzanie przez konflikt (narracja o radnych ze Skórzewa, którzy chcą zrobić źle Konarzewu) też mi się nie podoba.

 • fox  mówi:

  Na waszym miejscu sprawdziłbym możliwości dofinansowania. Słyszeliśmy już,że nie ma dofinansowania budowy boisk, ale trzeba zważac na to, kto to mówił.
  Widziałem w necie finansowania budowy sal, gdzie połączono finansowanie z Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego i udział gminy był nieduży.
  Pewnie w 2013 niektóre źródełka wyschły,ale z pewnością nie wszystkie.
  http://www.bip.umww.pl/portal?id=2340466
  http://www.pzts.pl/files/www/ogolne/20140214_msit_zasady.pdf
  Dlaczego Gmina Dopiewo nie może z tego korzystac?
  Jeśli to okaże się nieprawdą, to różne nieprzyzwoite zachowania Dobrowolskiej i Kapcińskiego w tej i innych sprawach np.poświęcanie czasu na knucie, bez sprawdzenia możliwości dofinansowania, mogą okazac się tylko bezgraniczną ….
  Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego i udział gminy był nieduży.
  Pewnie w 2013 niektóre źródełka wyschły,ale z pewnością nie wszystkie.
  http://www.bip.umww.pl/portal?id=2340466
  http://www.pzts.pl/files/www/ogolne/20140214_msit_zasady.pdf
  Dlaczego Gmina Dopiewo nie może z tego korzystac?
  Jeśli to okaże się nieprawdą, to różne nieprzyzwoite zachowania Dobrowolskiej i Kapcińskiego w tej i innych sprawach np.poświęcanie czasu na knucie, bez sprawdzenia możliwości dofinansowania, mogą okazac się tylko ich bezgraniczną ….
  ✸Zgalwanizowani w stopniu nieodwracalnym, w miejsce kropek wstawią wyraz “mądrością”.

 • fox  mówi:

  Na blogu wnioski z wioski ukazały się dokumenty związane z koncepcją. Z nich wynika,że realizacja całości to ponad 7mln zł netto. To prawie 300 letnie dochody z warsztatu. Rzeczywiście taniutko i oszczędnie.
  Samo oświetlenie to 2,5 miliona.
  Już słyszę jak Konarzewianin robi hau,hau.

 • fox  mówi:

  Wczoraj miałem więcej miłosierdzia niż zwykle i nie chciałem pogrążac towarzystwa galwanizacyjnego vatem.
  Słyszeliśmy od Dobrowolskiej ,że ktoś chodzi za tym już drugą kadencję .
  Generalnie nikt przy chodzeniu nie zabrania myślenia.Gdyby ktoś chodził i myślał
  to pewnie poszedł by do gminy i przedstawił propozycję. Do 2013 roku dostępne było morze środków pomocowych. Teraz nie wiem jak z tym jest.
  Za kwotę pi razy drzwi 700 tys.wkładu własnego gmina mogła nawet w jednym roku zbudowac boisko wielofunkcyjne(jeżeli kwota 500 tys. jest realna) i salę gimastyczną. Dobrowolska tak naprawdę Kapcińskiemu nic nie dała-obiecała mu tylko,że następny Wójt zbuduje mu boisko. Jak za 4 lata wyprawiania takich bezeceństw jak np.na sesji 59, to trochę mało. Wolała trzymac kiełbasę przed nosem, żeby był do końca wierny.Dla Pawłowskiego bardziej się starała. Złożyła wniosek o dofinansowanie jego siedziby, deklarując wkład własny gminy w wysokości około 2 mln. To mimo tego, że była ustna umowa,że gmina wydzierżawi tylko działkę.
  Przyjdzie następca Dobrowolskiej i może stwierdzic:niegrzeczny Galwanizer-dostanie figę z makiem.

Odpowiedz